Architektura wnętrz – porady i informacje

16 pomysłów na dekoracje ścian z niszami i wnękami

W klasycznej architekturze nisze to wyryta w ścianie przestrzeń najczęściej zwieńczona półkolistym łukiem. Powstała w ten sposób wnęka służyła do przechowywania rzeźb lub też obrazów religijnych.

13 Listopad, 2017

Belki na suficie - 10 wspaniałych inspiracji

Drewniane belki mogą być wspaniała dekoracją sufitu, która pozwoli na wprowadzenie ciepłej i rodzinnej atmosfery. Obecnie co raz rzadziej możemy spotkać się z belkami na suficie, co może być spowodowane nowoczesna architektura oraz aspektami ekonomic…

10 Listopad, 2017

Jaka podłoga dla nowoczesnego domu?

Podłoga to nie tylko funkcjonalny element każdego pomieszczenia, ale także część dekoracji wnętrza. Wybierając odpowiedni materiał powinniśmy zwrócić uwagę na jej odporność na ścieranie, wilgoć oraz twardość.

05 Listopad, 2017

Czym jest Corian? Wszystko co musicie wiedzieć

Jeśli poszukujecie materiału wykończeniowego, który jest uniwersalny, trwały i elegancki a zarazem doskonale sprawdzi się w każdej części domu i ogrodu idealnie spełni Wasze warunki Corian.

03 Listopad, 2017

Jak urządzić pokój bez okien? 6 wspaniałych inspiracji

Każda istota na świecie potrzebuje światła. Niestety zdarzają się pomieszczenie pozbawione okien. Może się wydawać, że takie wnętrze jest trudne do zaaranżowania. Pierwsza zasadą jest wprowadzenie odpowiedniego oświetlenia.

21 Październik, 2017

10 niesamowitych podłóg, które imitują drewno

Naturalne drewno jest szlachetnym materiałem, który sprawia, że wnętrze staje się piękne i eleganckie. Pozwala ono na wprowadzeniu ciepłej atmosfery oraz jest niezwykle wytrzymałe.

14 Październik, 2017

Rozbiórka ścian - wskazówki warte zapamiętania

Dzisiejsze mieszkania charakteryzują się wąskimi korytarzami i podziałem pomieszczeń, który może wydawać się niemożliwy do zagospodarowania. Z upływem czasu zmieniają się potrzeby domowników, dlatego dzisiaj chcemy Wam zaprezentować jak zaaranżować…

13 Październik, 2017

Cegła i kamień na ścianie - 36 doskonałych inspiracji

Kamień jest niezwykle trwałym materiałem, odpornym na wiele warunków. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie go wewnątrz naszego domu, możemy cieszyć się pięknym designem na lata.

08 Październik, 2017

33 wskazówki na odświeżenie wnętrza bez wielkiego budżetu

Wystrój wnętrza jest niezwykle ważny. Dom jest miejscem, do którego chętnie wracamy po ciężkim dniu, dlatego powinniśmy przywiązać ogromną wagę do każdego pomieszczenia. Zmiany aranżacyjne nie muszą oznaczać ogromnych wydatków.

04 Październik, 2017

Integracja przestrzeni na 5 przykładach, wprost z nowoczesnego apartamentu

Zerwijmy z podziałami! Integracja przestrzeni jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie płynności i swobody obiegu w mieszkaniu lub domu. Najczęściej integracja odbywa się między salonem a kuchnią czy jadalnią, ale można też zorganizować to w c…

02 Październik, 2017