Magazyn

10 niedrogich domów, którym warto się przyjrzeć

Jeżeli marzy Wam się własny dom, ale nie chcecie wydawać fortuny na jego budowę, mamy dla Was 10 ciekawych propozycji. Zebraliśmy 10 projektów od architektów z całego świata i przyjrzeliśmy się im pod kątem tego co sprawiło, że dom był tani w budowie.

24 Październik, 2020

Dom wielopokoleniowy jako nowy trend!

Budowanie domów wielopokoleniowych to zjawisko powszechne w wielu kręgach kulturowych i równych częściach świata. U nas to również część tradycji pamiętająca czasy gdy wszyscy członkowie rodziny tworzyli jedno wspólne gospodarstwo domowe.

26 Lipiec, 2020

Wspaniałe wejście do domu na 13 sposobów

Fasada domu od strony ulicy jest wizytówką naszego domu, odpowiada za dobre lub złe pierwsze wrażenie, a jak wiemy jest ono bardzo trudne do zatarcia. Dlatego warto zadbać o strefę wejściową do naszego domu.

16 Sierpień, 2019

Domy modułowe – kompletny przewodnik

Domy modułowe są coraz bardzo popularnym hasłem w świecie architektury. Ich specyfika polega na tym, że składają się z fabrycznie wyprodukowanych modułów, które następnie składa się na dowolnie wybranym miejscu.

21 Grudzień, 2018

Zjawiskowy, prefabrykowany dom w górach

Nikt nie będzie w stanie oprzeć się prostocie i nieodpartemu urokowi tego domu, który charakteryzuje drewniana konstrukcja pochyłego dachu dwuspadowego, przypominającego rustykalne projekty.

12 Grudzień, 2018

Ile będzie kosztował mnie dom?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto zamierza rozpocząć budowę własnego domu lub waha się pomiędzy kupnem gotowego domu lub mieszkania a rozpoczęciem budowy. Z czym musimy się liczyć i ile kosztuje budowa domu tak naprawdę? Wszystko zależy od tego jaki…

10 Listopad, 2018

11 domów łatwych do zbudowania

Czym jest komfortowy dom? Uroczy ogródek i taras, jasne i przestronne wnętrza, przestronny garaż, a przy odrobinie szczęścia również stylowy basen. Stworzenie czegoś takiego wymaga pewnego wysiłku, więc warto zaufać profesjonalistom, którzy mają na s…

06 Wrzesień, 2018

9 rzeczy, które przyciągają złodziei do Twojego domu

Nikt nie chce myśleć o tym, co dokładnie sprawia, że jego dom mógłby zostać potencjalnie wybrany przez złodziei. Ale niestety czasami tak się dzieje. Twierdzimy, że można temu zapobiec za pomocą niektórych sztuczek.

19 Sierpień, 2018

Norweska architektura w pigułce

Jeśli przeglądacie projekty domów w poszukiwaniu czegoś pełnego uroku, koniecznie zwróćcie uwagę na domy w stylu skandynawskim. Zgromadziliśmy dla Was kilka przykładów, które wyszły spod ręki architektów z AKOST GMBH specjalizujących się w architektu…

13 Sierpień, 2018

Budowa nowoczesnego domu krok po kroku

Proces budowy domu jest niezwykle interesujący. Niesamowite jest, jak znikąd pojawiają się ściany, podłogi, dach, a następnie poszczególne pomieszczenia we wnętrzu. Dzięki tym zdjęciom możemy przekonać, się, jak budowa domu wygląda naprawdę i zobaczy…

20 Lipiec, 2018