5 świetnie urządzonych małych mieszkań | homify

5 świetnie urządzonych małych mieszkań

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
INT2architecture Minimalistyczny pokój dziecięcy
Loading admin actions …

Niektórzy z nas lubią małe mieszkania – mają w sobie coś specjalnego i są po prostu przytulne, a jeśli jesteś kreatywny, możesz je zmienić w piękne, innowacyjne i stylowe pomieszczenia, których mogą Ci zazdrościć nawet mieszkańcy dużych posiadłości. Inni zaś nie mają za bardzo wyboru, mieszkając w dużym mieście czasem trzeba się zgodzić na wynajem mniejszego lokum, bo po prostu ceny są zabójcze. W każdym razie, istnieje wiele rozwiązań dla ludzi mieszkających w małych studiach, loftach, czy kawalerkach. Przedstawiamy 5 fenomenalnych aranżacji małych mieszkań, które od razu czarują swoim niesamowitym urokiem i podkreślają kreatywność właściciela!

Świetny pomysł dla sypialni

Chociaż ponoć meblościanki odeszły już do lamusa, przeżyły swoją drugą młodość jakiś czas temu i znów zdążyliśmy o nich zapomnieć, to to rozwiązanie jest naprawdę wyjątkowe. Jeśli mieszkasz w wysokiej kawalerce, np. w starej kamienicy, to z pewnością takie pomysł przypadnie Ci do gustu. Łóżko górne jest praktycznie niewidoczne, zaś to na niższym poziomie można w różny sposób zaaranżować – nawet jako kanapę z wygodnym poduszkami. Pod tą konstrukcją znajdziemy pojemniki na przechowywanie, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy przestrzeń. Jeśli jest to pokój dziecięcy w Waszym domu, to z pewnością przyda się dodatkowe miejsce na rzeczy i zabawki dwójki dzieci!

Salon połączony z jadalnią

Jeśli masz mały pokój dzienny, to często trzeba go połączyć z innym pomieszczeniem np. kuchnią lub jadalnią. Tworzenie wspólnej strefy dziennej to ergonomiczne rozwiązanie, które jest powszechnie stosowane. Otwarta przestrzeń, pozwala nam na stworzenie wspólnej sfery dziennej z której mogą jednocześnie korzystać wszyscy domownicy i niezależnie od tego, czy jedna osoba właśnie przygotowuje kolację, inna sprząta jadalnię, a pozostałe czytają książki w salonie – będą mogły mieć ze sobą nieprzerwany kontakt. Zamiast krzyczeć przez drzwi, wystarczy, że… się odwrócą i porozmawiają – to takie proste. Poza tym w mniejszych mieszkaniach nie musimy tracić cennych centymetrów na ustawienie ściany.

Szukacie pomysłów na urządzenie nowoczesnego salonu? Sprawdźcie w tym artykule: Salon nowoczesny – jak powinien wyglądać.

Ekran pomiędzy

APARTMENT “VERBI” Polygon arch&des Minimalistyczny salon
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Jeśli dysponujecie małą przestrzenią, ale nie jesteście fanami całkiem otwartej strefy dziennej, jaką widzieliście na poprzednim zdjęciu, to ustawienie takiego ekranu, czy cienkiej ściany pomiędzy dwoma pomieszczeniami jest odpowiednim rozwiązaniem – nie odgradza pomieszczeń całkowicie, ale daje poczucie odrębnej przestrzeni. Dzięki podzieleniu przestrzeni parawanem uzyskamy pozorne rozgraniczenie np. pomiędzy salonem lub biurem a kuchnią i jadalnią.

Prosty loft

Ta niewielka przestrzeń widoczna na zdjęciu to loft urządzony w minimalistycznym, industrialnym stylu. Dzięki temu przestrzeń nie jest zagracona, jasne kolory ją optycznie powiększają, ale zachowany został surowy charakter wnętrza, który nadaje mu niepowtarzalnego wyrazu. Minimalistyczny design w połączeniu z ciepłymi, kolorowymi dodatkami przestaje być taki surowy i chłodny – wnętrze prezentuje się delikatnie i kreatywnie!

Telewizor w kuchni

Chociaż ta przestrzeń wydaje się większa niż w pozostałych przykładach, to zostało to uzyskane dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu dostępnego miejsca. Kuchnia jest oddzielona od reszty barkiem pod którym skrywa się… telewizor! Dzięki temu nie musimy się zastanawiać, którą ze ścian poświęcić na jego powieszenie. Zamiast ścian odgradzających pomieszczenia mamy tutaj miękkie, lekkie kurtyny, które stanowią ścianki działowe. To świetny sposób na podzielenie pokoju bez konieczności jego pomniejszania. W ten sposób otrzymujemy dwa oddzielone obszary, które tak naprawdę stanowią jedno – ale są subtelnie oddzielone.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu