PRZED I PO: Od ciasnego mieszkania do modnej kawalerki

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

PRZED I PO: Od ciasnego mieszkania do modnej kawalerki

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny salon od MJ Intérieurs Nowoczesny
Loading admin actions …

Dzisiaj zaprezentujemy Wam projekt absolutnie wyjątkowy. Architekci wnętrz postawieni zostali przed zadaniem odmienienia charakteru ciasnej i staromodnej kawalerki. Metamorfoza obejmowała nie tylko zmianę stylu aranżacji wnętrz, ale także nadanie im nowej, udoskonalonej funkcjonalności. W tym Katalogu Inspiracji obejrzycie zdjęcia mieszkania sprzed remontu oraz wizualizacje tego, jak będzie ono po nim wyglądać.

Przed: nieciekawe wnętrze

Wnętrze tego miniaturowego mieszkania było nie tylko małe i ciasne, ale i nudno urządzone. Sztampowe meble, nieciekawe kolory, tanie materiały wykończeniowe- jako całość kawalerka ta prezentowała się niekorzystnie. Niemal spartańskie wyposażenie z pewnością czyniło mieszkanie w niej niezwykle niekomfortowym.

Po: stylowy pokój

Projekt odmiany tych wnętrz jest imponujący. Ściany przemalowano na świeżą biel, a podłogi wyłożono drewnem w modnym szarym odcieniu. Pomieszczenie, które pełnić ma rolę sypialni oraz salonu, wyposażono w nowe, stylowe meble o prostym designie i jasnych kolorach. Dzięki takiej właśnie palecie kolorów wnętrze nabiera dodatkowej pod względem wizualnym przestrzeni.

Po: praktyczne rozwiązania

Dużym wyzwaniem jest urządzenie na niezwykle ograniczonym metrażu sypialni oraz salonu. Architektom wnętrz w tym przypadku świetnie się to udało- projekt tego pomieszczenia jest genialny. Podwójne łóżko umieszczone we wnęce, nad którą stworzono praktyczne miejsce na przechowywanie- niewielką garderobę. Każdy metr kwadratowy tego pokoju optymalnie wykorzystano. Wnętrze wydaje się przestronne, choć wyposażono je w liczne meble i dodatki.

Przed: zagracona kuchnia

Kuchnię wciśnięto w niewielką wnękę i wyposażono w tanie, konwencjonalne meble o jasnych, drewnianych frontach. Na tym niewielkim obszarze zdołano także umieścić stół i krzesła, pełniące rolę jadalni. Z tego powodu poruszanie się w tym pomieszczeniu było znacznie utrudnione.

Po: nowoczesność i funkcjonalność

Układ kuchni pozostał niezmieniony, choć w planie jest wymiana mebli na takie o bardziej współczesnym designie. Praktyczne podwieszane meble gwarantują mnóstwo miejsca na przechowywanie, dzięki czemu łatwo jest utrzymać małą kuchnię w porządku i dobrej organizacji. Wymieniono także armaturę kuchenną na bardziej współczesną i praktyczną.

Przed: zwyczajna łazienka

Nic ciekawego nie można powiedzieć i o łazience. Pomieszczenie to jest małe i urządzone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Wnętrze było to jednak do bólu nudne i architekci postanowili to odmienić.

Po: łazienka w kolorze

W łazience wymieniono meble i wprowadzono nieco koloru za pomocą stylowych błękitnych płytek na ścianie. Biel i ten odcień błękitu świetnie się ze sobą łączą, dając efekt łazienki świeżej i modnej.

Więcej pomysłów na niebieską łazienkę znajdziecie tutaj.

Jak Wam sie podoba projekt tych wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu