Architektura – porady i informacje

Sielankowe, wiejskie domki - 11 propozycji z Turcji

Idea zamieszkania na wsi i opuszczenia głośnego miasta staje się coraz bardziej modna, zwłaszcza że z roku na rok miasta są coraz brudniejsze, a powietrze w nich jeszcze bardziej zanieczyszczone. To nie są idealne warunki dla rodziny.

17 Październik, 2017

Jak rozpoznać ścianę nośną?

Przebudowa domu to doskonała sprawa, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji stary budynek. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy dostosować go do własnych potrzeb o sprawić, aby stał się bardziej funkcjonalny.

17 Październik, 2017

Wszystko, co musisz wiedzieć o płaskich dachach

Domy z płaskimi dachami są ostatnio niezwykle popularne. Płaski dach nadaje bryle nowoczesny wygląd i tworzy dodatkową przestrzeń, którą można w kreatywny sposób zagospodarować.

14 Październik, 2017

5 inspiracji dla domu w stylu amerykańskim

Jeśli marzy Ci się dom w stylu amerykańskim, mamy dla Ciebie kilka fantastycznych inspiracji! Sprawdź pomysły naszych architektów i zbuduj swój własny dom rodem z przedmieścia Nowego Jorku!

13 Październik, 2017

Jaki materiał wybrać na pokrycie fasady?

Jest wiele rodzajów materiałów, którymi wykończyć można elewację domu. To właśnie one odpowiadają za charakter budynku, jego wygląd zewnętrzny i to, w jaki sposób wpływa on na wizualny odbiór przechodniów.

12 Październik, 2017

6 zdjęć domów, przy których aż przystaje się z wrażenia

Obejrzyjcie sześć wybranych przez nas projektów domów, obok których nie da się przejść obojętnie. Wybudowano je na działkach, które znajdują się na łonie natury, z dala od zgiełku i hałasu wielkich miast.

12 Październik, 2017

Tania alternatywa dla tradycyjnego budownictwa: domy kontenerowe

Większość mieszkańców dużych aglomeracji marzy o własnym domu. Jednakże dla młodych rodzin często taka inwestycja wykracza poza możliwości finansowe. Z tego powodu, dla wielu jest to wciąż jedynie sen…

10 Październik, 2017

Projekty nowoczesnych domów: komfort, funkcjonalność i prostota

Zmęczeni ciągłym hałasem wielkiego miasta, myślicie o ucieczce na wieś? Ostatnio trend powrotu do natury jest coraz wyraźniejszy: ludzie opuszczają wielkie miasta by zadomowić się w miejscach, gdzie wciąż jest czyste powietrze i uroki natury na wycią…

05 Październik, 2017

Innowacyjna technika budowy nowoczesnego domu

Innowacyjne techniki nie przestają nas zadziwiać, dlatego dzisiaj prezentujemy przykład konstruowania budowli, która staje się wspaniałym, nowoczesnym domem. Dzięki temu rozwiązaniu możemy stawiać budynki dużo szybciej, a mowa dziś o Light Steel…

27 Wrzesień, 2017

21 wspaniałych projektów elewacji

Fasada jest bardzo ważną częścią każdego projektu architektonicznego, zwłaszcza jeśli jest dobrze wykonana, to potrafi bardzo podnieść wartość wizualną domu. Zewnętrzna powłoka budynku ma wiele zadań: powinna chronić wnętrze, zapobiegać ucieczce ciep…

24 Wrzesień, 2017