Kuchnia na wymiar | homify
Odważna i gościnna - kuchnia w Nakle Śląskim by Zawolik Design ZAWOLIK DESIGN Nowoczesna kuchnia

Kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kuchnie na wymiar. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kuchnie na wymiar. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Przy projektowaniu kuchni wielu z nas marzy się wyposażenie jej w meble robione na wymiar, na nasze indywidualne zamówienie. Mamy wtedy ogromną swobodę w ich doborze i możliwość idealnego dopasowania do specyfiki naszej kuchni. Dowiedzcie się, co trzeba wziąć pod uwagę projektując kuchnię na wymiar.

Kuchnie na wymiar czy gotowe – jak rozwiązać ten dylemat? 

Projektując kuchnie mamy dwie możliwości – zakup mebli gotowych lub robionych na wymiar. Te pierwsze to opcja zazwyczaj tańsza i szybsza, jako że meble gotowe możemy zamówić bezpośrednio z salonu lub internetowego katalogu. Są przystosowane do spełniania tradycyjnych funkcji i kompatybilne z najpopularniejszymi sprzętami AGD, takimi jak zmywarka, piekarnik czy kuchenka. Nie dają jednak dużej swobody adaptacji do specyficznych wymiarów kuchni, gdyż mają zazwyczaj określony rozmiar. I tu właśnie górę nad nimi biorą meble na wymiar. Choć dużo droższe, dają jednak możliwość większej ich modyfikacji, dzięki czemu dopasować je można do każdej indywidualnej kuchni. Specjalistyczni wykonawcy pomogą idealnie wpasować je do każdego wnętrza, zgodnie z naszymi zachciankami.

Jaki jest koszt mebli kuchennych na wymiar? 

Kuchnie na wymiar to spory wydatek, który warto jednak uwzględnić w naszym budżecie. I koszt jest ogromnie zróżnicowany i zależy od wielu czynników- naszego miejsca zamieszkania, konkretnego wykonawcy, wielkości zabudowy kuchennej, rodzaju materiału czy innych indywidualnych elementów. Im bardziej skomplikowany system mebli kuchennych, tym oczywiście i cena wzrasta. Koszt kuchni na wymiar podaje się za metr bieżący, czyli metr szafek liczony jako metr szafek stojących i metr szafek wiszących. Do nadrożnych mebli kuchennych na wymiar należą te produkowane z drewna oraz forniru i płyt MDF. Cena zależy także od standardu wykończenia i co jest w niego włączone. Wszystkie te aspekty uzgodnić należy indywidualnie z wykonawcą. 

Skąd wziąć inspiracje na kuchnie na wymiar? 

Na homify znajdziecie liczne grono zarejestrowanych ekspertów, specjalizujących się w produkcji kuchni na wymiar. Na bieżąco dodają oni zdjęcia zrealizowanych przez siebie projektów, z pośród których możecie czerpać inspiracje. Wystarczy kliknąć na zakładkę profesjonaliści na górze strony i odnaleźć pod kategorię producenci kuchni, by przejrzeć bogatą bazę danych specjalistów od kuchni na wymiar z całego świata!

Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!