Niesamowita metamorfoza rezydencji z lat ’70-tych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowita metamorfoza rezydencji z lat ’70-tych

homify.Pl homify.Pl
Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez Atelier FA - Achitecture d'intérieurs & d'extérieurs,
Loading admin actions …

Metamorfoza, którą chcielibyśmy Wam zaprezentować, jest niesamowita! W wyniku kilku istotnych działań renowacyjnych, zniszczony obiekt z lat ’70-tych zmienił się nie do poznania, w przyjazny i funkcjonalny dom rodzinny. Posiadłość, dawniej odstraszająca i pozbawiona blasku, dziś zaprasza swoich mieszkańców do spędzania w niej czasu w miłej i ciepłej atmosferze.

Przed: kuchnia staromodna

Okres żałoby dla kuchni ze zdjęcia na szczęście dobiegł końca, ale o tym za chwilkę. Kuchnia sprzed renowacji, zwłaszcza za sprawą staromodnych mebli, wydawała się mała i ciemna. Płytki, cały osprzęt elektryczny i blat były już na tyle zużyte, że wręcz prosiły się o wymianę.

Po: kuchnia w nowym świetle

To, czego dokonali architekci z Atelier FA zasługuje na wielki szacunek. Czy to aby na pewno ta sama kuchnia? Postawienie na świetliki okazało się strzałem w dziesiątkę i wprowadziło jasność do pomieszczenia. Stare i niemodne już dębowe meble zastąpiono nowymi i nowoczesnymi, co sprawiło, że kuchnia stała się nagle znacznie bardziej przestrzenna. Czerwona ściana nadaje całości elegancji i sprawia, że antracyt mebli prezentuje się niesamowicie współcześnie. Nowoczesne urządzenia elektryczne i biały blat to idealne zwieńczenie tej pięknej i funkcjonalnej kuchni.

Przed: stara fasada

Fasada budynku sprzed renowacji niczym nie przyciągała uwagi. Patrząc na obiekt z tej perspektywy bez problemu można było odgadnąć jego przybliżony wiek. Malutkie okienka pozwalały bez trudu na wyobrażenie sobie, że wewnątrz niepodzielnie królował mrok.

Po: nowa fasada

Architekci zdecydowali się na doświetlenie wnętrza. Na wysokości piętra dodali okno, a na parterze powiększyli to, które już istniało. Dzięki takim posunięciom obiekt od razu wygląda na bardziej przyjazny i nowoczesny.

Przed: ogród rodem z horroru

Ogród i widok na obiekt od tyłu był raczej monotonny i nie zmieniał się od lat. Duże okna były oznaką posiadanego przez budynek, aczkolwiek niestety niewykorzystanego potencjału.

Po: nowoczesne patio

Tylko spójrzcie! Szary ogród został odświeżony i teraz wygląda znacznie bardziej nowocześnie. Wybetonowany taras wraz z zadbanym trawnikiem wręcz zachęcają do zrzucenia butów i znów poczucia się, jak dziecko. Czerwona donica, jak to zwykle czerwień, nadaje całości elegancji. Piękny salon widoczny w tle zaprasza do zrelaksowania się w jego czterech ścianach.

Po: jadalnia ze smakiem

Po małej i ciemnej jadalni nie ma już śladu! Dzięki oknu dodanemu na wysokości piętra i powiększeniu na parterze tego, które już istniało, całość jest znacznie bardziej oświetlona. Duży stół dla całej rodziny  i otaczające go meble są bardzo nowoczesne i nie dominują negatywnie przestrzeni. Wręcz przeciwnie! Spożywanie posiłków w tym pomieszczeniu, z widokiem na piękny ogród, to sama przyjemność.

Po: połączenie wnętrza z otoczeniem zewnętrznym

Jadalnię z ogrodem łączą duże, oszklone drzwi, które pojawiły się w budynku w miejsce niedużego okna. Czyż teraz obiekt nie przypomina jednej z małych, śródziemnomorskich willi?

Po: ogród

Ogród ze zdjęcia to najlepszy dowód na to, że nawet najgorszy stan obiektu nie powinien zniechęcać nas do renowacji i podjęcia prób jego poprawy. Mocno zielona trawa, drzewa owocowe i piękne klomby – to teraz najlepsza charakterystyka widocznego ogrodu. Aż chce się w nim spędzać wolny czas!

Jeżeli szukacie pomysłów na ciekawy ogród, zajrzyjcie to innego Katalogu inspiracji: 14 małych ogródków, które zainspirują Cię do metamorfozy własnego

A Wam jak się podoba ta metamorfoza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu