Aranżacja wnętrz w zgodzie z naturą | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Aranżacja wnętrz w zgodzie z naturą

Alicja Olko Alicja Olko
Grayshott House Nowoczesna sypialnia od inclover Nowoczesny
Loading admin actions …

Matka natura ma niezwykle silny wpływ na każdego z nas, bez względu na to czy jesteśmy tego świadomi, czy też nie. W ludzkiej z kolei naturze leży potrzeba przebywania na zewnątrz, na świeżym powietrzu, na łonie natury, w otoczeniu zieleni. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, gdyż mieszkając w miastach, rzadko mamy okazję naprawdę powrócić na łono natury. Istnieje jednak możliwość, aby naturę zaprosić do naszych wnętrz i cieszyć się jej pięknem w domowym otoczeniu, na co dzień. Wprowadzając elementy w kolorze zielonym, motywy kwiatów i innych roślin, a także piękne krajobrazy, jesteśmy w tanie odwzorować tak rzadko dostępne w mieście środowisko naturalne. Zobacz propozycje naszych Profesjonalistów, które naturalnie ożywią Twoje wnętrze.

Śpiew ptaków

Ściany są powierzchniami w naszych czterech kątach, które dają nam największe pole do popisu, jeżeli chodzi o wystój wnętrz. Są duże powierzchniowo i istnieje tysiące pomysłów na ich udekorowanie. Ta tapeta, w motyw ptaków, kwiatów i gałązek drzewa, wprowadza nie tylko przyjemny nastrój, ale także elementy rodem z natury. Intensywnie zielony kolor tapety sprawia, że wnętrze wydaje się radośniejsze, a kolorowy design wzoru rozjaśnia pomieszczenie. Tak bogato zdobiona ściana sprawia, że nie ma potrzeby na przesadne dekorowanie pozostałych powierzchni tego pokoju. Jest to idealna tapeta na chłodne, zimowe miesiące, gdy śpiew ptaków milknie, a my nieczęsto możemy uciec na zewnątrz.

Zobacz inne pomysły na ściany i podłogi w tym Katalogu Inspiracji.

Dzień nad jeziorem

teenage boys room Nowoczesna sypialnia od inclover Nowoczesny
inclover

teenage boys room

inclover

Po wystroju tego pokoju zgadnąć można, iż należy on do nastolatka, który lubi spędzać swój wolny czas na zewnątrz. Fototapeta, zajmująca jedną ze ścian, może być zdjęciem z poprzednich wakacji, pokazując pasję nastolatka do jazdy na nartach wodnych. Ten sam, silnie spersonalizowany, koncept można zastosować do każdego pomieszczenia w domu, co będzie ciągle przypominać o dobrych czasach. Taka tapeta w pokoju dziecięcym zachęca do przebywania na dworze, na łonie natury, z innymi dziećmi z podwórka- takie właśnie powinno być dzieciństwo, radosne, beztroskie, spędzone na świeżym powietrzu, a nie przed ekranem komputera.

Jeżeli szukasz inspiracji na piękny i oryginalny pokój dziecięcy, kliknij tutaj.

Palmy

Art Deco Bentwood Palm Chair od Sketch Interiors Egzotyczny
Sketch Interiors

Art Deco Bentwood Palm Chair

Sketch Interiors

Drzewa palmowe są symbolem tropikalnych wysp, gdzie opuszczone, piaszczyste plaże spotykają się z turkusową, przeźroczystą taflą oceanu. W takim raju widzimy siebie popijających wodę z kokosa i zażywających błogich kąpieli słonecznych. Oczywiście, przebywanie w tropikach nie jest częsta rzeczywistością dla większości z nas, ale warto jednak wprowadzić ten klimat relaksacji i beztroski do naszych wnętrz. Można tego dokonać właśnie za pomocą motywy palm, tak jak na zdjęciu, gdzie prezentujemy fotel w stylu art deco z obiciem w motyw liści palmowych. Miękka tkanina i wygodny kształt pozwolą dryfować naszym myślą w kierunku beztroskich wakacji, odsuwając wszystkie stresy i zmartwienia w odległy kąt naszej świadomości.

Magiczne akwarium

Footballer's Pad Aquarium Nowoczesny salon od Aquarium Architecture Nowoczesny
Aquarium Architecture

Footballer's Pad Aquarium

Aquarium Architecture

Akwaria są popularnym dodatkiem dekoracyjnym w wielu nowoczesnych domach, gdyż są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także wprowadzają wakacyjny, tropikalny klimat do wnętrz. Zapewniają także możliwość posiadania zwierząt w domu, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na zajmowanie się nimi. To wyjątkowe akwarium znajduje się w domu pewnego słynnego piłkarza i może być monitorowane przez 24 godziny na dobę z każdej części świata dzięki specjalnemu systemowi sieci bezprzewodowej i połączeniu SMS!

Aby zobaczyć ten cały niesamowity projekt, kliknij tutaj.

Ekologicznie

Techne od Fontanot
Fontanot

Techne

Fontanot

Ekodesign zdobywa sobie coraz szersze rzesze zwolenników, także w polskim nurcie wystroju i aranżacji wnętrz. Urządzanie naszych wnętrz w zgodzie z tym konceptem gwarantuje, że ich wystrój będzie cieszyć nie tylko nas, ale i następujące po nas generacje. Małe zmiany, wprowadzane stopniowo do naszych domów, mogą na przyszłość zaowocować dużymi efektami.

Schody nie są produktem, który jako pierwszy przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o eko designie. Te na zdjęciu, jako pierwsze na świecie zostały wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego szklanym włóknem, które jest w 100% materiałem odnawialnym. Nie tylko środek, z którego zostały wykonane, ale także zielony kolor sprawiają, że mając w swoich wnętrzach takie schody, czujemy się bliżej natury!

Kwiaty

Hand Crafted Coffee Shop Rustykalna garderoba od Rosangela Photography Rustykalny
Rosangela Photography

Hand Crafted Coffee Shop

Rosangela Photography

Oczywiście, nic nie przywołuje natury do wnętrz w takim stopniu, jak żywe rośliny. Choć o tej porze roku świeże cięte kwiaty dostać możemy tylko w kwiaciarni, warto jednak wstawić i te kupione do wazonu, by cieszyć się nie tylko ich pięknym wyglądem, ale także słodkim zapachem!

Macie jakieś elementy eko designu w swoim wnętrzu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu