Kuchnie pod zabudowę | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Kuchnia Nowoczesna kuchnia od Anchal Anna Kuk-Dutka Nowoczesny

Kuchnie pod zabudowę

Kuchnie pod zabudowę

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kuchnię pod zabudowę. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kuchnię pod zabudowę. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Kuchnia jest sercem każdego domu – to tutaj przygotowujemy posiłki dla rodziny i przyjaciół, spędzamy wspólnie czas przy porannej kawie i spożywamy razem posiłki. Wybór zabudowy kuchni to jedna z najważniejszych decyzji w procesie projektowania tego pomieszczenia. Dowiedzcie się, jak się do tego zabrać!

Kuchnia pod zabudowę – jak wybrać odpowiednie meble? 

Meble kuchenne do zabudowy powinny być nie tylko estetyczne i współgrające z naszym gustem, ale przede wszystkim praktyczne, aby uczyniły naszą kuchnię pomieszczeniem wygodnym w użytkowaniu i w pełni funkcjonalnym. Trzeba podjąć decyzję co do rodzaju zabudowy, materiałów, z których zostanie ona wykonana oraz sposobu jej rozmieszczenia. Pierwszą kwestią jest wybór zabudowy kuchni niskiej lub wysokiej. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się zabudowa niska, która nie przepełni i tak już ograniczonej przestrzeni. Mamy wtedy jednak o wiele mniej miejsc na przechowywanie, ale problem ten rozwiązać mogą meble wielofunkcyjne, oferujące sprytne rozwiązania na przechowywanie. Zabudowa wysoka odpowiednia jest do dużych kuchni, gdzie przestrzeń jest niemal nieograniczona. W takich pomieszczeniach można pozwolić sobie także na ciemniejszy kolor frontów szafek- w małych kuchniach zabudowa powinna być jasna, gładka, co optycznie powiększy przestrzeń. 

Z jakich materiałów produkowane są kuchnie pod zabudowę? 

Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli, wykonanych ze zróżnicowanych materiałów. To właśnie wybór odpowiedniego materiału determinować będzie trwałość i solidność zabudowy kuchennej. Meble drewniane są bardzo popularne, ale dość drogie. Gwarantują one jednak wysoką jakość zabudowy i jej trwałość na długie lata. Najpopularniejsze rodzaje drewna to dąb, buk, jesion, olcha i sosna. Inne opcje to płyta fornirowana, płyta MDF oraz szkło hartowane. Wybór materiału zależy też od stylu, w jakim chcemy zaaranżować naszą kuchnię. Drewno to domena stylu wiejskiego czy rustykalnego, ale spotkać można je także w eleganckim stylu angielskim. Materiały na wysoki połysk znajdziemy najczęściej w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych. Wszystko zależy zatem od naszych osobistych preferencji oraz wysokości naszego budżetu. 

Jaka powinna być kuchnia do zabudowy? 

Mówiąc o kuchni do zabudowy mamy na myśli także kuchenkę – elektryczną czy gazową. Urządzenie to wbudowuje się wtedy w system szafek, wkomponowując je w ogólny design kuchni. Można nabyć je w komplecie – płyta grzewcza i piekarnik – lub też osobno. Pierwsza opcja gwarantuje jednak, że obie części będą ze sobą idealnie współpracować. Płyty grzewcze dostępne są w opcji gazowej lub elektrycznej – te ostatnie dzielą się na ceramiczną i indukcyjną. Ich wybór zależy od wielkości gospodarstwa domowego, częstotliwości gotowania i osobistych przyzwyczajeń. Warto pamiętać o tym, że kupując kuchnię indukcyjną musimy dobrać do niej odpowiednie garnki i patelnie, które będą na niej poprawnie działać. Ważne są także kwestie bezpieczeństwa, szczególnie jeżeli chodzi o kuchenki gazowe. Niezbędne jest zabezpieczenie przeciw wypływowe gazu. Piekarnik w obojętnie jakiej kuchni pod zabudowę powinien mieć funkcję chłodnych drzwiczek, dzięki czemu unikniemy możliwości poparzenia.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!