Powiew świeżości w starym mieszkaniu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Powiew świeżości w starym mieszkaniu

Alicja Olko Alicja Olko
od Kali Arquitetura
Loading admin actions …

Od czasu do czasu każde mieszkanie potrzebuje remontu. Lifting wnętrz jest w stanie tchnąć nowe życie w nudne i oklepane cztery ściany, ożywiając nie tylko aranżację, ale i samych domowników. Remont mieszkania nie jest procesem ani przyjemnym ani tanim. Jednak osiągnięty efekt końcowy powoduje, że wart jest każdego wysiłku.

Dzisiejszy projekt z naszej serii przed i po ukazuje metamorfozę, jaką przeszło zupełnie sztampowe, niczym niewyróżniające się mieszkanie. Teraz prezentuje się nowocześnie i stylowo, gwarantując domownikom wygodne lokum mieszkaniowe.

Kuchnia przed i po

Zestawienie ze sobą zdjęć kuchni sprzed remontu i po nim ukazuje nam dobitnie, jaka diametralna zmiana zaszła na tym obszarze. Początkowo pomieszczenie to było ciasne, wąskie i ciemne. Ściany i podłogi wyłożono staromodnymi kafelkami, a układ sprzętów AGD i mebli był wyjątkowo niefunkcjonalny. Architekci wnętrz zdecydowali o wyburzeniu ściany oddzielającą kuchnię od strefy dziennej, dzięki czemu kuchnia została otwarta na inne pomieszczenia. Poszerzono ją, a ściany i podłogę pokryto nowymi materiałami wykończeniowymi. Jasna kolorystyka wnętrz nadaje im bardziej przestronny charakter, a zmieniony układ mebli czyni je wygodniejszymi w użytkowaniu.

Nowoczesne wyposażenie

Przyglądając się dokładniej kuchni dostrzegamy nowe meble i sprzęty AGD, którymi ją wyposażono. Zdecydowano się na meble o prostym designie i białych frontach. Blaty z betonu to wybór na długie lata, gwarantujący trwałość i odporność tego materiały na uszkodzenia. Sterylnie białe wnętrze kuchni ożywiono za pomocą pastelowego błękitu, który pokrył jeden z fragmentów ściany.

Z innej perspektywy

Tak wygląda wnętrze mieszkania, gdy spojrzymy na nie z perspektywy wnętrza kuchni.  Zmieniła się nie tylko kolorystyka pomieszczenia, ale także układ mebli i ich charakter. W nowej wersji zdecydowano się na meble funkcjonalne, gwarantujące mnóstwo miejsca na przechowywanie. Dzięki temu kuchnię, jak i inne pomieszczenia, można utrzymać w porządku i lepszej organizacji.

Salon

Wiele zmieniło się także w pomieszczeniu, przeznaczonym na salon i jadalnię. Ściany odmalowano na świeży biały kolor, a podłogi wyłożono drewnianym parkietem o ciekawej optyce. Proste, ale stylowe meble składają się na wyposażenie wnętrz. Każdy element aranżacji ma tu swoje miejsce i odgrywa określoną rolę. Dzięki temu zdołano stworzyć funkcjonalne obszary-  jadalni, miejsca do relaksu, spędzania czasu w większym gronie, czytania książek.

Łazienka

W mieszkaniu tym odremontowano także łazienkę. Tak jak i w pozostałych pomieszczaniach, także i tutaj postawiono na prostotę i uniwersalność aranżacji. Wnętrze wykończono materiałami o neutralnym charakterze, stawiając na ich wysoką jakość. Łazienka urządzona została funkcjonalnie i praktycznie- nie ma tu miejsca na zbędną finezję i awangardę.

Podoba Wam się nowy pomysł na kuchnię?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu