Kargul podejdź no do płota - 6 idealnych polskich ogrodzeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kargul podejdź no do płota – 6 idealnych polskich ogrodzeń

A.D. A.D.
Ogrodzenie [IMPRESSIVE] od Nive Nowoczesny
Loading admin actions …

Ogrodzenia to nie tylko drut, beton, stalowe przęsła i drewniane sztachety. Z socjologicznego punktu widzenia ogrodzenia stanowią ważny element w życiu społecznym. Dawniej, grodzono osady, grody, miasta. Pozostawanie w obrębie ogrodzenia dawało poczucie bezpieczeństwa, gdyż stanowiło ochronę przed dzikimi zwierzętami, agresywnymi sąsiadami. Dziś nie potrzebujemy już odgradzać się od sąsiadów ze względów bezpieczeństwa ale zwyczaj ten jest bardzo silnie zakorzeniony w naszej psychice.  

W innych krajach zachodnich, szczególnie w amerykańskich miastach, a właściwie na ich przedmieściach posesje często nie są ogradzane płotami. Moda na posesje bez ogrodzeń także pojawia się w Polsce jednak większość posiadaczy domów woli wyodrębnione i ogrodzone działki. Zazwyczaj najbardziej urozmaicone elementy ogrodzenia znajdują się od strony frontowej działki, to oczywiste, ponieważ część wejściowa budynku to rodzaj wizytówki naszego domu.

Kargul podejdź no do płota! – słynny cytat z komediowego filmu Sami swoi – historia, dwóch zwaśnionych sąsiadów, którzy graniczyli ze sobą a ich zabawne dialogi odbywały się przez płot bo ogrodzenie to nie tylko drut, stal czy drewniane sztachety!

Zobaczcie Polskie ogrodzenia, które zdecydowanie nie są trafione kulą w płot!

Stal nierdzewna

Ogrodzenia nierdzewne od Armet Minimalistyczny
Armet

Ogrodzenia nierdzewne

Armet

Nowoczesne ogrodzenie, mimo swojej funkcji zabezpieczającej, powinno jednocześnie być zachęcającą wizytówką gospodarzy. Taki niebanalny i zarazem podwójny efekt, dają ogrodzenia i bramy nierdzewne. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie posesji, a jednocześnie wyglądają niezwykle subtelnie. Ogrodzenia ze stali nierdzewnej występują w różnych wariantach wykończenia powierzchni, może to być więc stal polerowana – wtedy otrzymujemy efekt połysku oraz stal szczotkowana lub piaskowana – wtedy otrzymujemy ciekawy efekt matowy.

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ogrodzenia nierdzewne mają także inne zalety, z punktu widzenia praktycznego o wiele bardziej istotne. Dzięki zawartości chromu w stali nierdzewnej, ogrodzenia te nie wymagają zabezpieczania ich powłokami malarskimi, które nierzadko potrafią zepsuć efekt

Drewno

Ogrodzenie IMPRESSIVE od Nive Nowoczesny Aluminium/Cynk
Nive

Ogrodzenie IMPRESSIVE

Nive

Drewno daje ogromne możliwości kształtowania linii, stopnia prześwitu, barwy i faktury. Ogrodzenie drewniane skutecznie izoluje posesję, a jednocześnie zachwyca bezpretensjonalnym wdziękiem. W połączeniu z surowym betonem przybiera niezwykle modernistyczny styl ale doskonale wiemy, że może być również bezpretensjonalne i swojskie – wystarczy ustawić z niego tradycyjny płot.

Ogrodzenia aluminiowe

Ogrodzenie IMPRESSIVE od Nive Nowoczesny Aluminium/Cynk
Nive

Ogrodzenie IMPRESSIVE

Nive

Stylowe, nowoczesne, różnorodne – takie są właśnie ogrodzenia aluminiowe. Te z firmy NIVE, to połączenie najlepszego designu, nieograniczonego wyboru kolorystyki oraz niezawodnej konstrukcji. To ogrodzenia, które nadadzą Waszej posesji indywidualny charakter. Dzięki doświadczeniu w produkcji systemów aluminiowych ich płoty są bardzo trwałe (stworzone z elementów odpornych na korozję nawet przez dziesiątki lat), a do tego nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych. Zastosowanie techniki malowania proszkowego zapewnia nieograniczony wybór kolorystyki z palety kolorów RAL, powłok strukturalnych i drewnopodobnych.

Beton z domieszką drewna

Płyta Slim od Modern Line Nowoczesny
Modern Line

Płyta Slim

Modern Line

Kiedyś masywne mury miały chronić miasta i zamczyska przed wrogami. Dziś strzegą głównie intymności oraz prywatności właścicieli. Mogą być zwarte i szczelne jak na powyższym zdjęciu. Częściej jednak ogrodzenia z betonu są połączone ze stalowymi lub drewnianymi przęsłami, aby dodać im trochę lekkości. 

Mury zbudowane z bloków surowego betonu to niezwykle nowoczesna i minimalistyczna propozycja. Taki płot urzeka niewątpliwym urokiem połączenia przeciwstawnych materiałów – ciepłego, naturalnego drewna i betonu. Spodoba się miłośnikom prywatności i posiadaczom wścibskich sąsiadów.

Metalowe

Realizacja ogrodzenia 12 od Armet Klasyczny
Armet

Realizacja ogrodzenia 12

Armet

Parki, pałace, dawne posiadłości często opasane były ogrodzeniami metalowymi, wykonywanymi przez kowali. Wielu z nich to prawdziwi artyści, których kunsztowne prace zdobiły niejedną posesję. Dzisiaj nowoczesne metalowe przęsła możecie kupić w supermarkecie budowlanym i choć artyzmem nie dorównują ogrodzeniom kutym nadal prezentują się dostojnie. Obecnie najczęściej spotykane są metalowe przęsła między murowanymi słupkami. Takie ogrodzenie to klasyka i elegancja w jednym. Jeśli macie problem z wyborem ogrodzenia, zwróćcie się o poradę do architekta krajobrazu.

Płoty akustyczne

Ogrodzenie akustyczne Klasyczny ogród od Ogrodzenia PCV Klasyczny
Ogrodzenia PCV

Ogrodzenie akustyczne

Ogrodzenia PCV

Tan innowacyjny produkt, został stworzony z myślą o ochronie człowieka przed szkodliwym wpływem uciążliwego hałasu komunikacyjnego i przemysłowego. Łączy w sobie zalety typowego ogrodzenia z atutami ekranu akustycznego. Istotą tego systemu ogrodzeniowego jest skuteczne i estetyczne ogrodzenie wykonane z paneli PVC, wypełnionych materiałem absorbującym dźwięki. Dzięki takim ogrodzeniom, działki usytuowane przy ruchliwej ulicy mają szansę być równie komfortowe jak te w leśnym zaciszu.

Sezon ogrodowy w pełni! Jeśli kochacie Wasz przydomowy ogródek, na pewno zainteresuje Was ten katalog inspiracji: 7 sensacyjnych ścian ogrodowych!

Jaki styl ogrodzenia spodobał się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu