Niesamowita metamorfoza w nowoczesny loft | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niesamowita metamorfoza w nowoczesny loft

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od FM Design Eklektyczny
Loading admin actions …

Ogromne okna, wysoki sufit, surowy beton oraz wszechobecne stalowe rury czy ceglane ściany to urok poprzemysłowych powierzchni mieszkalnych, czyli tzw. loftów, które coraz częściej zdobywają nasze serca. Dzisiejszym bohaterem metamorfoz będzie apartament typu loft, o którym zapewne większość z Was marzy i skrycie śni po nocach. Pokażemy Wam jak z zaniedbanej i zapuszczonej przestrzeni stworzyć kolorowe i przytulne miejsce o nieprawdopodobnym stylu i charakterze. Zaletą tego typu wnętrz jest przede wszystkim ich przeszłość oraz historia, którą możemy w ciekawy i oryginalny sposób skontrastować ze współczesnością. Dzięki temu powstają niepowtarzalne wnętrza o wyjątkowym klimacie, stylu i wyglądzie. Zobaczcie jak projektanci wnętrz z FM Design ujarzmili tę surową i chłodną przestrzeń. 

Przed: pusta fabryka

Przed metamorfozą przestrzeń wydawała się być bez życia. Szare kolory, surowy beton na podłodze, ceglana ściana, uzewnętrznione okablowania oraz rury tworzyły bardzo specyficzny klimat. Ponad 5-cio metrowy sufit oraz wysokie okna dały podstawę projektantom do stworzenia nowoczesnej, loftowej przestrzeni. 89 metrów kwadratowych powierzchni musiało ulec diametralnej zmianie. Zobaczcie co udało się zaaranżować na takim metrażu!

Po: kolorowo i dynamicznie

Aż trudno uwierzyć, że jest to ta sama przestrzeń, którą prezentowaliśmy na początku naszego artykułu. Wnętrze uległo drastycznej zmianie, jednak zdecydowanie na lepsze. Przede wszystkim zdecydowano się wykorzystać ogromny potencjał przestrzeni i stworzyć miejsce świetliste, pełne blasku i kolorowe. Dzięki ogromnym oknom, przez które wpada mnóstwo naturalnego światła, projektanci mogli sobie pozwolić na kolorystyczne szaleństwo. Dzięki temu przestrzeń stała się bardziej dynamiczna i żywiołowa. Ogromną powierzchnię zdecydowano się podzielić i wydzielić strefy, tworząc w tej sposób bardziej zorganizowane wnętrze. 

Przed: brak komfortu i funkcjonalności

Poprzemysłowe przestrzenie z reguły są niefunkcjonalne i niewygodne, w końcu ich przeznaczenie było zupełnie inne. Otwarta, ogromna przestrzeń rodzi wiele komplikacji i zdaje się być kompletnie niefunkcjonalna, jednak nie dla ludzi z pomysłem i kreatywnym podejściem do życia. Brak izolacji akustycznej i termicznej spowodował  konieczność ocieplenia i wygłuszenia przestrzeni, tak by stworzyć możliwie jak najbardziej komfortowe warunki do mieszkania. Projektanci uznali, że widoczne rury oraz pozostałe elementy pofabrycznej konstrukcji, mają swój urok, dlatego pozostawili je, przemalowali i zaaranżowali od nowa. 

Po: podział przestrzeni

Zdjęcie zostało wykonane z perspektywy kuchni, a więc mamy dokładny podgląd na otwartą przestrzeń dzienną oraz łazienkę. Wyposażenie, dodatki oraz wzornictwo wskazują na styl nowoczesny pomieszany ze stylem pop-art. Błyszcząca podłoga dodaje surowego charakteru, natomiast rośliny i ciepłe kolory wizualnie ocieplają wnętrze. Łazienka oddzielona została oknem oraz przesuwnymi drzwiami. Całość tworzy niezwykle barwną, nowoczesną kompozycję o indywidualnych charakterze!

Po: kuchnia

kuchni panuje ultranowoczesny klimat. Niepowtarzalnego wyglądu oraz charakteru dodaje kolorowy sufit oraz zaokrąglone meble kuchenne. Dzięki zastosowaniu białych, laminowanych szafek projektanci mogli sobie pozwolić na szaleństwo w postaci kolorowego panelu ściennego czy barwnego sufitu. Nowoczesne wyposażenie, dodatki, sprzęty dodają bardzo futurystycznego i nietypowego uroku. Dzięki temu wnętrze prezentuje się niebanalnie i unikatowo!

Po: łazienka

Łazienka jest utrzymana w nieco innym klimacie niż pozostała część mieszkania, aczkolwiek również posiada swój indywidualny i nietypowy charakter. Całość bazuje na zasadzie kontrastowości, drewniany blat zestawiono z kamienną ścianą oraz bordowymi, błyszczącymi płytkami. Dzięki temu wnętrze prezentuje się nowocześnie z nutką starodawnego klimatu. Niecodzienne połączenie, które zaowocowało genialnym efektem końcowym. 

Zamieszkalibyście w poprzemysłowej przestrzeni? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu