Architektura – porady i informacje

Piękne werandy do domów w stylu wiejskim

Współcześnie werandy przybierają zróżnicowane formy. Jeżeli chcecie jednak, aby wpisywały się w wiejski, rustykalny charakter domu, koniecznie zapoznajcie się z zestawieniem, które przygotowaliśmy dla was w tym Katalogu Inspiracji.

16 Luty, 2018

Nowoczesny domek ogrodowy o transparentnych ścianach

Dziś pokażemy Wam ciekawy projekt nowoczesnego domku ogrodowego od polskiej pracowni architektonicznej Studio A&W. Jeżeli macie do zagospodarowania ogród o sporym rozmiarze, marzy wam się stylowa alternatywa dla altanki ogrodowej, ten projekt moż…

12 Luty, 2018

Maleńkie domki: na każdą kieszeń i każda działkę

Dziś chcemy pokazać Wam coś bardzo motywującego. W myśl zasady dla chcącego nic trudnego zaprezentujemy 4 domki prefabrykowane, stworzone przez firmę budowlaną İdeal Ev, które przekonują praktycznym, sprytnym układem wnętrza, małą powierzchnią zabu…

08 Luty, 2018

10 ponadczasowych domów dla każdego

Szukacie pomysłów na nowoczesny, ale ponadczasowy dom? Marzą się Wam współczesny design, innowacyjne materiały i wygodne wnętrza, ale tylko takie, które nie wyjdą z mody za kilka lat? Dobrze trafiliście! Stworzyliśmy dla Was zestawienie 10 domów o po…

04 Luty, 2018

341 metrów kwadratowych niesamowitego designu

Obejrzyjcie fantastyczny przykład nowoczesnej architektury. Jest to dom o powierzchni 341 metrów kwadratowych, rozciągającej się na dwóch kondygnacjach. Jego bryła jest nietuzinkowa i oryginalna, tak samo jak jego fasada.

10 Styczeń, 2018

Jak rozpoznać ścianę nośną?

Przebudowa domu to doskonała sprawa, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji stary budynek. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy dostosować go do własnych potrzeb o sprawić, aby stał się bardziej funkcjonalny.

02 Styczeń, 2018

5 zewnętrznych czynników, które podniosą wartość Twojego domu (i pięć, które mogą ją obniżyć)

Każdy, kto kiedykolwiek dokonał zakupu domu czy mieszkania wie, jak ważne jest pierwsze wrażenie, które odnosi się podczas wstępnego oglądania. Szykując się do sprzedaży nieruchomości, to właśnie na ten aspekt powinno się zwrócić szczególną uwagę.

20 Grudzień, 2017

9 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zbudowaniem domu kontenerowego

Jedną z najbardziej spektakularnych ewolucji architektonicznych ostatnich lat,  było ponowne użycie kontenera transportowego, w celu stworzenia struktury dla domu, kawiarni, pokoi gościnnych czy innych budynków użyteczności publicznej.

17 Grudzień, 2017

Najpiękniejsze bożonarodzeniowe domy

Boże Narodzenie tuż, tuż… Przypominają nam o tym na każdym rogu, pięknie i odświętnie udekorowane witryny sklepowe, wszechobecni Święci Mikołajowie z workami wypchanymi prezentami i kolorowe ulice przyprószone śniegiem.

14 Grudzień, 2017

Domek w wiejskim stylu - garść inspiracji

Idea zamieszkania na wsi i opuszczenia głośnego miasta staje się coraz bardziej modna, zwłaszcza że z roku na rok miasta są coraz brudniejsze, a powietrze w nich jeszcze bardziej zanieczyszczone. To nie są idealne warunki dla rodziny.

11 Grudzień, 2017