12 ultranowoczesnych przedpokojów! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

12 ultranowoczesnych przedpokojów!

Anna Stachurka Anna Stachurka
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od decorazioni Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesność to sposób patrzenia na formy, materiały oraz faktury. Nowoczesność to również sposób aranżacji wnętrz i styl, który charakteryzuje się konkretnymi cechami – prostotą, minimalizmem, geometrią i przestronnością. Chociaż nie jest tak zawsze, bo możemy ją interpretować w różnorodny sposób – jest to hasło naszych czasów, każdy więc produkt który tworzymy oraz myśl, która nas współcześnie charakteryzuje będzie zawierała świeżość nowoczesności. Nowoczesne przedpokoje są zaproszeniem oraz pożegnaniem z naszym nie mniej nowoczesnym wnętrzem. Będą miejscem, które zobaczymy w naszym mieszkaniu po raz pierwszy po wejściu oraz po raz ostatni po wyjściu. 

1. Nowoczesna garderoba

Nowoczesne przedpokoje to nowoczesne pomysły na garderobę. Ciemna kolorystyka wnętrza dobrze komponuje się z metalicznym frontem żaluzji, za którą ukrywamy wieszaki z ubraniami. Oczywiście równie dobrze mogłaby tu stanąć szafa, ale nowoczesne przedpokoje zawsze idą o krok dalej i szukają niekonwencjonalnych rozwiązań, które z resztą są nie mniej funkcjonalne. Dzięki temu za pomocą jednego tylko rozwiązania cały charakter wnętrza nabiera nowego, świeżego i nowoczesnego wydźwięku. 

2. Niecodzienne formy

Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od homify Skandynawski

Nowoczesne przedpokoje będą charakteryzować się niecodziennymi przedmiotami, które będą zaskakiwać swoją formą, kształtem czy materiałem. Na aranżacji, którą widzimy na zdjęciu powyżej widzimy dwa nietypowe rozwiązania bardzo standardowych przedmiotów – wieszak oraz stojąca lampa. Choć właściwie stojąca lampa też nie do końca jest standardowym wyposażeniem przedpokoju. Tutaj jednak oba przedmioty z powodu zastosowanego materiału oraz sposobu jego kształtowania tworzą bardzo spójną kompozycję. Nowoczesne przedpokoje to dobry sposób na eksperymentowanie z wnętrzem – szukanie alternatyw dla typowych rozwiązań, wyszukiwanie niecodziennych form oraz kształtów. Wszystko jednak powinno być ze sobą spójne, wciąż stawiać na prostotę i minimalizm. Jeżeli decydujemy się na nietypowe rozwiązania to zastosujmy je w ograniczonej ilości, w przeciwnym razie pomieszczenie stanie się zbyt duszne – przepełnione czy kolokwialnie rzecz ujmując – przegadane. 

3. Ultranowoczesność

Nowoczesne przedpokoje, choć właściwie ultranowoczesne. Wrażenie jakie zostało osiągnięte w tym wnętrzu tworzy wręcz nierealnym wygląd schodów. Lustra pokryły stopnie oraz boki biegu schodowego w taki sposób, że całe wnętrze przedpokoju odbija się w przeszkleniach robiąc wrażenie projekcji schodów, a nie rzeczywistych elementów wnętrza. Całość, aby wzmocnić efekt lustra, została wykończona na błysk i w bieli, nowoczesność operuje tu płaskimi powierzchniami i pełną zabudową.

4. Jeden materiał

Nowoczesne przedpokoje powinny wpisywać się w stylistykę całego mieszkania lub domu. Aranżacja, którą widzimy na zdjęciu powyżej dokładnie i dosłownie prezentuje to, co mieliśmy na myśli. Drewno, które stało się głównym materiałem wykańczającym wnętrze pokryło w całości również przedpokój, motyw ten został kontynuowany we wnętrzu i drewno zawitało w kuchni nie tylko na blacie, ale także we wnękach czy na frontach szafek. Dzięki swojemu bardzo jasnemu kolorowi oraz bogatemu usłojeniu jest niezwykle dekoracyjne, ciepłe i przytulne. Wnętrze nie jest nudne pomimo zastosowania jednego koloru, a przy okazji jest jasne i bardzo spójne – tworzy jednolite powierzchnie. 

5. Minimalizm

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Będziemy to powtarzać tu często - nowoczesne przedpokoje to minimalizm, przestronność i proste formy. Możemy zatem sprowadzić nowoczesne przedpokoje to gładkich płaszczyzn, pozbywając je jakiegokolwiek wyposażenia. To, co w aranżacji powyżej gra we wnętrzu to kolory i materiały płaszczyzn. Drewno, beton oraz metaliczny kolor drzwi. Przemawianie formami i fakturami jest charakterystyczne dla minimalistycznych stylistyk, ale też pokazuje kunszt aranżacji, gdzie nic nie jest powiedziane dosłownie. Nowoczesne przedpokoje to również myślenie o szczegółach, które składają się na całość i które tą całość określają. Dlatego nie mniej ważne w aranżacji wnętrz są drzwi. Drzwi również podlegają stylistycznym zabiegom mającym je dopasować do charakteru pomieszczenia. Nie wolno zatem o nich zapominać przy okazji swoich własnych remontów i projektów.

6. Nowoczesne przedpokoje w prostych formach

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Versat Nowoczesny

Nowoczesne przedpokoje to sposób na prostą i geometryczną aranżację. Dokładnie taką, jak ta na zdjęciu powyżej. Kształty bazują na prostej figurze prostokąta, która przyjmuje różne proporcje. Zostaje powielony w różnych elementach wyposażenia – w siedzisku, półeczce, a nawet lustrze. To, co zaprzecza ogólnej tendencji tego pomieszczenia to lampa stojąca, która wybija się nie tylko obłymi kształtami, ale także intensywnym kolorem złota. Pozostałe natomiast wyposażenie oscyluje w bardzo neutralnych barwach beżów, tworząc wrażenie zmiennego nasycenia barwy. 

7. Funkcjonalność

Nowoczesne przedpokoje to eksperymenty, świeże pomysły i funkcjonalność. Szczególnie te dwie ostatnie cechy odnajdujemy w pomyślę, który widzimy na zdjęciu powyżej. Nowoczesne przedpokoje będą wychodzić na przeciw potrzebom właścicieli, będą służyć dobrze zorganizowaną przestrzenią oraz pomysłem. Pomysł na uchwyt na rower jest dla osób, które nie mogą rozstać się ze swoim rowerem, które w dodatku mieszkają w mieście i jednocześnie szukają dobrego rozwiązania do nowoczesnego wnętrza. Ta prosta forma jest również bardzo praktyczna – po zdjęciu roweru półeczkę jednym ruchem możemy złożyć tak, że nie zabiera wolnej przestrzeni, gdy takiego powodu nie ma. 

8. Kolor

Nowoczesne przedpokoje to dobry pretekst na eksperymenty nie tylko z kształtami, ale także kolorami. Tutaj nowoczesność w dodatku igra z klasycznymi elementami tworząc nowe, świeże, eklektyczne wnętrze. Kolory pojawiają się na krzesłach oraz w bardzo oryginalnym wieszaku. Ciemny kolor ścian dodatkowo podkreśla tę mozaikę kolorów i stanowi dla nich ciekawe tło. To, co urozmaica całe wnętrze to nietypowy sposób i kształt półek, które poprzez swoją ażurowość tworzą interesujący efekt na ścianie. 

9. Nietypowy materiał

Meble na wymiar do apartamentu na warszawskiej Ochocie od 3TOP Nowoczesny
3TOP

Meble na wymiar do apartamentu na warszawskiej Ochocie

3TOP

Nowoczesne przedpokoje to również szukanie pomysłów na niestandardowe rozwiązania materiałowe we wnętrzu. Ten piękny i jasne przedpokój został wyłożony miękką tkaniną, która nietypowo pokryła całą ścianę. Po drugiej stronie pojawiło się ogromne lustro, które rozświetla to miękkie, za sprawą tkaniny, wnętrze. Uroku całej aranżacji dodaje siedzisko, które sprytnie i elegancko zostało wkomponowane w całość aranżacji. Prostota, nietypowość, jasność, przestronność – wszystko to, co nowoczesne przedpokoje powinny prezentować. Meble na wymiar w miękkiej odsłonie możecie dostaniecie u 3TOP.

10. Nowoczesne przedpokoje ze schodami

od homify

Nowoczesne przedpokoje oraz aranżacja schodów. Są to pary, które powinny świetnie się ze sobą dogadać. I dokładnie tak to wygląda na zdjęciu powyżej. Niezwykle dekoracyjnym, pięknym, ale też robiącym wrażenie elementem wnętrza są schody, które zostały zaprojektowane w tak nieprawdopodobny sposób, że pozostała przestrzeń musiała zostać podporządkowana temu elementowi. Stąd też biel, lustra oraz delikatne oświetlenie. 

11. Dodatki

Nowoczesne przedpokoje będą raczej rezygnować z nadmiaru dodatków, sprowadzając je praktycznie do minimum. Jeżeli jednak już jakiś dodatek pojawi się w takim wnętrzu, to jest on bardzo delikatny i oryginalny w swej formie. Na aranżacji powyżej widzimy przykład na nowoczesne przedpokoje, które bardzo oszczędnie traktują każdy dodatkowy element. Wnętrze odróżnia natomiast fakt zastosowania tapety, należy jednak przyznać że w takiej formie, jak ta jest bardzo nowoczesna. 

O minimalizm i proste formy przedpokoju zadbał FORMATIV.

12. Nowoczesne przedpokoje w betonie

Płyty betonowe Contractors Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Contractors Nowoczesny
Contractors

Płyty betonowe Contractors

Contractors

Jeżeli poszukujemy bezpiecznych rozwiązań na nowoczesne przedpokoje, czyli takich co do których mamy pewność osiąganych celów, to warto zwrócić uwagę na materiały, które charakteryzują tę stylistykę. A więc beton i szkło. To, co również charakteryzuje nowoczesność to konkretna paleta barw - biele oraz szarości, a także eleganckie dodatki czerni. Łącząc te wszystkie elementy w całość otrzymujemy bardzo zgrabnie urządzony nowoczesny przedpokój. Aby dodać świeżego charakteru, warto zainwestować w niecodzienny dodatek, jakim może być chociażby nietypowy wieszak. Więcej nowoczesności w dodatkach znajdziecie w artykule ’Stoliki kawowe w nowoczesnym stylu’.

Aranżacji dokonali Contractors.

Która aranżacja jest warta Waszego przedpokoju?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu