Dom, w którym dobry design idzie w parze z naturą

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, w którym dobry design idzie w parze z naturą

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalne domy od Baixo Impacto Arquitetura Ltda. Rustykalny
Loading admin actions …

Budując dom na działce zlokalizowanej w zielonej okolicy, w której naturalny krajobraz odgrywa pierwsze skrzypce, należy kierować się innymi zasadami, niż podczas budowy w mieście. Projekty takich domów zakładają zazwyczaj wykorzystanie naturalnych materiałów, na pierwszym planie stawiając paletę barw zdominowaną przez kolory ziemi oraz przykładając wielką wagę do zieleni, zarówno w środku, jak i wokół domu.

Projekt z dzisiejszego Katalogu Inspiracji jest właśnie jednym z nich. Nowoczesny i funkcjonalny design spotyka się tu z silnymi wpływami naturalistycznymi, dając ciekawy i oryginalny efekt końcowy. Przekonajcie się sami!

Oryginalna fasada

Dom odznacza się nie tylko niekonwencjonalną bryła, ale i oryginalną fasadą. Elewację otynkowano na wyjątkowy musztardowy odcień żółci, który zaskakująco dobrze komponuje się z drewnem, hojnie wykorzystanym do stworzenia tej fasady. Poza drewnem, wykorzystano także inny naturalny materiał- kamień- dzięki czemu dom świetnie wpisuje się z okoliczny krajobraz.

Energia z natury

Nie tylko naturalny design, ale także czerpana z natury energia czynią ten dom ekologicznym. Zdecydowano się na zielony dach, który gwarantuje nie tylko ulepszoną izolację termiczną, ale także pozwala na wegetację roślin zdobiących budynek. Wykorzystano także panele słoneczne, dzięki którym dom ten napędzany jest energią czerpaną z natury.

Przestrzenie komunikacyjne

Na wielu obszarach domu zdecydowano się na przeszklone ściany, dzięki czemu zieleń okolicy swobodnie wdziera się do środka. To właśnie za ich sprawą we wnętrzu jest także jasno i świeżo. Pomieszczenia domu wykończono naturalnym drewnem, a w wielu miejscach stworzono specjalne obszary, pełniące role wewnętrznych ogródków.

Kuchnia

Choć każdy metr kwadratowy tego wnętrza odznacza się dużą dozą naturalności, nie zabrakło tutaj elementów nowoczesnych, o zaawansowanej technologii. Jednym z takich obszarów, w których królują sprzęty high-tech, jest kuchnia. Jej sercem jest pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna, pełniąca nie tylko rolę miejsca na przechowywanie oraz lokalizację palnika gazowego i zlewozmywaka, ale także stołu z miejscami do siedzenia.

Salon

Z dużą dozą przytulności urządzono w tym domu salon. Jego powierzchnie wykończono naturalnym drewnem i kamieniem, a wyposażono w meble o stylowym, nowoczesnym designie. O ciepły charakter wnętrza dba kominek, obok którego stworzono miejsca na przechowywanie drewna kominkowego. W tym pomieszczeniu z przyjemnością spędza się chłodne wieczory!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu