Architektura - porady i informacje | homify

Architektura – porady i informacje

Spokojne życie w niewielkim domku

Niektórym z nas ciężko wytrzymać w mieście w czasie upalnego lata. Uciekamy w góry, nad morze, czy na wieś. Letnie rezydencje są coraz bardziej popularne, a architekci prześcigają się w tworzeniu projektów takich właśnie budynków.

10 pięknych domów dla każdego

Często możemy spotkać piękne domy, w których mieszkają bohaterowie filmów. Zazwyczaj są to wspaniałe rezydencje, które zachwycają swoim urokiem. Napotykamy tam cichą i spokojną atmosferę, która spełni oczekiwania miłośników samotności.

10 modnych domów z Polski i innych części świata

Polska architektura coraz śmielej wybija się na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku dom autorstwa polskiej pracowni KWK Promes został okrzyknięty najlepszym domem świata. Także inne projekty- zarówno te komercyjne, jak i prywatne- zyskują coraz…

17 Maj, 2017

9 tanich domków drewnianych

Marzycie o własnym domku letniskowym, do którego moglibyście przyjeżdżać co weekend? Jeżeli myślicie, że Wasze konto bankowe uniemożliwia Wam spełnienie tego marzenia, to spójrzcie na 9 powodów twierdzących inaczej! Znajdziecie tu kilka pomysłów na t…

10 Maj, 2017

Gotowy dom na każdy gust- za mniej niż 800.000 złotych i budowany nie dłużej niż 3 miesiące

Współczesny dom marzeń to taki, który buduje się szybko w zgodzie z najnowocześniejszymi technologiami, który odznacza się modnym, ponadczasowym designem, i który nie zrujnuje naszego budżetu.

09 Maj, 2017

10 prostych, szybkich i niedrogich sposobów na rozbudowę

W życiu wielu rodzin nadchodzi taki moment, że ukochane gniazdko robi się za ciasne. Mury, które kiedyś były szczytem marzeń, nagle zaczynają wzbudzać klaustrofobiczne uczucia.

04 Maj, 2017

9 inspirujących drewnianych domów

Z biegiem czasu w budownictwie pojawiały się różne materiały, niektóre bardziej popularne, inne mniej. Jeden budulec znajduje się cały czas na szczycie, co wcale nas nie dziwi, biorąc pod uwagę jego łatwą adaptację do różnych warunków, wielość rodzaj…

28 Kwiecień, 2017

Dom energooszczędny: Jak go zbudować? 10 porad

Marzy Wam się własny dom jednorodzinny, chociaż wiecie, że to spory wydatek? Już na samym początku warto pomyśleć nie tylko o kosztach budowy czy remontu, ale także użytkowania.

26 Kwiecień, 2017

9 niezwykłych domów do 150 m²

Planując budowę domu pierwsze, nad czym powinniśmy się zastanowić to jego wielkość. Jeszcze do niedawna popularne były duże budynki, gdzie mogły mieszkać całe wielopokoleniowe rodziny.

25 Kwiecień, 2017

6 przykładów bungalowów łączących styl i komfort

Niski, ładnie wtopiony w krajobraz budynek, z angielska zwany bungalowem, potrafi zachwycić bliskimi relacjami z otaczającym ogrodem, przestronnością wnętrz i ich integracyjnym charakterem, a także uniwersalnością – jest wygodny zarówno dla młodych r…

20 Kwiecień, 2017