Master En-Suite Perfect Stays Nowoczesna łazienka

Podłogi łazienkowe

Podłogi łazienkowe

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na podłogi łazienkowe. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na podłogi łazienkowe. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Wybór materiałów do wykończenia podłóg w łazience jest współcześnie niemal nieograniczony. W morzu możliwości łatwo jest się jednak zagubić, co fatalnie odbije się na charakterze naszej łazienki. To właśnie materiały pokrywające jej ściany i podłogi w głównej mierze decydują o stylu tego pomieszczenia.

Jak wybrać odpowiedni materiał na podłogę w łazience? 

Jako że łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu każdego z nas, gdzie spędzamy czas rozpoczynając nasz dzień, jak i go kończąc, powinna być urządzona w sposób, który będzie nam pod względem estetycznym i praktycznym odpowiadał. Wybierając materiały na podłogi łazienkowe powinniśmy kierować się zarówno ich walorami dekoracyjnymi, jaki funkcjonalnymi- odpornością, trwałością i łatwością pielęgnacji. Przebierając materiały z licznych katalogów marketów budowlanych i firm internetowych warto zastosować metodę eliminacji – wykreślić z listy materiały, które na pewno nie są dla nas. Możemy na przykład wyeliminować wszystkie rodzaje drewna, jak i materiały je imitujące. Tak samo postępować można z naturalnym kamieniem lub materiałami go imitującymi. W ten sposób uda nam się zawęzić grupę materiałów, co z pewnością nieco ułatwi nam wybór. Jeżeli chcemy, aby łazienka zaaranżowana była w sposób spójny i harmonijny z pozostałymi miejscami w domu, to materiały na podłogi wybieramy oczywiście w zgodzie z tym, które pojawiły się w innych pomieszczeniach. 

Drewno – czy to dobry materiał na podłogi łazienkowe? 

Drewno nie jest pierwszą opcją, na jaką decydujemy się wybierając materiał na podłogi do łazienki. W aranżacji wnętrz wciąż prym wiodą płytki ceramiczne- tym jednak, którym opcja ta wydaje się nieco zbyt sztampowa i oklepana, pomysł z drewnem może przypaść do gustu. Wielu z nas obawia się, ze drewno nie jest wystarczająco odporne na wysoka temperaturę i wilgoć panujące w łazience i że z tego powodu będzie się odkształcać. Nie jest to jednak w pełni prawdą. wszystko zależy od gatunku drewna, na jaki się zdecydujemy. Najlepiej w łazience sprawdzi się drewno egzotyczne, takie jak tek, iroko, jatoba, cedr, lapacho. Można też zastosować gatunki nam bliższe, takie jak dąb, jesion czy jawor. Najważniejszym elementem układania podłóg drewnianych w łazience jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Można je ochronić w procesie olejowania lub też pokryć warstwą lakieru. Inna opcją jest woskowanie. 

Gdzie znaleźć pomysły na podłogi do łazienki? 

Zajrzyjcie do naszego bogatego katalogu zdjęć zrealizowanych już projektów łazienek, gdzie obejrzycie aranżacje z wykorzystaniem wyjątkowych materiałów do wykończenia podłóg. U nas z każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!