LIVING GARDEN HOUSE : styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez KWK Promes

6 nowoczesnych polskich domów jednorodzinnych

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Mieszkanie na stałe w dużym, zatłoczonym mieście może być z czasem bardziej męczące – długie dojazdy, stanie w korkach i pędzące tłumy. Nic dziwnego, że Polacy chętnie przeprowadzają się do średnich oraz małych miast. Ale, ku dużemu zaskoczeniu, trzeba jednak uznać wyższość terenów wiejskich nad miejskimi. Tam zostało wybudowanych blisko 60% wszystkich nowych domów. 

Ostatnie badania dotyczące preferencji pokazują, że Polacy najchętniej budują wolno stojący budynek piętrowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy, o powierzchni użytkowej 126-150 mkw. Wznoszony jest w tradycyjnej technologii murowanej – z cegły ceramicznej. 

Kolejny raz, zabierzemy Was w intrygującą podróż, po najpiękniejszych polskich domach jednorodzinnych - nowoczesnych, wyjątkowych i oryginalnych. Przedstawimy Wam 6 ciekawych propozycji domów, które zostały zrealizowane w Polsce, w ostatnich latach a ich projekty zostały stworzone przez naszych, polskich architektów. Miłego oglądania!

Geometryczny dom z sześcianów

Na początek wybierzemy się do domu w Gorzowie Wielkopolskim – projektu  architekta Łukasza Lewandowskiego ze studio STRUKTURA. Kształt zwartej bryły to jeden z głównych fundamentów budownictwa energooszczędnego. Dom został zbudowany z dwóch sześciennych brył ułożonych na sobie. Modernistyczna fasada ozdobiona jest jedynie surowym betonem w odcieniach bieli i szarości, jedyną dekorację stanowią elementy stalowe i drewniane. Posesję otacza spora działka z ogrodem, który został zaprojektowany w równie minimalistycznym stylu co dom. Dzięki temu, cała nieruchomość wraz z działką zyskuje harmonijny i spójny wygląd. 

Wyjątkowy dom z basenem

W tym wypadku, o bryle budynku zadecydowała topografia działki. Dom, swoją konstrukcją, spaja ze sobą górny i dolny poziom działki, wykorzystując pozorną niedogodność terenu wynikającą z obecności na nim wapiennej skały. Dom przybrał formę prostopadłościanu, który następnie przechylono, co wywołuje wrażenie, że zsuwa się on ze skarpy. Elewacja pokryta jest ciemną okładziną z łupka, co świetnie kontrastuje z wapienną skałą, ale także blachą oraz drewnem, którym pokryto inne fragmenty elewacji.  Rozległy taras, znajdujący się w tylnej części budynku, gwarantuje doskonałe miejsce na relaks. Wychodzi on bezpośrednio na obszerny ogród oraz luksusowy basen. Koncepcja budynku wydaje się być bardzo skomplikowana i wymyślna to w rzeczywistości jest doskonale dopasowana do otoczenia oraz do możliwości działki, na której go budowano. 

Living – garden House

LIVING GARDEN HOUSE : styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez KWK Promes
KWK Promes

LIVING GARDEN HOUSE

KWK Promes

Zaskakujący projekt biura architektonicznego KWK Promes w Katowicach, wykorzystuje regionalną kulturę, nawiązując swoją bryłą oraz materiałem wykończeniowym do lokalnej tradycji. Czerwona cegła i dach pokryty papą. Budynek jest rozplanowany na rzucie prostokąta ustawionego równolegle do ulicy, dzięki czemu na działce, przynależnej do domu zapewniono wysoki stopień prywatności. Górna kondygnacja została obrócona o 90 stopni względem dolnej. Pod wysięgiem umieszczono przestrzeń dzienną, otoczoną przeszkleniami, w pełni zintegrowaną z domem – living room staje się living garden. Lustrzane panele osadzone na elewacji ścian na parterze, tworząc ciekawą iluzję odbijającej się przestrzeni. Także w aranżacji wnętrz pokuszono się o niecodzienny zabieg: podłogę wyłożono materiałem do złudzenia przypominającym trawę,  co w efekcie doprowadziło, do zatarcia granicy między domem a ogrodem. 

Dom nad jeziorem

Kolejna nieruchomość znajduje się w Iławie, tuż nad jeziorem Jeziorak. Jego bryła jest ultra nowoczesna, cechuje ją płaski dach, a zewnętrzne fasady pokrywają niestandardowe materiały. Wspaniałe przeszklenia wpuszczają do wewnątrz, ogromną ilość dziennego światła. Tył domu posiada wygodny taras, który jest połączony, za pomocą ścieżki z betonowych płyt, z przystanią przy samym jeziorze. Jest to dom otwarty na otoczenie, na wspaniałe krajobrazy i zieleń przyrody, doskonale wkomponowany w otoczenie i w kontekst środowiskowy. Prosta, sześcienna bryła, biało- czarna fasada, liczne przeszklenia – architektura na najwyższym, światowym poziomie!

Dom na skarpie

Niezwykły dom na skarpie, zapewnia wspaniały widok na, rozpościerającą się wokoło, panoramę Krakowa. Działka, na której postawiono ten dom była bardzo wymagająca, jednak doskonały zespół architektów z pracowni Architekt Lemański z tej wady stworzył atut. Wykorzystano specyfikę skarpy, tworząc dom o bryle tak nietypowej, że zyskał on sobie rozgłos zarówno w Polsce, jak i na świecie. Bryła domu opiera się na czterech kolumnach, a jej prosty kształt nabrał wyjątkowego charakteru dzięki specyficznym nacięciom, umożliwiającym wytworzenie licznych balkonów i tarasów. Z garażu do części mieszkalnej, w łatwy sposób można dostać się za pomocą przeszklonej windy. Główny taras, znajdujący się na wysuniętym ponad skarpę fragmencie budynku, jest obszerny, zapewniając wygodę i oszałamiające widoki na zieloną okolicę. 

Domo Dom

To bardzo nietypowy dom jednorodzinny, a w zasadzie… jednoosobowy! Został stworzony na potrzeby jednej osoby – jego powierzchnia użytkowa to zaledwie 40 metrów kwadratowych. Bryła tego budynku nie wpisuje się w żadne znane nam konwenanse- jest zupełnie wyjątkowa, a takie jej zaprojektowanie było możliwe dzięki zaawansowanym programom do projektowania w trójwymiarze, których użyto na etapie rozwoju koncepcji. Dolna bryła to garaż, wyłożony piaskowcem. W wygiętej części, pokrytej od zewnątrz blachą tytanowo-cynkową, znajduje się sypialnia, na parterze natomiast strefa dzienna wraz z tarasem i wyjściem do ogrodu. 

Macie ochotę na większą dawkę inspiracji? Zajrzyjcie koniecznie do tego katalogu: Top 10 – piękne domy o fascynującej architekturze

A jakie są Wasze domy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu