Nowoczesna stodoła dla modnej rodziny! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesna stodoła dla modnej rodziny!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Villa G Skandynawskie domy od C.F. Møller Architects Skandynawski
Loading admin actions …

Zamieszkać na wsi! To marzenie wielu mieszczuchów, jednak ilu z nas odważyłoby się na tak drastyczną zmianę? Miasto oferuje bogate życie kulturalne, dostęp do infrastruktury, często lepiej płatną pracę. Dlatego też na przeprowadzki najczęściej wybierane są przedmieścia, często uznawane za złoty środek. A jakby jednak pójść ten jeden krok dalej i zamieszkać na prawdziwej wsi? W domu, z którego okien nie widać śladu ludzkiej cywilizacji? 

Tak odważną decyzję podjęli właściciele rezydencji, którą chcemy Wam dzisiaj pokazać. Jej nowoczesna bryła nawiązuje do tradycji niemieckiej wiejskiej architektury i jest efektem kreatywnej pracy studia C.F. Møller Architects. Malownicze położenie domu pod lasem, pośrodku pola, nad strumykiem… niejeden mieszczuch zacznie się zastanawiać nad przeprowadzką!

Gotowi zanurzyć się w morze mleczy?

Widok jak z bajki

Z daleka nasz dom wygląda, jak tradycyjna konstrukcja niemieckiego wiejskiego budownictwa. Szara cegła, kryte gontem dwuspadowe dachy, duży komin, drewniane szopy… Jedynie duże przeszklenia zdradzają nam, że to jednak współczesność wplotła się w malowniczy krajobraz. Takie widoki z okna muszą działać relaksująco!

Tradycja i minimalizm

Projekt rezydencji to połączenie tego, co najlepsze w tradycji z nowoczesnym minimalistycznym gustem. Wspomniane już przeszklenia zostały zamknięte w czarnych ramach, odcinającymi się od szarej fasady i białej linii podstawy budynku. Wraz z gontem dachu, wszystkie elementy współtworzą paletę szarości, wyglądającą niczym monumentalna skała na tle intensywnie zielonej roślinności.

Centralne patio

Plan domu pomyślany jest wokół centralnego patio. Jeśli możliwe jest, że mieszkańcom znudzą się otwarte przestrzenie, tutaj mogą odpocząć w absolutnej prywatności. Jednak nie chodzi tutaj tylko o to, patio jest miejscem całkowicie osłoniętym przed wiatrem oraz niedostępnym dla zwierząt. Naturalnie zapewnia także dodatkowe doświetlenie wnętrz.

Imponujący salon

W domu pod lasem musiały znaleźć się poroża! Nie panuje tutaj jednak atmosfera starej leśniczówki, wręcz przeciwnie – postawiono na najnowocześniejszy design. Skórzane kanapy  oraz fotel świetnie komponują się ze zdobyczami myśliwych. Naturalne światło zalewa przestrzeń tak przez ogromne przeszklenia, jak i przez świetlik. Dom jest na tyle przestronny, że znalazło się tutaj miejsce aż na trzy strefy wypoczynku! Kolejną widzimy w głębi i przejdziemy do niej już za moment…

Otwarta przestrzeń

I ten salon pełen jest współczesnego designu. Nam serce skradły czerwone fotele! Stojąc w kącie tego pokoju dziennego możemy podejrzeć także kuchnię, którą oddzielono interesującą ścianką. Pozwoliło to na wyraźne zaznaczenie granicy, bez utraty poczucia przestronności w obu strefach. Wątpicie, czy świetlik wystarczy na odpowiednie doświetlenie kuchni? Bez obaw! Przyjrzyjcie się dobrze obrazkowi na ścianie po prawej stronie…

Okna, okna, okna

Oto i on! Patrzymy teraz na niego z zewnątrz, przez panoramiczne okno, na którego parapecie domownicy hodują zioła na własny użytek. Z tej perspektywy możemy zauważyć, że również przeciwległa ściana została przeszklona. Na niedobór naturalnego światła w tej kuchni naprawdę nie można narzekać! A piękno okolicznej natury musi motywować do gotowania zdrowej żywności.

Przestronna jadalnia

Zgadlibyście, że za ścianką działową znajdziemy tak przestronną jadalnię? Jest ona oczywiście wspaniale doświetlona – jak, już zdążyliśmy odkryć. Skórzane fotele przypominają nam tapicerkę kanapy z pierwszego salonu. Przydają szyku nowoczesnemu pomieszczeniu. Przy długim jadalnianym stole zmieści się aż osiem osób. Dzięki decyzji o kuchni z wyspą, gotując, można jednocześnie bawić gości rozmową. Parkiet z drewna olejowanego na biało to idealne dopełnienie wnętrza.

Jak na obrazku

Według nas powyższa fotografia wspaniale sprawdziłaby się jako nowe tło Windows'a – chyba wszyscy pamiętamy kultowe zielone wzgórza! Mieszkanie w takiej idyllicznej okolicy musi rekompensować z nawiązką dalekie dojazdy. Przy tak fantastycznej pogodzie, cały nasz wolny czas spędzalibyśmy ciesząc się pięknem natury.

Jeśli ten malowniczy widok Was nie przekonał i obawialibyście się zamieszkać na odludziu, warto pomyśleć o obrzeżach miast. Można tam znaleźć wiele ciekawych budynków, zresztą sami sprawdźcie: Niespodzianka na przedmieściach!

Mielibyście ochotę zamienić się z właścicielami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu