Ogrod

Magazyn

Mały ogród? 10 sposobów na to, jak go najlepiej zaprojektować

Nawet jeżeli macie tylko kilka metrów kwadratowych powierzchni na zewnątrz swojego domu, przeznaczenie jej na ogród to najlepszy pomysł. Kilka roślin, krzesło albo ławka, może nawet niewielka fontanna- nie potrzeba więcej, aby cieszyć się swoją…

21 Luty, 2017

10 bajecznych pergoli ogrodowych

Wraz z nadejściem dodatnich temperatur staramy się odświeżyć nasz ogród, tak by nie tylko cieszył nasze oko, ale także służył praktyczną i komfortową strefą do wypoczywania. Każdy z nas jest inny i ma odmienne upodobania względem swojej zielonej stre…

21 Luty, 2017

20 łatwych i tanich projektów DIY, które ubarwią Twój ogród

Nie trzeba zatrudniać ekspertów od architektury krajobrazu, aby zaprojektować ogród nowoczesny, modny i stylowy. Każdy, z odrobiną wyobraźni i nawet najbardziej ograniczonym budżetem może podjąć się realizacji projektów, które ożywią i ubarwią nawet…

21 Luty, 2017

18 ogrodów i patio, w których nie znajdziecie ani źdźbła trawy

Kamienne podłoże, drewno i kafelki coraz częściej zastępują tradycyjne trawiaste podłoże w ogrodzie. Dlaczego? Głównie z powodów czysto praktycznych- trawnik wymaga pielęgnacji, odpowiedniego nasłonecznienia i nawodnienia.

16 Luty, 2017

15 pomysłów na mały ogród

Mały ogród oznacza ogromne wyzwanie pod wieloma względami – przede wszystkim musimy uporać się z odpowiednim zagospodarowaniem i rozplanowaniem przestrzeni. Wydzielić strefy, które będą służyły nam np. do wypoczywania, biesiadowania czy zabawy.

14 Luty, 2017

17 miniaturowych ogrodów, które możesz skopiować w Twoim domu

Miniaturowe ogrody to świetna alternatywa dla tych, którzy w swoich domach łakną kontaktu z naturą, ale nie mają wystarczająco czasu i przestrzeni, aby dbać o ogród z prawdziwego zdarzenia.

13 Luty, 2017

8 pomysłów na miejsca do grillowania, które łatwo zastosować w Twoim domu

Zawsze marzyłeś o posiadaniu specjalnej altany, gdzie mógłbyś grillować i urządzać spotkania z rodziną i przyjaciółmi? Myślałeś pewnie, że wymaga to wielu środków i funduszy, a budowa takiej przestrzeni jest skomplikowana.

10 nowoczesnych drzwi garażowych

Każdy miłośnik motoryzacji ma w swoim domu wspaniały garaż, w którym bezpiecznie zaparkować można cenne auta. Jedną z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć projektując i budując garaż, jest wybór odpowiedniej bramy.

12 Luty, 2017

22 prostych i pięknych ogrodzeń dla Twojego ogrodu

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli rozmawiamy o domach, nie ma chyba prawdziwszego stwierdzenia. Do estetyki naszego domu i całej posesji przyczynia się bardzo wiele rzeczy.

25 modeli ogrodzenia, które sprawią, że Twój dom będzie bardziej stylowy z zewnątrz

Ochrona przed zewnętrznymi intruzami i wścibskimi spojrzeniami- to główne zadanie, które ma spełniać ogrodzenie. Jest ono jednak także elementem architektury ogrodowej i jako takie pełni rolę dekoracyjną.

05 Luty, 2017