Willa w Kłodawie, STRUKTURA Łukasz Lewandowski STRUKTURA Łukasz Lewandowski Nowoczesne domy

Nowoczesne domy

Nowoczesne domy

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na nowoczesny dom. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na nowoczesny dom. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Nowoczesny dom to marzenie niemal każdego z nas. Pragniemy miejsca, w którym możemy zapuścić korzenie, założyć rodzinę i spokojnie się zestarzeć, które będzie tylko nasze. Przed budową trzeba jednak podjąć wiele istotnych decyzji, aby ten milowy krok w naszym życiu wykonać w pełni świadomie. homify pomoże Wam znaleźć najlepsze inspiracje na nowoczesne domy!

Czym charakteryzują się nowoczesne domy? 

Nowoczesne domy cechuje prosta, najczęściej geometryczna bryła o płaskim dachu. We współczesnej architekturze istnieje tendencja do budowy domów jednokondygnacyjnych, parterowych. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, a przy tym praktyczne i przyszłościowe. Fasady nowoczesnych domów nie są bogato zdobione – cechuje je jasna kolorystyka i najwyższej jakości materiały. Innym wyznacznikiem nowoczesności jest energooszczędny charakter domów – domy pasywne wznoszone są przy użyciu materiałów poprawiających ich izolację termiczną oraz wyposażane w urządzenie, pozwalające czerpać energię z naturalnych źródeł. Przy budowie nowoczesnych domów wykorzystuje się także innowacyjne technologie i inteligentne systemy – oświetlenia, nagłośnienia czy ogrzewania. 

Projekty domów nowoczesnych – co zazwyczaj zawierają? 

Po tygodniach poszukiwań projektu domu marzeń w końcu go odnalazłeś! Teraz nadszedł czas na jego zakup. Przed budową domu należy wystąpić o pozwolenie na budowę, do którego dołączyć należy projekt budowlany – jest to najważniejszy element naszej dokumentacji. Jest to komplet dokumentacji technicznej, na podstawie których wznosi się budynek naszego domu. Zawiera on opisy i zestawienia- technicznej architektury, konstrukcji oraz instalacji; rysunki architektoniczne i konstrukcyjne; projekty instalacji sanitarnych i elektrycznych; rysunki 3D; charakterystykę energetyczną; oraz informacje formalno-prawne. 

Gdzie znaleźć inspiracje na nowoczesny dom? 

Na homify codzienne zapewniamy Wam solidną dawkę najlepszych projektów nowoczesnych domów od architektów z całego świata. Projekty domów nowoczesnych różnią się od kraju do kraju, dlatego też warto rozejrzeć się nieco dalej poszukując tego idealnego. Jednym z wyznaczników nowoczesności jest oryginalność, dzięki której nasz dom wyróżni się na tle sąsiadującej z nim zabudowy. Przeglądając kategorię pomieszczenia i znajdującą się w niej zakładkę domy można przefiltrować projekty pod względem ich stylu i ograniczyć je tylko do nowoczesnego. Dzięki temu odnalezienie projektu nowoczesnego domu stanie się dziecinnie proste!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!