Dom aka weekendowe marzenie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom aka weekendowe marzenie

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 2by4-architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie każdy domek, który wznosimy musi od razu mieć pięć sypialni i trzy łazienki. Ba! Nie musi nawet w ogóle mieć sypialni. Jeśli zastanawiamy się nad stworzeniem miejsca na weekendowe wypady, to warto zastanowić się nad ograniczeniem naszych potrzeb do minimum. Dzięki temu będziemy potrzebować znaczenie mniej miejsca pod budowę, skrócimy jej czas oraz ograniczymy koszta. A przy tym wcale nie musimy rezygnować z designerskiego projektu!

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam właśnie taką stylową, nowoczesną daczę, w której funkcje sypialni przejął salon, dzięki czemu plan zachwyca swoją prostotą. To dzieło biura architektury 2BY4-Architects.

Zapraszamy nad jezioro!

Współcześny domek nad jeziorem

Nowoczesna bryła budynku zaskakująco harmonijnie wpisuje się w krajobraz. Mamy do czynienia z prostopadłościanem zwieńczonym dachem dwuspadowym. Konstrukcję wykonano z drewna pomalowanego na czarno od zewnątrz, a na biało od boku i od wewnątrz, co wprowadza ciekawy kontrast. Naturalne drewno pomaga naszemu domkowi stac się integralna częścią okolicy, która sama w sobie zapiera dech w piersiach… Bryła odbija się w tafli wody jeziora.

Pośród natury

Domek otoczony jest naturą. Łatwo zapomnieć tutaj o cywilizacji! Tak prezentuje się fasada „od ulicy”. Budynek zachwyca ogromnymi przeszkleniami, które ciągną się przez całość jego dwóch przeciwległych ścian. Już nie możemy się doczekać wizyty we wspaniale doświetlonym wnętrzu. Jak moglismy już ocenić budynek został wzniesiony na pomoście, droga do niego prowadzi przez wysokie trzciny, krzewy, chowa się pomiędzy drzewami.

Salonik z widokiem

Jeśli spędzaliście kiedyś wakacje nad jeziorem, to doskonale wiecie, że najprzyjemniej czas spędza się na pomoście. A co jakby w ogóle nie trzeba było z niego schodzić? Lekką konstrukcję domku można było postawić właśnie tutaj, dzięki czemu właściciele mogą cieszyć się pięknem krajobrazu o każdej porze roku. W cieplejsze dni z kolei możliwe jest kontemplowanie natury z wygodnej sofy bez rezygnacji z jej bliskości. Jak? Dzięki systemowi rozsuwanych ścian!

Wakacyjny relaks

Przyjrzyjmy się bryle. Okazuje się, że jedno z przeszkleń można w dużej mierze rozsunąć, a odpowiadającą mu drewnianą ścianę złożyć niczym harmonijkę. W takich warunkach skoki do wody wykonywać można nawet z wnętrza salonu. Z przymrużeniem oka można by powiedzieć, że w ten sposób jezioro staje się naturalnym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej. Nie mamy wątpliwości, to idealne miejsce na relaks nad wodą..

Kompaktowe wnętrze

Zajrzyjmy jeszcze do wnętrza, chociaż aura za oknem się zmienia. Postawiono tutaj na biel, co w połączeniu z ogromnymi przeszkleniami sprawia, że stosunkowo mały budynek wcale nie denerwuje ograniczonym metrażem, wręcz przeciwnie – wydaje się być niezwykle przestronny. Oprócz salonu i jadalni, które widzieliśmy na poprzednich zdjęciach, zaprojektowano tutaj praktyczny aneks kuchenny oraz łazienkę, wspólnie wpisane w plan trójkąta rozwartokątnego.

Funkcjonalnie także zimą

Wspominaliśmy już, że w tym domku pięknem przyrody można się cieszyć niezależnie od pogody. Nie mieliśmy na myśli tylko letnich burz! Można spędzać tu wolne dni także zimą, kiedy jezioro zamarza. Na pewno zwróciliście uwagę na praktyczny kominek we wnętrzu. Nie tylko tworzy klimat daczy, ale oczywiście także spełnia swoją praktyczną funkcję! Okazuje się, że aby stworzyć całoroczne miejsce weekendowego wypoczynku wystarczy dobry pomysł…

Marzycie o nieco bardziej luksusowym urlopie, ale wciąż blisko natury? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Pomysł na eko wakacje!

Jaka architektura towarzyszy Wam przez wakacje?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu