Der Traum vom Ökobauhaus, Klaus Geyer Elektrotechnik Klaus Geyer Elektrotechnik Nowoczesny salon

Plany domu

Plany domu

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na zaplanowanie domu. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na zaplanowanie domu. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Własny dom to marzenie niemal każdego z nas. Planując jego budowę pierwsze kroki kierujemy do biura architekta, aby ten zaprojektował dla nas dom marzeń. Jeżeli szukacie inspiracji i pomysłów na wymarzone cztery ściany, przejrzyjcie niezwykle bogaty zbiór projektów domów dostępnych na homify!

Co powinien zawierać plan domu? 

Przed rozpoczęciem prac budowlanych każdy uzyskać musi pozwolenie na budowę. Aby je otrzymać, należy dysponować projektem budowlanym, który zawierać będzie projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu. Każdy z nich zawiera opisy i rysunki, niezbędne, aby dopełnić wszystkie wymagania prawne. Plan domu rozrysowany w formie rzutów wszystkich pomieszczeń to projekt architektoniczno-budowlany. Muszą się na nim znaleźć wszystkie kondygnacje domu, fundamenty, piwnica, dach, oraz przekroje schodów i elewacji. Nie można zapomnieć o rysunkach instalacji i konstrukcji wewnętrznych. Poza rzutami, w skład projektu domu wchodzi także część opisowa, z wyróżnieniem materiałów, konstrukcji domu, instalacji oraz dokładnymi danymi na temat izolacji termicznej. Dodatkowo podaje się wszystkie dane liczbowe, takie jak powierzchnia netto domu, kubatura i inne. Innym dokumentem jest plan zagospodarowania terenu, pokazujący, w jaki sposób zagospodarowana zostanie działka – gdzie ulokowany zostanie dom, odległości od granic działki, chodniki, podjazdy, miejsce parkingowe oraz inne obiekty na terenie zabudowy. 

Czy zawsze trzeba korzystać z pomocy architekta tworząc projekty domów? 

Udanie się do architekta z pomysłem na dom jest najlepszym, sprawdzonym i gwarantującym największy poziom satysfakcji rozwiązaniem. Architekci obeznani są z regulacjami prawnymi, posiadają fachową wiedze na temat materiałów, konstrukcji i budowy. Plan domu przez nich stworzony z pewnością będzie najbliższy naszym oczekiwaniom. Można także przejrzeć katalogi pracowni architektonicznych i zdecydować się na projekt gotowy, który jest zazwyczaj tańszy od tego indywidualnego. W Internecie dostępne są także specjalne programy, pozwalające nam samodzielnie stworzyć projekt wymarzonego domu. Choć jest to z cała pewnością niezła zabawa, może się okazać, że stworzony przez nas plan domu nie spełnia wymagań i nie może zostać zrealizowany. 

Gdzie szukać inspiracji na projekty domów? 

Przeglądają kategorię architekci na homify można natrafić na prawdziwe perełki współczesnej architektury. Specjaliści z całego świata codziennie dodają nowe zdjęcia projektów domów, a także fotografie tych już wzniesionych. homify jest zatem niekończącym się źródłem inspiracji na plany domów dla tych, którzy szukają wyjątkowych i niekonwencjonalnych rozwiązań.

JAKIE SĄ TWOJE SPOSOBY NA STWORZENIE IDEALNEGO PLANU DOMU? CZY MASZ POMOCNE WSKAZÓWKI I TRIKI?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!