Dom parterowy jak z bajki! | homify

Dom parterowy jak z bajki!

Alicja Olko Alicja Olko
homify Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Domy parterowe to współcześnie jedne z najchętniej wybieranych projektów, gdy dochodzi do podjęcia decyzji o budowie domu. Ich główną zaletą jest nowoczesna forma, optymalny rozmiar i funkcjonalność- w domach takich nie ma potrzeby budowania schodów, po których trzeba się wspinać, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, budujących dom na długie lata. Domy parterowe mają także pod tym względem wielką zaletę dla młodych rodzin z małymi dziećmi- brak piętra czyni je o wiele bardziej bezpiecznymi.

Nie da się również zaprzeczyć, że wyglądają one niezwykle stylowo i modnie. Zazwyczaj cechują się prostą i ponadczasową bryłą. Doskonale nadają się na niewielkie działki i pod względem metrażu spełniają wymagania współczesnych rodzin.

Dziś zaprezentujemy Wam dom parterowy jak ze snów. Jest nie tylko piękny z zewnątrz, ale także zupełnie wyjątkowy w środku. Za jego projekt odpowiedzialne jest Biuro Projektowe MTM Styl, a za realizację firma Villa Complex.

Od strony wjazdu

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesne domy
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Niezwykle reprezentacyjnie prezentuje się dom od strony ulicy. Został on zaprojektowany na planie odwróconej litery L. Na powierzchni 110 metrów kwadratowych stworzono wygodne gniazdko jednorodzinne ze strefą dzienną, nocną i gospodarczą. Do jednostanowiskowego garażu prowadzi długi podjazd, wyłożony kostką brukową. Z każdej strony otoczony został schludnie zaaranżowanymi skalniakami z młodymi iglakami. Ogród frontowy jest nowoczesny i dobrze przemyślany. Daje duże pole do popisu na jego aranżację w przyszłości.

Z drugiej strony

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesne domy
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Z tej perspektywy możemy podziwiać dom w jego pełnej krasie. Dostrzegamy otynkowano na biało fasadę, urozmaiconą gdzieniegdzie naturalnym kamieniem w różnych odcieniach szarości. Taki sam materiał wykorzystano do tego, aby wznieść kolumny podpierające dach, stanowiący w tym miejscu zadaszenie tarasu. Grafitowa dachówka doskonale komponuje się kolorystycznie z pokryciem fasady. Także z tej strony zachwycać możemy się ogrodem, z młodymi iglakami i jednolitymi kolorystycznie roślinami. Schludnie utrzymany trawnik i żwirowe ścieżki czynią go niezwykle przyjemnym wizualnie.

Zachęcająca strefa wejścia

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesna jadalnia
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Po przekroczeniu progu znajdujemy się w jasnym korytarzu, prowadzącym do nowocześnie zaaranżowanego wejścia. Z jednej strony mamy tutaj wbudowana w ścianę szafę o szklanych, przesuwanych drzwiach, a z drugiej szarą, ozdobioną dziełami sztuki. Podłoga na całej powierzchni strefy dziennej, wraz z korytarzem, wyłożona została jasnoszarymi płytkami. Dzięki palecie kolorów i użytym materiałom ta pozornie wąska i ciasna przestrzeń jawi się jasno, przestronnie i zachęcająco.

Otwarta strefa dzienna

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesna kuchnia
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Kuchnia, jadalnia i salon znajdują się na jednej otwartej przestrzeni, na której królują te same materiały, kolory i dekoracje. Widoczny jest tu jednak podział na poszczególne strefy- kuchnią od jadalni odgradza barek, a obszar jadalni skupia się wokół szklanego stołu. Całość łączy jednak posadzka z szarych płytek oraz białe ściany.

Kuchnia

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesna kuchnia
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Pomieszczenie to zaaranżowano w sposób nowoczesny i praktyczny. Na jego środku znajduje się duża, wolna przestrzeń, którą wykorzystano po części na stworzenie miejsca do siedzenia. Dzięki tak dużej powierzchni, po kuchni tej można się swobodnie poruszać, sprzyja ona także lepszej pracy przy przygotowywaniu potraw. Biała, nowoczesna zabudowa kuchenna o gładkich frontach nie przytłacza przestrzeni, gwarantując jednocześnie mnóstwo miejsca do przechowywania. Jedną ze ścian wyłożono drewnianą okładziną, co czyni wnętrze o wiele przytulniejszym- prawdziwe serce domu!

Salon

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesny salon
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Jasny i przestronny salon zaaranżowany został niezwykle modnie i stylowo. Na tle białych ścian i zwiewnych kremowych zasłon stanął główny element wyposażenia- narożnikowa sofa o przyjemnym kolorze cappuccino. Designerski, nieco futurystyczny stolik kawowy oraz pasujący do kompletu podnóżek dopełniają wystrój tego wnętrza. Na pierwszym planie widzimy także w detalach jadalnię- nowoczesny stół o szklanym blacie otoczono czarnymi, prostymi krzesłami, przełamującymi jasna kolorystykę wnętrza.

Zielona ściana

Jednym z najciekawszych elementów dekoracyjnym w tym wnętrzu jest ogród wertykalny, ulokowany na jednym z filarów podtrzymujących sufit w tym domu. Zielona ściana to bardzo popularny wnętrzarski trend ostatnich miesięcy- przy jej pomocy zieleń na stałe gości w naszych wnętrzach, nadając im naturalnego charakteru.

Łazienka

Realizacja projektu Neptun 4 homify Nowoczesna łazienka
homify

Realizacja projektu Neptun 4

homify

Motyw roślinny pojawia się także w łazience. Dostrzec możemy go na ścianie na obszarze prysznicowym. On sam jest modelem bez brodzika, oddzielony od pozostałej przestrzeni łazienki przeźroczystą, szklaną ścianą. W łazience łączą się ze sobą kontrastowe kolory- czerń i biel, uzupełnione drewnem. Wszystko to sprawia, że wnętrze to nabiera azjatyckiego charakteru. Dzięki licznym przeszkleniom oraz odpowiedniemu oświetleniu łazienka zdaje się być jasna i przestronna.

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu