Lisbon Blues, Prego Sem Estopa by Ana Cordeiro Prego Sem Estopa by Ana Cordeiro Nowoczesna sypialnia

Kolory do sypialni

Kolory do sypialni

homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kolory do sypialni. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!
homify to prawdziwa skarbnica najlepszych inspiracji dla tych poszukujących pomysłów na kolory do sypialni. Znajdziecie tu świetne realizacje wykonane przez ekspertów z całego świata!

Sypialnia to pomieszczenie, które ma przede wszystkim pełnić rolę miejsca do odpoczynku i relaksu. Jego aranżacja nie powinna zatem zakłócać błogiego snu, a raczej sprzyjać wyciszeniu. Nie każdemu jednak do gustu przypadają całkowicie białe sypialnie – jeżeli chcecie wprowadzić nieco kolorów do tego pomieszczenia, dowiedzcie się, które najlepiej będą pasować.

Jaki kolor do sypialni wybrać? 

Wybór koloru do sypialni zależy przede wszystkim od jej wielkości – w małych sypialniach najlepiej sprawdzą się jasne odcienie, które optycznie powiększą to wnętrze. Warto mieć także na uwadze to, że farby jasne o efekcie połysku odbijać będą światło, a z kolei te matowe i ciemniejsze będą je pochłaniać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów farb, a paleta kolorów jest niezwykle bogata. Wybierając odpowiedni odcień należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące naszych osobistych preferencji oraz efektu, jaki w sypialni chcemy osiągnąć. Dla większości z nas kolory ścian w sypialni mają działać rozluźniająco i wyciszająco – unikamy raczej barw krzykliwych i wyrazistych. Innym istotnym elementem aranżacji sypialni i wyboru jej kolorystyki jest dopasowanie jej do elementów wyposażenia. Nie każdy kolor współgrać będzie z materiałem, odcieniem i stylem mebli i dodatków. Sypialnia powinna być pomieszczeniem zaaranżowanym spójnie i harmonijnie, dlatego konsekwencja kolorystyczna jest bardzo ważna. 

Jakie są najmodniejsze kolory do sypialni? 

Aranżacja sypialni, tak jak i innych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, podlega często zmieniającym się trendom. Jednym z najmodniejszych kolorów w ostatnim czasie jest fiolet. Wprowadza on tajemniczą, romantyczną atmosferę do sypialni i czynią ja bardziej luksusową, a także zmysłową. Świetnie komponuje się z bielą, czernią oraz różnymi odcieniami szarości. Innym stylowym rozwiązaniem jest pastelowy błękit, który potęguje wrażenie jasności i przestronności. W połączeniu z bielą prezentuje się szczególnie korzystnie. We wnętrzach nowoczesnych świetnie sprawdzi się kolor szary, który jest dostatecznie neutralny, aby nie zakłócać stonowanej aranżacji, ale niezwykle modny i elegancki. 

Kolory w sypialni – skąd czerpać inspiracje? 

Jeżeli szukacie pomysłów na kolory do sypialni, dobrze trafiliście! Na homify znajdziecie bogaty katalog zdjęć sypialni zaaranżowanych w różnych stylach, o zróżnicowanej kolorystyce ścian i mebli. Pośród tysiąca zdjęć z pewnością znajdziecie to, prezentujące sypialnię Waszych marzeń. Będziecie mieli także okazję zapoznać się z najnowszymi trendami jeżeli chodzi o kolorystykę sypialni i zobaczycie, jakie odcienie się ze sobą komponują, dając przyjemny wizualnie efekt.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!