O tym, jak pewnego razu mały balkon stał się duży

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

O tym, jak pewnego razu mały balkon stał się duży

homify.Pl homify.Pl
od DIE BALKONGESTALTER
Loading admin actions …

Każdy, kto mieszka w mieście marzy choćby o skrawku własnego świeżego powietrza – o skrawku balkonu. Jednak balkony często nie są właściwie wykorzystywane i służą tylko do suszenia odzieży i przechowywania różnego rodzaju skrzynek i niepotrzebnych w danej chwili w domu sprzętów. Szkoda balkonu! Zwłaszcza, że nawet najmniejszy może stać się prawdziwą oazą dla szczęśliwych jego posiadaczy. Trzeba tylko wiedzieć, jakie działania podjąć, aby z balkonu efektywnie korzystać. Nasi balkonowi eksperci, zrzeszeni w biurze architektonicznym Die Balkongestaler, zdecydowali się pomóc wszystkim tym, którzy chcieliby odpowiednio eksploatować swój balkon lecz po prostu nie potrafią. Jeden z ich imponujących projektów chcielibyśmy przedstawić Wam w niniejszym Katalogu Inspiracji. Prezentowane przedsięwzięcie dotyczyło balkonu o powierzchni zaledwie 2 metrów kwadratowych, przynależącego do jednego z mieszkań w Hamburgu. Realizacja celu zajęła 4 tygodnie. Dziś balkon ze zdjęć to ulubione miejsce jego właścicieli. Spędzają na nim każdą wolną chwilę.

Przed: mały, ponury, bez życia

Właściciele balkonu ze zdjęć pragnęli wzbogacić swoje mieszkanie o zieloną oazę, która przyciągałaby ich codziennie na poranną kawę i wieczorny kieliszek wina, umożliwiała odpoczynek od zgiełku miejskiego życia oraz od czasu do czasu urządzenie grilla i wspólne ucztowanie. Co więcej, domownicy marzyli o dużej dozie prywatności podczas przebywania na balkonie oraz o zainstalowaniu na nim roślin niewymagających zbyt wiele pielęgnacji. Sprawdźmy, czy ich potrzeby zostały zaspokojone…

W trakcie: nowa podłoga

Szara, betonowa podłoga nie przysparzała balkonowi zbyt wiele uroku, dlatego właściciele po konsultacji z ekspertami zdecydowali się na zastąpienie jej płytkami wykonanymi z wysokiej jakości drewna tekowego, łatwymi w montażu, jak i demontażu. Nową podłogę charakteryzuje naturalność i ciepło, jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Na balkonie panuje teraz domowa atmosfera.

Po: stylowa oaza

Oto i efekt końcowy! Niewiarygodne, prawda?! Klienci życzyli sobie dominację bieli i czerni – jest. Życzyli sobie prywatności – wokół balkonu zainstalowano markizy i doniczki kwiatowe, w których posadzono wysokie bambusy. Szczególną atrakcję stanowi grill, który jest zawieszony na poręczy niczym jeszcze jedna skrzynka na kwiaty, a przy tym zapewnia wystarczająco dużo miejsca do podpieczenia steków i kiełbasek.

Po: widok od góry

Dzięki naszym architektom niegdyś mały balkon stał się naprawdę duży. Na wygodnej kanapie, pełniącej również rolę schowka, mogą zasiąść dwie osoby i otulić się mięciutkimi poduchami. Stół, początkowo nudny i całkowicie biały, nabrał życia dzięki dodaniu czerni. Teraz prezentuje się znacznie bardziej stylowo i elegancko.

Po: szczegóły

Przy tak małym balkonie każdy szczegół jest niebywale ważny. Podobnie, jak każdy centymetr przestrzeni, który należy optymalnie wykorzystać. Na zdjęciu zaprezentowano rodzaj półki, na której nie tylko usytuowano zioła doniczkowe, ale również znaleziono miejsce na haczyki przeznaczone na kleszcze do grilla i narzędzia ogrodnicze. Pod nią swoje miejsce znalazła konewka. Balkon z projektu to w pełni wyposażona i komfortowa przestrzeń.

Więcej porad i wskazówek dotyczących małych balkonów i ich aranżacji możecie znaleźć w innym Katalogu Inspiracji: 8 pomysłów na mały balkon!

A Wam jak się podoba ten mały-duży balkon?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu