Siedziba Google w Londynie | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Siedziba Google w Londynie

Alicja Olko Alicja Olko
Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
Loading admin actions …

Google, amerykański gigant branży informatycznej, od wielu lat wybierany jest jednym z najlepszych pracodawców na świecie. Dla wielu, bez względu na branżę, praca w Google stanowi szczyt marzeń, gdyż wokół zatrudnienia dla tej firmy wyrosły prawdziwe legendy, stawiające ją w niezwykle pozytywnym świetle. Od ciekawej i rozwijającej pracy, poprzez wyluzowaną atmosferę i liczne firmowe imprezy, aż po fantazyjny i oryginalny wystrój biur, wszystko w pracy dla Google pociąga młodych i wykształconych.

Londyńska siedziba Google mieści się w nowo wybudowanym biurowcu w Central Saint Giles, w samym sercu Covent Garden, jednej z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych lokalizacji w Londynie. Biura rozciąga się na powierzchni 50,000 metrów kwadratowych, gdzie ulokowane są miejsca do pracy, tak zwane „chill out areas” do relaksu i odpoczynku, liczne sale konferencyjne kantyna oraz obszerny taras na dachu z widokiem na miasto.

Siedziba Google jest dokładnie taka, jakiej mogliśmy się spodziewać po tak nowoczesnej i przyszłościowo ukierunkowanej firmie- kreatywna, fantazyjna, zaaranżowana z dokładnością do najmniejszego detalu- po prostu cool!

Chcesz zobaczyć więcej? Odwiedź siedzibę Google z homify!

Wejście z charakterem

Google CSG Reception od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google CSG Reception

PENSON

Już od samego wejścia siedziba Google robi silne wrażenie, witając odwiedzających wyrazistymi elementami, charakterystycznymi nie tylko dla kultury korporacyjnej, ale także dla kraju, w którym się mieści. Recepcja i poczekalnia są zachęcające i przyjazne, otwarte na zewnątrz dzięki dużym oknom. Ściana po drugiej stronie wyklejona została tapetą w brytyjską flagę Union Jack, której motyw od dawna ma w wystroju wnętrz kultowy status. Białe połyskliwe meble, podłoga z ciemnego drewna, a pod sufitem iluminujący szyld Google- pierwsze wrażenie bardzo pozytywne!

Shabby chic

Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google Super HQ

PENSON

Pomimo tego, że Google to firma kojarzona z postępem technologicznym i myśleniem wychodzącym daleko w przyszłość, to jednak jedno z jej pomieszczeń zdecydowano się urządzić w stylu, który bardziej przypomina staromodne mieszkanie naszych babć, niż jedną z najbardziej innowacyjnych korporacji na świecie. W zestawieniu jednak z najnowszymi urządzeniami i gadżetami, które można znaleźć wszędzie w biurze, wystrój ten stanowi idealny przykład stylu shabby chic. Wysiedziane, perkalowe fotele, kwieciste dywany, żyrandole z frędzlami, czy wzorzyste tapety, wszystko to sprawia jednak niezwykle ciepłe i przytulne wrażenie, a pracownikom umożliwia pracę w przyjemnym środowisku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o shabby chic, kliknij tutaj.

Biblioteka

Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google Super HQ

PENSON

Podczas, gdy w wielu biurach brakuje pojedynczej kanapy, na której można by usiąść w przerwie na lunch, w siedzibie Google jest kilka pomieszczeń do spędzania wolnych chwil w gronie innych pracowników. W pokojach takich można odpocząć w przerwie pomiędzy spotkaniami lub też zdrzemnąć się po wyjątkowo wycieńczającej prezentacji. Kanapa tych rozmiarów jest w stanie pomieścić wielu pracowników, którzy mogą tutaj dać upust swojej kreatywności i przeprowadzić swoistą burzę mózgów. Pokój ten robi wrażenie, nie tylko za sprawą rozmiarów kanapy, ale także elementów dekoracyjnych, jak frędzlowata zasłona czy fantazyjny żyrandol.

Kwiecista pokój na drzemkę

Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google Super HQ

PENSON

Nie jest to pokój, który przypuszczalibyśmy znaleźć w siedzibie Google, prawda? Wszechobecne kwiaty i kolorystyka, utrzymana w różowej tonacji sprawiają jednak, że pomieszczenie to nabiera szczególnie przytulnego charakteru. Pikowany materiał zdaje się być niesamowicie miękki, a poduszki wygodne, zachęcając do odpoczynku od siedzenia na krześle i relaksu w pozycji horyzontalnej.

Sala konferencyjna

Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google Super HQ

PENSON

Pokój ten, w których odbywają się ważne spotkania w siedzibie Google, jest z całą pewnością chroniony przed wścibskimi spojrzeniami i ciekawskim podsłuchiwaniem. Pomieszczenie to, choć lekko klaustrofobiczne, gdyż bez okien, zapewnia maksimum dyskrecji. Jego ściany wykonane zostały z materiału dźwiękoszczelnego, a drzwi przywodzą na myśl te, które znaleźć można na statkach podwodnych. Pomimo swojego ekstremalnie tajnego charakteru, pokój ten zdołano utrzymać w radosnej kolorystyce, poprzez skontrastowanie intensywnej zieleni z czystą bielą. Oryginalnie, niekonwencjonalnie i z elementem zaskoczenia- pomieszczenie to odzwierciedla charakter firmy Google!

Kantyna

Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google Super HQ

PENSON

Google jest pracodawcą tak wyjątkowym, gdyż tworzy dla swoich pracowników pewne zasady, mające na celu wykreowanie poczucia wspólnoty i solidarności. Kantyna o silnie komunalnym wystroju zachęca zatrudnionych w Google to wspólnego jedzenia lunchu i picia kawy, co zdecydowanie poprawia pracę w grupie i komunikację pomiędzy pracownikami z różnych działów.

Taras na dachu

Google Super HQ od PENSON Eklektyczny
PENSON

Google Super HQ

PENSON

Także na zewnątrz, na tarasie na szczycie budynku, znajduje się przestrzeń zachęcająca do interakcji. Liczne ławki i siedziska sprzyjają towarzyskim spotkaniom przy piwie po pracy, podczas gdy na dole płynie hałaśliwie życie londyńskiej ulicy. Zupełnie wyjątkowym elementem tarasu na szczycie siedziby Google jest miejsce, gdzie pracownicy mogą sadzić i pielęgnować swoje własne warzywa i owoce. To jeszcze jeden ze sposobów Google na utrzymanie pozycji jednego z najbardziej cenionych pracodawców na świecie!

Jak wygląda Twoje biuro? Co widziałbyś w soim miejscu pracy, co ma Google?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu