Od pustej przestrzeni do stylowej kawalerki | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Od pustej przestrzeni do stylowej kawalerki

Alicja Olko Alicja Olko
od MoY architects | 山本基揮建築設計
Loading admin actions …

Architekci wnętrz i projektanci wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i przeistoczyli to smętne, niezagospodarowane pomieszczenie w przytulną, stylową i pełnią uroku kawalerkę udowadniając, że nie ma takich wnętrz, których nie da się całkowicie odmienić. Projekt ten doskonale wpisuje się w nasz cykl przed i po i stanowi doskonałą inspirację dla wszystkich tych, którzy pragną odremontować swoje nieciekawe cztery ściany.

Przed: w stanie surowym

Początkowo architekci mieli do czynienia z pustym wnętrzem, które dramatycznie prosiło się o odnowienie. Ściany i podłogi nadawały się do odmalowania, podłogi były stare i zniszczone, a z sufitu odpadał tynk. Wnętrze zdawało się być podzielone ścianką działową, którą nieumiejętnie usunięto, tworząc nieatrakcyjny otwór. Remont był niezbędny!

W trakcie: odświeżone wnętrze

W procesie prac remontowych wnętrzu nadano jednolity charakter. Usunięto ściankę działową, dzięki czemu pomieszczenie nabrało wielkości. Ściany odmalowano na świeżą biel, a podłogi odrestaurowano. Tak odnowione wnętrze stało się doskonałą bazą do dalszej aranżacji.

Po: wnętrze pełne charakteru

Jako że do dyspozycji architektów pozostawało jedynie niewielkie pomieszczenie, musieli oni urządzić je w taki sposób, aby spełniało wszystkie funkcje, jakich wymaga się od współczesnego mieszkania. Obszar ten funkcjonalnie podzielono, urządzając na nim strefę dzienną, kuchnię oraz sypialnię. Wnętrze wykończono głównie przy użyciu drewna- klasyczny parkiet w jodełkę doskonale komponuje się z białymi ścianami. Meble nawiązują swoim stylem do estetyki lat 60-tych. Biel i brąz drewna przełamano turkusowymi obiciami tapicerek mebli oraz zielenią roślin doniczkowych.

Po: salon i sypialnia w jednym

Na obszarze strefy dziennej urządzono także sypialnię. Zgodnie z zasadami azjatyckiego minimalizmu jest to obszar niewielki i prosto zaaranżowany. W kawalerce tej śpi się na podeście, który od obszaru salonu oddziela się białą zasłoną. Dzięki temu zaoszczędzono mnóstwo miejsca, tworząc przy tym sypialnię z zagwarantowanym wysokim poziomem intymności.

Po: stylowo umeblowane

Tym, co nadaje charakteru wnętrzom, są meble wykorzystano do ich wyposażenia. Mają one stylowy charakter i wyglądają, jakby zostały wyciągnięte z katalogu wnętrzarskiego z lat 60-tych. Ten tym mebli jest współcześnie niezwykle modny- designerzy projektują meble w takim właśnie stylu, a miłośnicy aranżacji wnętrz przeszukują sklepy z antykami i pchle targi w poszukiwaniu wyjątkowych perełek. W mieszkaniu tym wykorzystano je do stworzenia obszarów jadalni oraz uroczego kącika do czytania. Ujęcie to ukazuje nam także, jak jasne i pełne światła jest to wnętrz- wszytko to za sprawą dużych okien oraz stonowanej kolorystyki.

Po: kuchnia

Kuchnia to pomieszczenie niewielkie i wciśnięte niejako we wnękę, ale funkcjonalne i wygodnie urządzone. Białe meble zlokalizowano na jednej długości ściany, a sprzęty AGD na drugiej. Jasna kolorystyka optycznie powiększa to wnętrze oraz nadaje mu świeży wygląd. Choć mała, kuchnia jest komfortowa w użytkowaniu.

Podoba Wam się efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu