Dom o ukrytej elegancji!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o ukrytej elegancji!

Alicja Olko Alicja Olko
Dom w Pyskowicach : styl , w kategorii Domowe biuro i gabinet zaprojektowany przez Rafał Drobczyk Sp. z o.o,
Loading admin actions …

W Pyskowicach wzniesiono ciekawy dom jednorodzinny, za którego projekt odpowiedzialny jest architekt Rafał Drobczyk. Budynek ten cechuje nietypowa, sześcienna bryła, zmodyfikowana poprzez liczne otwory okienne i balkony, ceglana elewacja i betonowe wykończenia. Nieco fabryczny, surowy charakter zewnętrznej fasady został całkowicie zrekompensowany przez aranżację wnętrz, które cechuje elegancja i szyk. Zobaczcie sami!

Dom z zewnątrz

Z zewnątrz dom ten prezentuje się nieco surowo, nawiązując do stylu industrialnego w architekturze. Połączenie cegły z betonem jest rozwiązaniem niekonwencjonalnym i nieczęsto spotykanym na tradycyjnych polskich osiedlach domów jednorodzinnych. Fabrycznego charakteru dopełniają przeszklenia oraz metalowe balustrady balkonów. Cegła jest materiałem wciąż niedocenianym w polskim klimacie architektonicznym- częściej spotkać można różne jej wariacje we wnętrzach, jednak, jak widać w tym przypadku, świetnie się sprawdza także jako pokrycie elewacji nowoczesnego domu.

Elegancki salon

Parter domu przeznaczono na otwartą strefę dzienną. Zaaranżowano ją w stylu eklektycznym- elementy klasyczne łączą się z tymi nowoczesnymi, dając intrygującą i niesztampową całość. W głębi zlokalizowano kuchnię otwartą na jadalnię. Obszary te ulokowano na podwyższeniu, które wyróżnia je od strefy wypoczynkowej. Faliste, drewniane schody łączą ze sobą obie przestrzenie. Salon wyposażono w wygodne meble wypoczynkowe, zaaranżowane w taki sposób, aby zapewnić dużo miejsc do siedzenia, a także zagwarantować najbardziej komfortowe warunki do relaksu przed telewizorm. Kolorystyka pomieszczenia zdominowana została przez szarości i brązy. Zróżnicowane materiały, tekstylia o różnych teksturach czy oryginalne dodatki dekoracyjne czynią to wnętrze dynamicznym i ciekawym.

Wysoki sufit

Wysoki sufit w tym wnętrzu sprawia, że wydaje się ono monumentalne i o wiele przestronniejsze. Otwarta w pionie przestrzeń pozwoliła także na podwieszenie pod sufitem żyrandola na długim kablu, który zyskał status największej dekoracji w tym wnętrzu. Stylowe schody prowadzą na piętro, zawijając się pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Duża powierzchnię ściany wykorzystano na zaprezentowanie unikatowych dzieł sztuki, doskonale wpisujących się w eklektyczną estetykę wnętrza.

Materiały

Jak na eklektyczne wnętrze przystało, wykończono je materiałami, które razem tworzą ciekawą i oryginalną mieszkankę. Różne rodzaje drewna o zróżnicowanych odcieniach wykorzystano na podłogę i schody. Podłoga na obszarze jadalni i kuchni, a także obszaru prowadzącego do schodów to z kolei jasne płytki ceramiczne. Również materiały pokrywające ściany różnią się od siebie kolorem i teksturą. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na ścianę piętra, wyłożoną płytkami imitującymi naturalny kamień. Dopełnieniem eklektycznych wariacji są tutaj elementy szklane i metalowe.

Łazienka

Elegancja i luksus dominują także w łazience. Znalazło się w niej miejsce zarówno na przeszklony prysznic bez brodzika, jak i na wolnostojącą, szykowną wannę. Także tutaj dostrzegamy eklektyczny miks materiałów – różnorodne płytki, biała ceramika łazienkowa, drewniane meble – wspólnie dają efekt ciekawej i intrygującej całości. Nawet w łazience nie zabrakło miejsca na działa sztuki, nadające jej specjalnego charakteru.

Jak Wam sie podoba styl eklektyczny w tym wnętrzu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu