Mieszkanie singla, Architektura Wnętrz Daria Zaremba Architektura Wnętrz Daria Zaremba Nowoczesna łazienka

Oświetlenie łazienkowe

Oświetlenie łazienkowe

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na oświetlenie łazienkowe. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na oświetlenie łazienkowe. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Jednym z najważniejszych elementów przy urządzaniu każdej łazienki jest dobór odpowiedniego do niej oświetlenia. To właśnie ono odgrywa główną rolę w małych pomieszczeniach, wizualnie je powiększając i czyniąc funkcjonalnymi. Kluczem jest fachowe dobranie poszczególnych elementów oświetlania.

Jak dobrać oświetlenie do łazienki? 

Oświetlenie łazienkowe to nie tylko główne, górne źródło światła, ale przede wszystkim punktowe oświetlenie najważniejszych pod względem funkcjonalnych obszarów łazienki. Dobierając główne źródło światła staramy się tak nim zagrać, aby równomiernie oświetliło wszystkie powierzchnie w łazience, nie tworząc zbędnych cieni i prześwietleń. Jednym z najważniejszych miejsc , które powinno być dobrze doświetlone w łazience jest lustro i obszar wokół umywalki. Świetnie sprawdzą się kinkiety po obu stronach lustra, zlokalizowano na wysokości wzroku. Jeżeli łazienka jest pomieszczeniem małym, to wystarczy w niej jedno główne źródło światła. We wnętrzach o większym metrażu konieczne jest kilka elementów oświetlenia łazienkowego. Wybierając lampy do łazienki należy zwrócić uwagę na ich standardy bezpieczeństwa, poziom odporności na wilgoć i działanie wody. Zaleca się unikać lamp podłogowych podłączanych do kontaktu, co może grozić awarią. 

Jakie lampy do łazienki wprowadzą do niej wyjątkowy nastrój? 

Łazienka to pomieszczenie nie tylko funkcjonalne, w którym dbamy o higienę osobistą i pielęgnujemy urodę, ale także miejsce do relaksu i odpoczynku. Oświetlenie łazienkowe pełni istotną rolę w kreowaniu wyjątkowej atmosfery we wnętrach. Warto w łazience postawić na źródła przytłumionego światła, w postaci halogenów podświetlających szafkę czy świetlików, których promień światła nakierowany będzie na dekoracje łazienkowe. Dla tych odważniejszych na rynku dostępne są także źródła światła w kolorze- niebieskim, fioletowym, zielonym, które z całą pewnością wprowadzą jeszcze bardziej wyjątkowy nastrój do wnętrz. W nowoczesnych łazienkach często podświetla się także prysznic czy wannę, czyniąc je głównymi elementami wystroju łazienki. 

Skąd czerpać inspiracje na oświetlenie łazienkowe? 

Dobór odpowiedniego oświetlenia łazienkowego często wydawać może się przytłaczający. Aby proces ten sobie ułatwić, wato jest przeszukać źródła internetowe w poszukiwaniu zrealizowanych już projektów łazienek z gotowym oświetleniem. Niezwykle bogata skarbnicą inspiracji na oświetlenie do łazienki jest homify – znajdziecie tutaj setki tysięcy zdjęć wykonanych już projektów łazienek w różnych stylach. Przeszukajcie kategorię łazienki w zakładce pomieszczenia, aby odnaleźć najlepsze inspiracje.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!