Kuchnia z wyspą | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Kitchen shutters od The New England Shutter Company Minimalistyczny

Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kuchnię z wyspą. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kuchnię z wyspą. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Wyspa kuchenna to jeden z najmodniejszych i najpraktyczniejszych elementów każdej nowoczesnej kuchni. Zapewnia ona nie tylko dodatkową powierzchnię roboczą, ale także schowek na przybory i akcesoria kuchenne oraz miejsce do siedzenia.

Wyspa w kuchni – dlaczego warto? 

Wyspa kuchenna najlepiej prezentuje się w przestronnych kuchniach otwartych, kiedy pomieszczenie to łączy się z innymi obszarami strefy dziennej- salonem i jadalnią. Wtedy jest doskonałym sposobem na wizualne i praktyczne oddzielenie kuchni. Kuchnie z wyspą są zazwyczaj pomieszczeniami bardziej socjalnymi, umożliwiając osobie przygotowującej posiłki na większy kontakt z pozostałymi domownikami. Jako że dostęp do niej jest z każdej strony, ułatwia wspólną pracę oraz spędzanie czasu w większym gronie. Wyspa kuchenna to także dodatkowy, funkcjonalny mebel – zapewnia miejsce na przechowywanie, często wbudowuje się w nią zlewozmywak czy palnik elektryczny, dzięki czemu zyskujemy miejsce w innych strefach kuchni. Nierzadko wyspa pełni także funkcję stołu czy baru z dodatkowymi miejscami do siedzenia. 

Jak wybrać odpowiednią wyspę kuchenną? 

Wyspa w kuchni to trafna decyzja w większości przypadków, jednak jej wybór musi być przemyślany, a mebel ten odpowiednio dobrany do pomieszczenia i aranżacji wnętrz strefy dziennej. Blat wyspy powinien mieć przynajmniej 80 centymetrów długości. Odległość między blatem a pozostałymi meblami składającymi się na zabudowę kuchenną powinna wynosić również przynajmniej 80 centymetrów- aby osoba przy niej pracując mogła się swobodnie poruszać, a inni domownicy mogli ją wyminąć. Szerokość wyspy kuchennej to z kolei minimum 60 centymetrów. Jeżeli dysponujemy większym metrażem w kuchni możemy zdecydować się na wyspę nieco większą, na której umieścić możemy zlewozmywak czy kuchenkę elektryczną. Wyspę kuchenną dobieramy do charakteru zabudowy kuchennej, starając się utrzymać ją w tym samym stylu. 

Skąd czerpać inspiracje na kuchnię z wyspą? 

Jeżeli kuchnia z wyspą to Wasze marzenie, ale nie wiecie, jak ją zaaranżować, homify z pewnością Wam w tym pomoże. Na naszej platformie znajdziecie setki tysięcy zdjęć zrealizowanych już projektów kuchni, z tym wiele z wyspą. W poszukiwaniu inspiracji przeglądnijcie kategorię kuchnia w zakładce pomieszczenia – gwarantujemy, że nie będziecie rozczarowani selekcją! Konkretnych specjalistów z branży projektowania kuchnia znajdziecie w z kolei w zakładce profesjonaliści. Nasza funkcja lokalizacji pozwoli Wam na odnalezienie ekspertów z Waszego regionu!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!