Ogród – porady i informacje

15 pomysłów na ogród z kamieniem w roli głównej

Kamień dekoracyjny – sztuczny lub naturalny – to jeden z najbardziej popularnych materiałów do ogrodu. Świetnie prezentuje się w połączeniu z zielenią, drewnem oraz innymi często wykorzystywanymi w projektowaniu ogrodu materiałami.

04 Marzec, 2018

10 pięknych ogrodów w stylu country

Ogród w stylu country niekoniecznie musi otaczać dom znajdujący się na wsi. Coraz częściej takie aranżacje ogrodów pojawiają się w miastach i na podmiejskich osiedlach, wyrażając naszą nostalgię na sielanką prowincji.

02 Marzec, 2018

Ponad 20 pomysłów na eleganckie i zadbane wejście do domu

Nigdy nie należy zaniedbywać obszarów znajdujących się w ogrodzie, obok wejścia i ścieżek prowadzących przez działkę. Komunikują one dużo swoim odwiedzającym, są bowiem pierwszą rzeczą, którą widać, gdy gość zbliża się do wejścia do domu.

25 Luty, 2018

16 niesamowitych połączeń ścian i podłóg na taras

Istnieje wiele opcji na ściany i podłogi w naszych domach – kolorowe farby, efektowne tapety, kafelki, płytki, drewno, beton, kamień i wiele wiele innych. Niestety nie ma aż tak dużego wyboru, jeżeli chodzi o wykańczanie ścian i podłóg na balkonie, t…

25 Luty, 2018

15 drewnianych pergoli do ogrodu

Drewniana pergola może być nie tylko efektownym elementem małej architektury ogrodowej, ale także częścią strefy wejścia. W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was aż 15 pomysłów na drewnianą pergolę.

24 Luty, 2018

10 pomysłów na oświetlenie w ogrodzie

Jeżeli chcecie, aby w waszych ogrodach po zmroku panował wyjątkowy, magiczny klimat, powinniście zadbać o odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe. Niezwykle istotne jest rozmieszczenie elementów oświetlenia, nie tylko na fasadzie domu, ale także w r…

18 Luty, 2018

9 ciekawych pomysłów na design małego ogrodu

Marzy ci się ogród, ale nie chcesz poświęcać dużo czasu na jego projekt i późniejszą prezentację? Jeżeli tak, to te pomysły są dla ciebie! Oto kilka inspiracji zaczerpniętych z prac naszych architektów zieleni, które świetnie sprawdzą się w procesie…

17 Luty, 2018

13 niskobudżetowych pomysłów na renowację ogrodu

Dekorowanie i projektowanie ogrodu wcale nie musi być kosztowną operacją. W rzeczywistości, jeśli zdecydujecie się na samodzielne majsterkowanie, Wasz obszar na zewnątrz będzie wyglądał świetnie, zaoszczędzicie pieniądze i spróbujecie swoich sił w kr…

16 Luty, 2018

15 małych ogrodów, które odmienią każdy dom!

Dom bez ogrodu jest pusty. Ogród to nie tylko element dekoracyjny, jak sądzi wielu z nas. To przede wszystkim ważna przestrzeń, której nie powinno zabraknąć w żadnym domu, tak samo, jak kuchni lub salonu. Ogród sprawia, że dom ożywa.

07 Luty, 2018

20 zjawiskowych fontann do Twojego ogrodu

Motywem przewodnim, który nadaje domowi większą wartość, jest dobrze zaprojektowany ogród. Bez względu na jego,  jest to ważny aspekt dekoracji domu, który sprawi, że nieruchomość wyda się zdecydowanie bardziej atrakcyjna.

24 Styczeń, 2018