Modernizacja domu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Rustykalna jadalnia od 蘆田暢人建築設計事務所 ​Ashida Architect & Associates Rustykalny

Modernizacja domu

Modernizacja domu

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na modernizację domu. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na modernizację domu. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Każdy z nas co jakiś czas doznaje uczucia znudzenia we własnych czterech kątach. Ściany wydają się nijakie, meble nieciekawe, a dekoracje sztampowe. Wtedy wiadomo, że nadszedł czas na długo wyczekiwany remont. Modernizacja domu to jednak przedsięwzięcie czasochłonne i kosztowne, do którego należy się odpowiednio przygotować!

Modernizacja domu – co wziąć po uwagę? 

Modernizując dom należy przede wszystkim zastanowić się, które poprawki są niezbędne, a które są jedynie czystą zachcianką. Dysponując ograniczonym budżetem, mało kto pozwolić może sobie na kompleksowy remont. Najważniejsze elementy, które trzeba udoskonalić, to te strukturalne, dotyczące konstrukcji domu. Nowa warstwa izolacyjna, uszczelnianie dachu, wymiana okien i drzwi, czy też nowe podłogi to inwestycje długoterminowe, które trzeba przeprowadzić, aby cieszyć się domem wygodnym, bezpiecznym i w pełni funkcjonalnym. Wszystko zależy zatem od czasu, jakim dysponujemy i naszego budżetu. Na ostatnim miejscu na liście powinny znaleźć się zmiany czysto kosmetyczne, dotyczące estetyki wnętrz. Te jednak nie wymagają aż tak dużego nakładu czasu i dużych funduszy, dlatego do ich przeprowadzenia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Poprawki te mogą jednak tchnąć nasze cztery ściany nowe życie, dlatego zawsze warto się na nie zdecydować. 

Jak zmodernizować dom po kosztach? 

Nasze wnętrza uczynić można nowoczesnymi na wiele różnych sposobów. Modernizacja domu dla jednych oznaczać może instalację energooszczędnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne na dachu czy pompę cieplną w piwnicy. Jeszcze inni ulepszają dom za pomocą zaawansowanych technologicznie urządzeń i sprzętów, nadających mu status inteligentnego. Te unowocześnienia są jednak kosztowne i nie każdego na nie stać. Jeżeli należycie do osób dysponujących ograniczonym budżetem, warto postawić na rozwiązania tanie, ale efektowne. Popularne jest wymienianie poduszek i tekstyliów w salonie wraz ze zmieniającymi się porami roku, co wprowadza do wnętrz specjalną atmosferę. Styl pomieszczenia odmienić można kompletnie poprzez zmianę dekoracji ściennych. Modernizacja domu to także nadanie mu nowych walorów funkcjonalnych- na przykład przestawienie mebli w taki sposób, aby wnętrze wydawało się przestronniejsze. 

Skąd czerpać inspiracje na modernizację domu? 

homify to bogate źródło pomysłów na to, jak ulepszyć dom i jego wnętrza. Projektanci wnętrz i architekci z całego świata prezentują na naszej platformie zrealizowane przez siebie projekty, inspirując nas do przeprowadzenia zmian w naszych domach. W ramach serii przed i po prezentujemy Wam najlepsze metamorfozy, które ukazują, że nawet najnudniejsze i najbardziej staromodne wnętrza przemienić można w przestrzeń modną i nowoczesną.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!