10 wskazówek dla nowoczesnych domów dwupiętrowych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 wskazówek dla nowoczesnych domów dwupiętrowych

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczne domy od Besana Studio Minimalistyczny
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam 10 fantastycznych oraz wyjątkowych fasad, których na co dzień nie spotkamy w naszym pięknym kraju, bowiem na tę chwilę przenosimy się do kolorowego i odległego Meksyku. Architektura tego kraju jest bardzo bogata i barwna co od zawsze było odzwierciedleniem w architekturze tego kraju, jednak dziś chcielibyśmy pokazać Wam zupełnie inne oblicze Meksyku. Takie, jakiego jeszcze nie znacie, czyli proste, minimalistyczne i surowe. Poznajcie 10 propozycji nowoczesnych fasad dla domów dwupiętrowych. 

1. Proporcja i skład

Pierwsza propozycja domu dwukondygnacyjnego to niewielka pod względem metrażu przestrzeń, aczkolwiek bardzo zróżnicowana i oryginalna pod względem konstrukcji. Elewacja budynku składa się z trzech stonowanych kolorów – białego, szarego oraz brązowego. Wykorzystanie naturalnego drewna w elewacji budynku ociepliło wizualnie budynek. Biel i szarości to kolory bardzo chłodne i surowe, dlatego potrzebny był odcień, który przełamałby ten zimny charakter.

2. Proste linie

Druga propozycja nowoczesnej elewacji pozbawiona jest jakichkolwiek elementów ozdobnych, dekoracji itp. Jej genialny i minimalistyczny wygląd bazuje głównie na prostych liniach i kątach prostych. Bohaterem w tym przypadku ma być geometria, nie kolor czy zróżnicowane materiały budowlane. 

3. Bezpieczeństwo i styl

Styl minimalistyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną zachować prywatność i odseparować się od wścibskich sąsiadów. Głównie dlatego, że jest pozbawiony ogromnych czy licznych okien od frontu natomiast większość z nich ulokowana jest w tylnej części budynku, tak by głównym bohaterem naszego pejzażu za oknem był nasz ogród. Architekci ten konstrukcji zestawili minimalistyczną, białą fasadę z chropowatą, kamienną ścianą, dzięki czemu konstrukcja stała się bardziej wyrazista i dynamiczna. 

4. Beton w roli głównej

Kolejna propozycja nowoczesnej fasady to ekstrawaganckie połączenie trzech współczesnych materiałów – betonu, metalu oraz szkła. Tego typu elewacje należą do najbardziej efektownych i zapierających dech w piersiach, jednak warto pamiętać o tym, że decydując się na tę formę elewacji rezygnujemy z prywatności, wystawiając nasze życie prywatne na widok. Dom jednorodzinny powinien gwarantować przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Dlatego ważny jest odpowiednio dostosowany i spersonalizowany projekt domu, który nam to wszystko zagwarantuje. 

5. Przejrzystość

Projekt tego domu wykonany przez architektów z pracowni Grupo Volta zakłada oddziaływanie dwóch przestrzeni na siebie – zewnętrzną i wewnętrzną. Oparty jest głównie na interakcji tych dwóch środowisk i spójnym przejściu, tak by zatrze granice i stworzyć jedną, obszerną przestrzeń użytkową. 

6. Maksimum prywatności

Styl nowoczesny, tudzież współczesny charakteryzuje się niekonwencjonalnym i niestandardowym podejściem do architektury czy aranżacji wnętrz. Jeszcze parę lat temu brak okien od frontu byłby czymś nie do pomyślenia, natomiast dziś to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Dzięki wąskim otworom okiennym zachowana jest prywatność gospodarzy, a także dostarczamy naturalne światło do wnętrza budynku. Coraz częściej, w celu doświetlenia tych przestrzeni stosuje się świetliki dachowe, które prezentują się nowocześnie i są funkcjonalne.

7. Małe jest piękne

Prosty, minimalistyczny, pozbawiony elementów ozdobnych – taki jest projekt domu piętrowego widoczny na zdjęciu powyżej. Główną ozdobą tej bryły architektonicznej jest światło oraz trawa posadzona po dwóch stronach drzwi wejściowych. Dzięki neutralnej kolorystyce można było stworzyć ciekawą iluminację, która stała się główną atrakcją budynku. 

8. Integracja z naturą

Interesujący i niestandardowy projekt domu piętrowego, którego kształt nie ma nic wspólnego z klasyczną architekturą. Dom ulokowany jest na kilku poziomach, które otwarte zostały na ogród. Dzięki szerokim oknom z zainstalowanymi drzwiami przesuwnymi możemy stworzyć spójną przestrzeń z naturą, a w razie potrzeby oddzielić się. Fantastyczny pomysł, poprzez który możemy optycznie powiększyć przestrzeń mieszkalną. 

9. Odrobina koloru

Jak już zdążyliście zauważyć nowoczesne elewacje to zazwyczaj jasna, śnieżnobiała kolorystyka, jednak niewykluczone jest zastosowanie odmiennego koloru, w celu wyodrębnienia pewnej części budynku lub dodania mu atrakcyjnego i wyrazistego charakteru. W tym przypadku zdecydowano się na ciemnozielony odcień, którym pomalowano balkon. W ten sposób stał on się bardziej widoczny i wyodrębniony od reszty konstrukcji. 

10. Różne tekstury

Różne nawierzchnie, kolory tworzą ciekawą i przykuwającą wzrok fasadę, obok której na pewno nie przejdziemy obojętnie. Zasada różnych struktur i tekstur dotyczy zarówno aranżacji wnętrz jak i architektury budynków. Zatem jeśli zależy Wam na stworzeniu ciekawej bryły mieszkalnej i chcielibyście, aby nie tylko nowocześnie się prezentowała, ale także wyrażała Wasze poczucie estetyki, to wykorzystajcie materiały o różnej teksturze. Efekt końcowy z pewnością Was zadowoli!

Która fasada jest Waszym faworytem?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu