6 niesamowitych pomysłów, by oszczędzić miejsce! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 niesamowitych pomysłów, by oszczędzić miejsce!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Interiors solutions Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Chase Furniture Nowoczesny
Loading admin actions …

Aranżacja małych, ograniczonych metrażem mieszkań wymaga od nas nie lada umiejętności dobrego planowania przestrzeni oraz doskonałej organizacji, bowiem rozplanowanie i właściwe ulokowanie wszystkich nam niezbędnych rzeczy będzie definiowało funkcjonalność naszej przestrzeni. Jeśli nie posiadacie umiejętności kreatywnego i praktycznego rozplanowania wnętrza to warto zastanowić się nad architektem wnętrz, który pomoże Wam w stworzeniu wymarzonego, przestronnego mieszkania. Dobra wiadomość jest taka, że im mniejszy metraż tym mniej zapłacimy za specjalistyczną radę oraz projekt. Natomiast wszyscy Ci, którzy czują się na siłach i chcą podjąć się aranżacji własnego m to proponujemy zapoznać się z 6-cioma sprytnymi pomysłami, które pozwolą nam oszczędzić miejsce. 

4. Półki

APARTMENT “VERBI” Minimalistyczny salon od Polygon arch&des Minimalistyczny
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ściana należy do części mieszkania często niedocenianej i niewykorzystywanej w pełni. Określając ich funkcję najczęściej widzimy je w postaci dekoracji, natomiast rzadko kiedy korzystamy z ich funkcjonalnego potencjału. W małych mieszkaniach doskonale sprawdzają się półki ścienne, które stwarzają nam dodatkową przestrzeń do przechowywania, a tym samym eksponowania naszych pamiątek, księgozbiorów czy ulubionych magazynów. 

2. Regał

Industrialna jadalnia od homify Industrialny Beton

Ściana to miejsce, które najczęściej przeznaczamy na dekorację – różnego rodzaju obrazy, zdjęcia, lustra to naszym zdaniem niezbędne ozdoby. Dodają przede wszystkim przytulnego i domowego charakteru. Niestety posiadając małe mieszkanie, większą uwagę musimy przyłożyć do jego funkcjonalnej aranżacji, a dopiero na koniec ewentualnej dekoracji. Półki oraz regały doskonale sprawdzają się nie tylko w formie praktycznego umeblowania, ale także formy dekoracji mieszkania. Dzięki indywidualnej, oryginalnej aranżacji regału możemy stworzyć ciekawą kompozycję, a przy tym ozdobę wnętrza. 

3. Zdecyduj się na wielofunkcyjne meble

Wielofunkcyjne meble to kluczowa kwestia w przypadku aranżacji małych mieszkań. Doskonale sprawdzają się w zagospodarowaniu trudnych przestrzeni oraz dają nam poczucie swobody i komfortu użytkowania własnego mieszkania. Przykładem tego typu wyposażenia jest np. rozkładana kanapa, która pełni funkcję siedziska dla gości, a także miejsca do spania. Możliwości mamy coraz więcej, ponieważ znani i cenieni producenci mebli z dnia na dzień ulepszają swoje produkty, dając nam większy wybór oraz szanse wykorzystania ich na różne sposoby. 

1. Skorzystaj z niewykorzystanej przestrzeni

Innovative storage solutions. Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Chase Furniture Nowoczesny
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

W każdym domu, mieszkaniu istnieje mnóstwo miejsc, których potencjału nie wykorzystujemy w stu procentach. Do takich miejsc możemy między innymi zaliczyć przestrzeń pod schodami. Miejsce arcytrudne i niefunkcjonalne, z którym najczęściej mamy ogromny problem. Tego typu przestrzeń wyklucza aranżację dodatkowego pokoju. Natomiast doskonale nadaje się do stworzenia składzika lub inteligentnego systemu do przechowywania, który w mądry sposób zagospodaruje nam pustą i niefunkcjonalną przestrzeń pod schodami. Wysuwany wieszak na okrycia wierzchnie, szafka na buty – możecie już zapomnieć o bałaganie w przedpokoju!

5. Doskonała organizacja

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

Kluczem do sukcesu jest zdanie sobie sprawy z tego, że wszystko czego używamy w naszym życiu codziennym jest dla nas niezbędne i powinno posiadać odpowiednio wyznaczone miejsce. Dzięki takiej organizacji unikniemy chaosu i nieładu w naszym mieszkaniu, a to zaowocuje swobodnym i komfortowym użytkowaniem przestrzeni. Jeśli brak nam miejsca na stworzenie szafek, półek oraz innych dodatkowych miejsc do przechowywania warto zainwestować w wiklinowe kosze czy kolorowe pudełka, które również idealnie sprawdzą się w roli przestrzeni do składowania. 

6. Schowki

Sposób na wykorzystanie wąskiej i niefunkcjonalnej wnęki między ścianą a szafką? Schowek! Bardzo często zdarza się tak, że niestety podczas planowania aranżacji kuchni czy salonu nieprawidłowo odmierzamy szerokość i na skutek naszej pomyłki powstaje luka, pusta wnęka. Na szczęście mamy na to sposób i gwarantujemy Wam, że z pewnością ta wnęka stanie się przydatną częścią Waszej przestrzeni użytkowej. 

Jakie Wy macie sposoby na przechowywanie w małym mieszkaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu