Ławeczka do przedpokoju - 9 pomysłów | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ławeczka do przedpokoju – 9 pomysłów

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Hallway Wiejski korytarz, przedpokój i schody od The Cotswold Company Wiejski
Loading admin actions …

Każde pomieszczenie jest tematyczne, ma przyporządkowane sobie funkcje i meble, które je definiują. Nawet w tak niezauważalnym, przechodnim i niedocenianym przez nas wnętrzu jak przedpokój, oprócz dekoracji, musi znaleźć się kilka niezbędnych rzeczy, które nadadzą mu – w przenośni – sensu i wygody dla naszego codziennego użytkowania. Dlatego nawet w małych przedpokojach, niezbędnym meblem jest funkcjonalna i pojemna szafa, lustro, a dobrym dodatkiem choćby krzesło, na przykład do wygodnego wkładania butów. Ławeczka do przedpokoju będzie w tym wydaniu skromnym tematem, który mamy nadzieję, może Was w niektórych przypadkach ogromnie zaskoczyć! Postaramy się to udowodnić w dziesięciu poniższych pomysłach, które możecie zaczerpnąć do swoich progów. Kreatywność projektantów, ich projekty i realizacje w Katalogach homify to skarbnica inspiracji na wnętrza dla każdego!

Inne, bardzo oryginalne przedmioty, tym razem do pokoju dziecka, możecie zobaczyć w Katalogu Inspiracji Kreatywne pomysły na stolik dla dzieci!, a aranżacje przedpokoi obejrzycie w Przedpokój – aranżacje, które Was zachwycą! Zapraszamy!

Rustykalna ławeczka do przedpokoju

Ten uroczy mebelek, a raczej ławeczka do przedpokoju z mini stoliczkiem z szufladką, wyjęty jest niczym ze średniowiecznych baśni. Nie bez powodu wyeksponowany został samotnie na tle białej ściany. Unikatowy mebelek z historią, pięknie zachowany lub odrestaurowany to rzecz, którą należy pokazywać, najlepiej już od przekroczenia progu mieszkania. Taki detal w nowoczesnym domu sprawi, że wnętrze nabierze wyjątkowości i namiastki klasycznego stylu. Podoba Wam się?

Pikowana ławeczka do przedpokoju

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od ARTteam Klasyczny

W tym ogromnym przedpokoju na pewno nie mielibyśmy problemu z zagospodarowaniem przestrzeni. Ławeczka do przedpokoju na powyższej fotografii, wpisuje się w nowoczesny i glamour wystrój mieszkania. Ławeczka do przedpokoju zaprojektowana została w dość opływowych kształtach, które zgrywają się z niecodzienną, falistą formą paneli na ścianach, które także są nierównoległe względem siebie. Wrażenia zachwianej geometryczności potęgują pikowania w welurowej tapicerce siedziska. Wydaje się, że był to celowy zabieg pasujący do koncepcji oryginalnego przedpokoju. W tej samej stylistyce co ławeczka do przedpokoju utrzymany został długi, wąski stolik tworzący zamkniętą, zgodną całość umeblowania tego pomieszczenia.

Skrzynia gimnastyczna jako ławeczka do przedpokoju

Rzeczy konkretnie przeznaczone do pełnienia jednej roli, po osiągnięciu lat swojej przydatności, zasłużenie mogą być wykorzystane w zupełnie nowy i wyjątkowy sposób! Tak też stało się w przypadku tego sportowego przyrządu do ćwiczeń. Skrzynia gimnastyczna jako ławeczka do przedpokoju zapewne sprawdza się w swojej roli idealnie!

Wpadlibyście na pomysł połączenia tematyki urządzania wnętrz ze sportem? Kilka realizacji takich koncepcji znalazło się w pokojach dzieci, które możecie obejrzeć w Katalogu Inspiracji Pokój dla chłopca – 10 pomysłowych aranżacji.

Prosta ławeczka do przedpokoju

Inspiration Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Korbo Nowoczesny
Korbo

Inspiration

Korbo

Ten przykład przypomina nam proste, długie i niskie ławki szkolne. Klasyczna, ale nowoczesna propozycja w jasnym drewnie pasuje do wnętrz skandynawskich. Z odpowiednimi funkcjonalnymi dekoracjami, takimi jak, na przykład te okrągłe wieszaki przytwierdzone prostopadle do ściany, zestaw ten może zyskać bardziej oryginalnego charakteru. Taka ławeczka do przedpokoju sprawdzi się najlepiej dla małych dzieci, które potrzebują więcej czasu na ubranie się. Z tego zdjęcia możemy także zaczerpnąć inspiracje na półki do przedpokoju, wykonane z metalowych koszy. Co myślicie o takiej skromnej, acz pomysłowej aranżacji przedpokoju?

Skrzyniowa ławeczka do przedpokoju

Appleby Oak Wide Ottoman Box Wiejski korytarz, przedpokój i schody od The Cotswold Company Wiejski Drewno O efekcie drewna
The Cotswold Company

Appleby Oak Wide Ottoman Box

The Cotswold Company

Ławeczka do przedpokoju z miejscem do przechowywania to świetny sposób na wykorzystanie przestrzeni w małych pomieszczeniach. W takiej pojemnej skrzyni jak ta, mogą znaleźć się nawet walizki, buty sezonowe, zabawki dla dzieci na dworze i wiele innych. Twarda ławeczka do przedpokoju będzie wygodniejsza i ładniejsza z ozdobnymi poduszkami lub kocem. Ławeczka do przedpokoju w kształcie prostokątnej skrzyni może być zaprojektowana w każdym stylu. Jest to nieskomplikowana konstrukcja, którą możemy dostosować do własnych potrzeb estetycznych. Korzystanie z pomocy stolarza przy urządzaniu wnętrz to czasami jedyne wyjście w ergonomicznym i funkcjonalnym planowaniu wystroju mieszkania.

Miękka skrzynia z wezgłowiem

mieszkanie prywatne 3 pokoje - Nowe Orłowo - Gdynia Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz Nowoczesny
Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

mieszkanie prywatne 3 pokoje – Nowe Orłowo – Gdynia

Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz

Propozycja tej ławeczki została przemyślana razem z całym wystrojem pokoju. Warto podpatrzeć to ładne rozwiązanie. Skrzynia obita welurowym materiałem z gąbką ma swoją kontynuację aż do samego sufitu. Zamiast modnych pikowań, które szczególnie nadają się do wnętrz glamour, bardziej w stylu kobiecym, postawiono na równoległe, poziome przeszycia. Jeśli mamy dość miejsca w szafach na wierzchnie ubrania dla rodziny i gości nie musimy dodatkowo umieszczać ich w wolnej przestrzeni na ścianie. Pamiętajmy, że im lepiej ukryte rzeczy w przedpokoju w szafach i szufladach, tym większy ład panuje w domu, no i jest w nim oczywiście dużo bardziej estetycznie! Świetny pomysł na aranżację przedpokoju Pracowni Projektowej Dragon Art.!

Niska półka jako ławeczka do przedpokoju

Niskie meble w hallu mogą posłużyć także jako ławeczka do przedpokoju. Dzięki ułożeniu na jej wierzchu poduszek lub obszytej, dekoracyjnym materiałem gąbki, szybko niską komodę możemy zmienić w siedzisko. Fajny, prosty patent, który możemy zrobić tanio sami!

Ławeczka do przedpokoju na odkładanie drobiazgów

Mamy zwyczaj odkładać klucze, listy, ulotki w jakimś bliskim drzwiom miejscu. Dlatego w każdym przedpokoju powinna znaleźć się komoda lub, na przykład taka prosta, ażurowa półeczka na odkładanie rzeczy lub kolekcji magazynów, które mogą dekorować przedpokój. W pięknym projekcie industrialnego przedpokoju, połączenie metalu z drewnem w konstrukcji mebli to standardowe i idealne posunięcie.

Pufa na nożycowej konstrukcji nóg

Niezwykle wyjątkowa aranżacja przedpokoju w intensywnych kolorach ożywiona została przeciwstawną, mocną barwą żółci na siedziskach. Są to bardzo modne, proste pikowane stołki na nogach w kształcie litery „x”. Przypomina bardzo słynny projekt krzesła projektanta Ludwiga Miesa van der Rohe.

Która ławeczka do przedpokoju podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu