10 domów godnych pozazdroszczenia | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 domów godnych pozazdroszczenia

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
PROJEKT DOMU ASTRID (MAŁA) G2 Nowoczesne domy od Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Nowoczesny
Loading admin actions …

Wybraliśmy najciekawsze przykłady domów wśród których każdy znajdzie swojego faworyta. Mamy indywidualne wyobrażenie wymarzonego domu. Niektórzy preferują małe domy horyzontalne w zgodzie z duchem minimalizmu, inne zaś wolą pokaźne kilkupiętrowe domy urządzone z przepychem, podczas gdy pozostali chcą tylko skromnego zacisznego kąta, w którym będą mogli pielęgnować domowe ognisko. Wielkość domu powinna być uzależniona od ilości domowników i oczywiście wielkości działki budowlanej. Jednak po pierwsze trzeba się zastanowić nad tym, gdzie chcemy ulokować nasz dom, który przecież będzie tam stał przez lata. Czy wolimy mieć spokojne sąsiedztwo wokół, w którym każdy dba o swój ogródek, a w weekendowe popołudnia słychać śmiechy bawiących się dzieci, czy chcemy poczuć większą więź z naturą i nieco odseparować się od świata ludzi, stawiając swój dom pośród drzew?

1. Idealny dom dla rodziny

Dom parterowy z dużym ogrodem, który jest przestronny, ma sporych rozmiarów okna przepuszczające ogromną ilość naturalnego światła a do tego jest ekologiczny i wykorzystuje promienie słoneczne do napędzania elektryczności, ogrzewania i ocieplania wody w naszym domu.

2. Dom z kamienia

Engel & Völkers Bodrum Nowoczesne domy od Engel & Völkers Bodrum Nowoczesny
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Dom w śródziemnomorskim stylu to przede wszystkim prosta konstrukcja oparta na najtrwalszym materiale – kamieniu. W gorące dni możemy szukać ochłody w murach budynku, który zachowuje w środku niższą temperaturę. Taki dom, to klasyczne rozwiązanie w krajach południowych, gdzie na obszarze wiejskim można sobie pozwolić na piękną posiadłość z naturalnego surowca. Latem zapewniającą ochłodę, a zimą chroniącą od wiatru i deszczu.

3. Dom pełen światła

od homify Nowoczesny

Coraz częściej decydujemy się na wielkoformatowe okna, które pozwolą nam nacieszyć się jak największą ilością promieni słonecznych. Duże przeszklenia to wyjątkowo modny trend, który pozwala nam na
maksymalne doświetlenie domu. Często takie wielkoformatowe okna zajmują powierzchnię od podłogi aż po sufit, co daje niesamowity efekt. Jeżeli możemy sobie pozwolić na zastąpienie ścian ich szklanymi odpowiednikami, a do tego mamy na tyle szczęścia, że właśnie te okna są po południowej stronie domu – to możemy być pewni, że wnętrze będzie wyjątkowo doświetlone. Takie rozwiązanie sprawdza się w domach jednorodzinnych, najlepiej z ogrodem tuż za szybą – dzięki temu czujemy bliskość uspokajającej natury.

4. Nowoczesny dom

Dom oparty na kształcie dwóch połączonych ze sobą brył wraz z ogromnymi oknami, tworzy dużą i jasną przestrzeń w modernistycznym, nowoczesnym wydaniu. Wysokie i szerokie okna zapewniają maksymalny dopływ światła słonecznego na parterze – w opozycji zostało stworzone piętro domu, gdzie króluje jednolita ściana. Proste domy w stylu modernistycznym są stworzone dla wszystkich, którzy uwielbiają przestrzeń, naturalne światło i nowoczesne rozwiązania.

Podobają się Wam domy z płaskim dachem? Więcej przykładów znajdziecie w tym artykule: 7 wspaniałych domów z płaskim dachem.

5. Spokojny dom na wsi

Domy w stylu rustykalnym i wiejskim – to często przerabiane stare budynku, które posiadają niepowtarzalny klimat! Zachowanie architektury, trwałych materiałów i typowych dla regionu zdobień w połączeniu z modernistycznymi zmianami, dodaniem koloru i pozostałymi drobnymi aranżacjami, tworzą dom jedyny w swoim rodzaju. Jednego możemy być pewni, będzie to prawdzie centrum domowego ogniska z przytulną atmosferą!

6. Dom rodzinny

Laurelhurst Carriage House Nowoczesne domy od PATH Architecture Nowoczesny
PATH Architecture

Laurelhurst Carriage House

PATH Architecture

Wspaniały projekt domu, który łączy w sobie modernistyczne, minimalistyczne umiłowanie do prostoty i maksymalną funkcjonalność. Przestronne pomieszczenia wcale nie zostały zamknięte w murach budynku, ponieważ ogromne okna w każdym pokoju pozwalają na dostęp światła słonecznego. Domy w stylu nowoczesnym są przede wszystkim odpowiedzią na pragnienia rodziny, która chce mieć swoją przestrzeń – maksymalnie funkcjonalną i minimalnie absorbującą.

7. Dom prefabrykowany

Vipp Shelter od Vipp Industrialny
Vipp

Vipp Shelter

Vipp

Duńscy projektanci specjalizują się w prostych, ale jednocześnie intrygujących projektach, tak jak ten przygotowany przez firmę Vipp, projekt domu mieszkalnego, który ma wszystkie potrzebne pomieszczenia i elementy do normalnego funkcjonowania, jednak jest zaskakująco mały i wizualnie oszczędny. W tym domu znajdziemy przestrzeń dzienną łączącą kuchnię z jadalnią i salonem, małą sypialnię i łazienkę. Bryła została tak zaprojektowania, aby mieszkańcy poczuli się jak najbliżej natury, co umożliwiają przeszklone ściany. Wybierając taki projekt nie musimy się o nic troszczyć, ponieważ cały koncept dostajemy w pakiecie, w dodatku typowo skandynawskim. Minimalistyczny i jednocześnie funkcjonalny dom, w tym przypadku na łonie natury.

8. Dom z przyszłości

Oto dom z przyszłości, który niczym nie przypomina przytulnych domów z bujnym zielonym ogródkiem i kolorową fasadą. Dom nastawiony na maksymalny funkcjonalizm i chłodną estetykę, przede wszystkim przepuszcza jak największą ilość światła dziennego. Z zewnątrz przypomina zestawienie geometrycznych figur, które zostały świetnie do siebie dopasowane. W takim domu nic nie zostało stworzone przypadkiem, a cała aranżacja jest zaplanowana w najmniejszym szczególe.

9. Dom na wodzie

Domy na wodzie Nowoczesne domy od floatinghouses Nowoczesny
floatinghouses

Domy na wodzie

floatinghouses

Oto intrygująca alternatywa dla zwykłych domów z ogródkiem – dom na wodzie. Nie są jeszcze zbyt popularne, ale coraz częściej można je spotkać. Cechą charakterystyczną, oczywiście oprócz miejsca, czyli tego, że rzeczywiście są na wodzie, jest ich ergonomiczność. Takie domy, jak każdy dom przyszłości – mają wszystko, czego potrzebują mieszkańcy do wygodnego funkcjonowania, są ekologiczne i ekonomiczne. Jak widać, bliskość z naturą może być możliwa nawet w sercu miasta.

10. W tropikach

Ten dom to marzenie wielu z nas! Symetryczny, majestatyczny, odpowiednio oświetlony, z przestronnym ogrodem i wspaniale zaprojektowanym parterem – to miejsce idealne do spotkań, prowadzenia rodzinnych rozmów i zabaw z dziećmi.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu