Salon – porady i informacje

Na co zwrócić uwagę wybierając firany?

Prawie każdy, kto staje przed zakupem firan do salonu, zadaje sobie pytanie – kupić gotowe czy na wymiar? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista, nawet wtedy, gdy okna mają typowe wymiary.

19 Styczeń, 2022

Żywe drzewko do salonu - jak je wybrać?

Większość z nas lubi rośliny – ich soczystą i orzeźwiającą zieleń, ich energię, czasami zapach lub piękno kwiatów. Są one naprawdę wyjątkowym dodatkiem, bo swoją obecnością potrafią kompletnie odmienić całe wnętrze, skupić na sobie uwagę, odwrócić wz…

14 Listopad, 2020

Ściana telewizyjna w salonie - same zalety!

Telewizor, a co za tym idzie seanse filmowe czy serialowe to standard niemal każdego, polskiego domu. Choć telewizor można postawić w każdym innym pokoju, to jednak salon to pomieszczenie, do którego pasuje najbardziej.

23 Sierpień, 2020

Nowoczesne ściany w salonie

Ściany w salonie – to temat trudny i bardzo obszerny. Możemy pokryć je tapetą, kafelkami, panelami, naklejkami – aranżacji jest wiele, jednak najprostszym sposobem jest malowanie ścian. Nie wymaga zatrudniania fachowej ekipy, ani miesiąca przygotowań.

09 Lipiec, 2020

Piękne salony, które Was zainspirują

Gdy planujemy remont lub aranżację salonu zazwyczaj szukamy wielu inspiracji, przeglądamy różne style aranżacyjne, wystawy meblowe, magazyny wnętrzarskie i oczywiście nasz portal homify.

28 Maj, 2020

Perfekcyjny salon tylko z nowoczesną meblościanką!

Dziś mamy dla Was kolejny produkt od naszych ulubionych profesjonalistów ze sklepu meblowego Meble Minio. Tym razem odświeżamy i ukazujemy mebel, który pewnie część z Was uważa za relikt przeszłości, ikonę lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

06 Kwiecień, 2020

15 spektakularnych pomysłów dla salonu z jadalnią

Na pewno znacie ten problem, jeśli nie jesteście posiadaczami ogromnej rezydencji albo chociaż domku pod miastem – problemem niewielkiej przestrzeni, ścisku i braku miejsca. W mieszkaniu kilkudziesięcio metrowym ciężko stworzyć komfortową sypialnię,…

12 Październik, 2019

Nowoczesny salon z meblościanką

Niektóre meble, po latach zapomnienia wracają do łask. Tak właśnie wygląda historia meblościanki. W latach 70. i 80 musiała znaleźć się w każdym salonie. Składała się z wielu segmentów, połączonych ze sobą i zajmujących całą ścianę.

12 Wrzesień, 2019

8 sposobów na ciekawą i funkcjonalną aranżację ścian w salonie

Ściany to największe powierzchnie w naszych domach czy mieszkaniach. Rzadko jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał i decydujemy się na odważne rozwiązania. Zazwyczaj po prostu je malujemy lub ewentualnie wykładamy tapetą.

19 Sierpień, 2019

Sprytne rady dekoracyjne, jak powiększyć mały salon

Maleńkie i ciasne pokoje to zmora mieszkańców dużych miast. Prawdziwy problem mają ci, którzy mieszkają w blokach z ostatnich lat ubiegłego stulecia. Pomieszczenia w powstających wtedy budynkach miały niewielki, wręcz klaustrofobiczny metraż i zazwyc…

24 Lipiec, 2019