Willa w Kłodawie STRUKTURA Łukasz Lewandowski Nowoczesne domy

Nowoczesne domy

Nowoczesne domy

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na nowoczesny dom. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na nowoczesny dom. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Nowoczesny dom to marzenie niemal każdego z nas. Pragniemy miejsca, w którym możemy zapuścić korzenie, założyć rodzinę i spokojnie się zestarzeć, które będzie tylko nasze. Przed budową trzeba jednak podjąć wiele istotnych decyzji, aby ten milowy krok w naszym życiu wykonać w pełni świadomie. homify pomoże Wam znaleźć najlepsze inspiracje na nowoczesne domy!

Czym charakteryzują się nowoczesne domy? 

Nowoczesne domy cechuje prosta, najczęściej geometryczna bryła o płaskim dachu. We współczesnej architekturze istnieje tendencja do budowy domów jednokondygnacyjnych, parterowych. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, a przy tym praktyczne i przyszłościowe. Fasady nowoczesnych domów nie są bogato zdobione – cechuje je jasna kolorystyka i najwyższej jakości materiały. Innym wyznacznikiem nowoczesności jest energooszczędny charakter domów – domy pasywne wznoszone są przy użyciu materiałów poprawiających ich izolację termiczną oraz wyposażane w urządzenie, pozwalające czerpać energię z naturalnych źródeł. Przy budowie nowoczesnych domów wykorzystuje się także innowacyjne technologie i inteligentne systemy – oświetlenia, nagłośnienia czy ogrzewania. 

Projekty domów nowoczesnych – co zazwyczaj zawierają? 

Po tygodniach poszukiwań projektu domu marzeń w końcu go odnalazłeś! Teraz nadszedł czas na jego zakup. Przed budową domu należy wystąpić o pozwolenie na budowę, do którego dołączyć należy projekt budowlany – jest to najważniejszy element naszej dokumentacji. Jest to komplet dokumentacji technicznej, na podstawie których wznosi się budynek naszego domu. Zawiera on opisy i zestawienia- technicznej architektury, konstrukcji oraz instalacji; rysunki architektoniczne i konstrukcyjne; projekty instalacji sanitarnych i elektrycznych; rysunki 3D; charakterystykę energetyczną; oraz informacje formalno-prawne. 

Gdzie znaleźć inspiracje na nowoczesny dom? 

Na homify codzienne zapewniamy Wam solidną dawkę najlepszych projektów nowoczesnych domów od architektów z całego świata. Projekty domów nowoczesnych różnią się od kraju do kraju, dlatego też warto rozejrzeć się nieco dalej poszukując tego idealnego. Jednym z wyznaczników nowoczesności jest oryginalność, dzięki której nasz dom wyróżni się na tle sąsiadującej z nim zabudowy. Przeglądając kategorię pomieszczenia i znajdującą się w niej zakładkę domy można przefiltrować projekty pod względem ich stylu i ograniczyć je tylko do nowoczesnego. Dzięki temu odnalezienie projektu nowoczesnego domu stanie się dziecinnie proste!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!