Ogród – porady i informacje

Naturalny kamień w ogrodzie - 30 inspiracji

Naturalny kamień należy do jednych z najbardziej popularnych materiałów, które wykorzystujemy w aranżacji ogrodu. Występuje w wielu różnych odmianach, kolorach, rozmiarach i teksturach.

02 Październik, 2017

8 powodów, dla których warto zainstalować w ogrodzie pergolę

Głównym zadaniem i podstawową funkcją pergoli jest zacienienie przestrzeni tarasu lub innej części ogrodu, ale w sposób niecałkowity. To doskonały kompromis dla tych, który nie chcą zrezygnować w pełni z promieni słonecznych, jednak przeszkadza im zb…

30 Wrzesień, 2017

9 pergoli, które Cię zainspirują

Pergola jest prostą konstrukcją, która pozwoli na odmienienie Twojego środowiska. Możemy stworzyć ją z przeróżnych materiałów, zarówno ciepłego drewna, jak i surowego metalu.Oprócz aspektów wizualnych, pergola dostarcza nam również przyjemnego mini…

28 Wrzesień, 2017

7 pięknych pergoli, których zapragniesz w swoim ogrodzie

Pergole mogą być naprawdę bardzo użytecznymi konstrukcjami w Twoim ogrodzie. Nie tylko dlatego, że dodają otwartym przestrzeniom szczególnego uroku, ale także dlatego, że zapewniają ochronę przeciw słońcu. Łączą więc piękno i funkcjonalność.

26 Wrzesień, 2017

10 pomysłów na uroczą przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie

Posiadasz ogród, ale nie za bardzo lubisz spędzać w nim czas? Może to dlatego, że brak w nim odpowiedniej strefy wypoczynkowej! Kilka plastikowych krzeseł lub jeden leżak niezbyt zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz, prawda? A przecież niewielki…

26 Wrzesień, 2017

Dekoracja ogrodu i tarasu? To proste!

Nie jest łatwo zaaranżować nasz własny ogród marzeń. Czasami zdarza nam się bujać w obłokach i wyobrażamy sobie, że chcielibyśmy posiadać w nim basen, specjalne miejsce na grilla, a niekiedy nawet przestrzeń do gry w mini golfa.

23 Wrzesień, 2017

Wspaniałe pomysły na podłoże w ogrodzie

Planujesz odnowę ogrodu, ale nie masz pomysłu jakie podłoże wybrać? Dzisiaj mamy dla Was 7 pomysłów naszych architektów, dzięki którym znajdziesz dla siebie pomysł na zaaranżowanie tarasu i ogrodu.

22 Wrzesień, 2017

13 najczęściej popełnianych błędów przy projektowaniu ogrodu

Prawidłowe zaprojektowanie ogrodu nie należy do zadań najłatwiejszych. Jeżeli planujecie podjąć się go samodzielnie, musicie mieć świadomość wielu pułapek, czyhających na Was w czasie tego procesu.

21 Wrzesień, 2017

47 wspaniałych pomysłów na wzbogacenie ogrodu

Diabeł tkwi w szczegółach – przynajmniej tak się mawia. My, w homify, wolimy myśleć o aniołkach i niebieskich migdałach, a co pozwoli nam przenieść się do rajskiej krainy? Szczegóły! Niewielkie rzeczy mogą sprawić ogromną różnicę.

21 Wrzesień, 2017

14 świetnych pomysłów, które sprawią, że Wasz ogród będzie wyjątkowy!

Przeznaczeniem ogrodu jest nie tylko uprawa owoców i warzyw. Jego głównym celem powinno być przynoszenie nam relaksu i błogich chwil w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Aby jednak cieszyć się odpoczynkiem we własnym ogrodzie, przede wszystkim należy…

20 Wrzesień, 2017