Nowoczesny i stylowy dom z betonu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny i stylowy dom z betonu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od RRJ Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom, który zaprezentujemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji, to spełnienie marzeń dla tych, lubujących się w nowoczesnej, pełnej charakteru architekturze. Inwestorzy zażyczyli sobie lokum stylowego, wygodnego i funkcjonalnego, o ponadczasowym designie i fasadzie, która wtapiałaby się w okoliczny krajobraz. Działka, na której wzniesiono dom, znajduje się w malowniczej okolicy niedaleko plaży- istotne zatem było, a by z każdego miejsca w domu rozciągały się na nią wspaniałe widoki. Obejrzyjcie ten fantastyczny dom o nowoczesnym charakterze!

Od strony ogrodu

Dom o masywnej bryle i płaskim dachu prezentuje się surowo, ale i nowocześnie, dzięki intrygującej kombinacji materiałów- szkła i betonu. Beton architektoniczny to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, który z powodzeniem wykorzystać można na zewnątrz, jak i w środku. Wielkoformatowe przeszklenia otwierają budynek na ogród, wpuszczają do wnętrz mnóstwo naturalnego światła i gwarantując wspaniałe widoki na zewnętrz.

Od frontu

Od strony wjazdu na posesję budynek prezentuje się niezwykle introwertycznie i niedostępnie. Z tej strony nie ma tu niemal żadnych okien, a jedynym otworem w zewnętrznej ścianie są drzwi wejściowe. Z tej perspektywy dostrzegamy dokładnie betonowe płyty o wyjątkowej fakturze, które specjalnie pozostawiono surowymi i odkrytymi.

Wnętrze

Wnętrze swoim stylem nawiązuje do charakteru zewnętrznej fasady. Także i tutaj niektóre fragmenty ścian pokryto betonowymi blokami. Drewniane podłogi oraz białe ściany stanowią dobre neutralne tło dla wyrafinowanej aranżacji. Nowoczesne meble odznaczają się elegancja i szykownym designem. W centralnym miejscu strefy dziennej umieszczono oryginalny podwieszany pod sufitem komin, który pełni głównie funkcję dekoracyjną. Wnętrze to skąpane jest w naturalnym świetne, które swobodnie wpada do środka przez wielkoformatowe przeszklenia.

W stałym kontakcie z naturą

Dla inwestorów niezwykle istotne było, aby wnętrze domu pozostawało w stałym wizualnym kontakcie z jego otoczeniem. Dzięki przeszklonym ścianom granica pomiędzy pomieszczeniami znajdującymi się na parterze a ogrodem została zatarta. Ta fotografia pokazuje nam widok rozciągający się z kuchni. Za szklaną ścianą znajduje się taras z łóżkami do opalania, który przechodzi bezpośrednio w ogród pełen piasku, przez co odnosi się wrażenie, że działka ta zlokalizowana została na wydmach.

Sypialnia

Na koniec przenosimy się do sypialni, która została zaaranżowana w sposób minimalistyczny, ale przytulny. Wystrój sprzyja zasłużonemu relaksowi, a wyposażenie ograniczone zostało do niezbędnego minimum. Paleta barw w sypialni zdominowana została przez odcienie ciepłe i głębokie. Z pokoju tego przejść można bezpośrednio na patio, chronione przed wiatrem i słońcem za pomocą betonowego muru. Wnętrzu temu zapewniono maksymalny poziom prywatności.

Jak Wam sie podoba dom w tym stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu