homify 360°: dom na klifie w Australii | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: dom na klifie w Australii

Alicja Olko Alicja Olko
Cliff House od Modscape Holdings Pty Ltd
Loading admin actions …

Dla tych, którzy potrzebują porządnej dawki adrenaliny, by normalnie funkcjonować, jest to spełnienie marzeń; dla innych z kolei, zwłaszcza tych z lękiem wysokości, będzie to ziszczenie się najgorszych koszmarów. Bez względu na to, do której grupy się należy, obok tego projektu nie można przejść obojętnie- dom na klifie sprawia, że powiedzenie „życie na krawędzi” nabiera zupełnie innego znaczenia.

Projekt ten jest owocem pracy naszych Profesjonalistów z firmy Modscape. Stworzony został dla australijskiego małżeństwa, które zażyczyło sobie dom na południowo-zachodnim wybrzeżu Australii, w stanie Wiktoria, który byłby jak najbardziej połączony z oszałamiającą w tym regionie naturą. Czy można być bliżej natury, praktycznie wisząc na niej? Obejrzyjcie z nami z bliska ten zupełnie wyjątkowy dom!

Widok z oddali

Cliff House by Modscape Concept external od Modscape Holdings Pty Ltd
Modscape Holdings Pty Ltd

Cliff House by Modscape Concept external

Modscape Holdings Pty Ltd

Musicie przyznać, że robi wrażenie! Zastanawiacie się, na czym opiera się konstrukcja tego domu? Otóż nie jest on wybudowany na tradycyjnych fundamentach, ale przytwierdzony do klifu za pomocą stalowych śrub. Architekci zainspirowali się pewnym rodzajem skorupiaków- wąsonogów- które mają w zwyczaju osiadanie na różnych obiektach podwodnych, na skałach, na kotwicach statków czy też na klifach. Budynek został przytwierdzony nie tylko od tyłu, ale także po bokach, sprawiając, że jego konstrukcja jest solidniejsza i bezpieczniejsza. Sam dom postrzegany może być jako naturalne przedłużenie skały.

Pięć poziomów

Cliff House by Modscape Concept cross section od Modscape Holdings Pty Ltd
Modscape Holdings Pty Ltd

Cliff House by Modscape Concept cross section

Modscape Holdings Pty Ltd

Dom na klifie to specyficzny przykład modułowej konstrukcji. Zostaje ona wykonane w fabryce, czyli jest prefabrykowana. Elementy takiego domu mają kształt modułów, czyli sześcianów o określonych wymiarach. W tym przypadku jest ich pięć i zwężają się one ku dołowi.

Na najwyższym poziomie znajduje się garaż, gdzie znaleźć można także główne wejście do domu. Wszystkie piętra połączone są windą.

Szczegółowy rozkład pomieszczeń

Cliff House by Modscape Concept floorplans od Modscape Holdings Pty Ltd
Modscape Holdings Pty Ltd

Cliff House by Modscape Concept floorplans

Modscape Holdings Pty Ltd

Dom na klifie zapewnia dużo przestrzeni do wygodnego mieszkania, gdzie można nie tylko podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, ale także cieszyć się bliskością natury. Poza salonem, kuchnią i jadalnią, znajdują się tu również trzy sypialnie, domowe spa oraz obszar rekreacyjny, z miejscem na grilla. Piętro, na którym umieszczone jest spa, ma także dostęp do tarasu, na którym można w wyjątkowym otoczeniu zjeść śniadanie, wdychając zapach oceanu i podziwiając rozbijające się o skały fale.

Zobacz inne wyjątkowe domy z widokiem w Katalogu Inspiracji Pięć różnychkrajów- pięć różnych tarasów z widokiem.

Wystrój wnętrz

Cliff House by Modscape Concept internal od Modscape Holdings Pty Ltd
Modscape Holdings Pty Ltd

Cliff House by Modscape Concept internal

Modscape Holdings Pty Ltd

Aranżacja wnętrz tego domu opiera się na założeniu, że nie ma nic piękniejszego, niż oszałamiający widok na wzburzony ocean, aż po horyzont. Z tego powodu zarówno ściany, jak i podłoga, wykonane są w głównej mierze ze szkła, zapewniając jak najbardziej panoramiczny widok. Wystrój jest celowo minimalistyczny, a dekor prawie nieistniejący, by dodatkowo podkreślić piękno otaczającej dom natury.

Co myślicie o tym domu? Moglibyście w nim mieszkać? Uważacie, że jest bezpieczny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu