Taras i patio: 6 wspaniałych przykładów, które motywują do upiększenia własnego

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Taras i patio: 6 wspaniałych przykładów, które motywują do upiększenia własnego

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
The BIOCLIMATIC Pergola by SOLISYSTEME od SOLISYSTEME Nowoczesny
Loading admin actions …

Taras lub patio może stanowić wspaniałe miejsce odpoczynku wśród pachnących kwiatów i bujnej zieleni. Możemy go również urządzić w sposób nowoczesny skupiając się wyłącznie na wygodnym wyposażeniu. Popołudnia spędzone na tarasie, czy też na patio,  z ciepłymi promieniami słonecznymi na twarzy to ten moment na który warto czekać przez cały dzień w pracy, niezależnie do tego, jak bardzo byłby stresujący. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na to, jak możecie osłonić taras przed deszczem i skryć się przed słońcem – a więc będziecie mogli używać go przez cały rok! Przedstawiamy kilka świetnie zaaranżowanych przestrzeni z pergolą, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

1. Zaprojektowany według potrzeb

The BIOCLIMATIC Pergola by SOLISYSTEME od SOLISYSTEME Nowoczesny
SOLISYSTEME

The BIOCLIMATIC Pergola by SOLISYSTEME

SOLISYSTEME

Brak zadaszenia może stanowić problem, szczególnie, gdy chcemy z niego skorzystać podczas nawet delikatnego deszczu. Przez to musimy uważać podczas wyboru mebli lub wnosić je do środka domu za każdym razem, gdy zaczyna padać – jest to mało praktyczne rozwiązanie. Zadaszenie również ochroni nas przed palącym słońcem i dzięki temu będziemy mogli spędzać nawet najbardziej upalne popołudnie. Oto kilka przykładów na zadaszenie tarasu lub patio.

2. Pergola i alternatywy

Co tak właściwie możemy zrobić, aby osłonić nasz taras lub patio? Pierwszą opcją jest zamontowanie dodatkowego dachu, który będzie stałym dodatkiem do tarasu. Jednak nie zawsze mamy na to chęć, czas i możliwości, a poza tym niektórzy z pewnością wolą łapać promienie słoneczne na tarasie w lecie, czego nie będą mogli robić pod zadaszeniem. Innym wyjściem jest rozsuwana markiza – możemy ją składać i rozkładać zależnie od pogody, chroni przed słońcem i deszczem. Markiza sprawdzi się  w przypadku mniejszych tarasów, zaś zamontowany dach wsparty na belkach lub innych kolumnach – to odpowiedni wybór dla tych o pokaźniejszych rozmiarach. 

Więcej o samej budowie możecie przeczytać tutaj: Budowa zadaszonego tarasu w 7 krokach!

3. Pełen roślinności

The BIOCLIMATIC Pergola by SOLISYSTEME od SOLISYSTEME Nowoczesny
SOLISYSTEME

The BIOCLIMATIC Pergola by SOLISYSTEME

SOLISYSTEME

Ten zadaszony taras przepuszcza sporą ilość światła, ale nie na całym obszarze. Energii tej przestrzeni dodaje roślinność, która jest ustawiona poza podestem, ale jednocześnie stanowi nieodłączną część aranżacji. Roślinność z każdej strony pozwoli nam się przenieść myślami do ogrodu pełnego kwiatów i drzew, a przez chwilę poczujemy się jak na rajskich wakacjach. W trakcie miesięcy letnich popołudnia i wieczory na takim tarasie to sama przyjemność.

4. Miejsce na cały rok

Parterowy taras daje nam takie możliwości jak ustawienie grilla, czy nawet wybudowanie basenu, który z pewnością będzie największą atrakcją podczas upalnych dni. O wiele łatwiej wygląda stworzenie miejsca do grillowania. Na tarasie wystarczy ustawić grill i zacząć rodzinną imprezę! Dzięki zadaszeniu będziemy mogli grillować nawet przy lekkim deszczu.

5. Wygodne meble

Meble na tarasie mogą być nowoczesne, klasyczne lub stworzone przez nas samych, jako rezultat zainteresowania i popularności (wciąż rosnącej) upcyklingiem. Jedyne, czym powinniśmy się martwić, to dobór odpowiedniego materiału, który nie będzie podatny na deszcz i śnieg.  Wykorzystanie starych mebli na tarasie, jako doniczek i skrzyń na kwiaty to nietypowe rozwiązanie, które przyciąga uwagę i świetnie się prezentuje. W ten sposób nadamy całej aranżacji uroku, pamiętajmy jednak, aby był on dopasowany do wizerunku ogrodu i ogólnie naszego domu.

6. Częściowo zadaszony

Innym sposobem na zapewnienie sobie możliwości korzystania z tarasu przez cały rok niezależnie od panujących warunków atmosferycznych (deszcz lub mocne słońce) jest nawet częściowe zadaszenie tarasu -  w tym przypadku na letnią jadalnię została zagospodarowana wnęka wynikająca z architektonicznej budowy domu.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu