PRZED I PO: Fascynujący remont domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

PRZED I PO: Fascynujący remont domu

A.D. A.D.
od Tuncer Sezgin İç Mimarlık
Loading admin actions …

Miejscowość Çeşme stała się najbardziej popularnym miejscem turystycznym w Turcji w ostatnich latach. Pośród wielu atrakcji, które może zaoferować, znajdują się hotele i luksusowe sklepy, doskonałe restauracje oferujące szeroki wachlarz smaków kuchni śródziemnomorskiej oraz dyskoteki, z który wydobywają się gorące, wakacyjne hity. Rodziny średniej i wyższej klasy wraz przyjaciółmi są głównymi gośćmi tego regionu – dlatego zapotrzebowanie na apartamenty letnie ciągle rośnie. 

Dziś przyjrzymy się rozpadającej ruinie, która stała się cudownym i stylowym domem letnim, a wszystko to za sprawą architektówTUNCER SEZGIN İÇ MIMARLIK.  Nadał on  nową tożsamość temu wiejskiemu domowi, i to zaledwie w ciągu dwóch i pół miesiąca.

W dzisiejszym katalogu inspiracji napotkacie skrajności:  od zaniedbanego, rozpadającego się budynku po nowoczesny, szykowny i przyjazny turystom letni domek. Zobaczycie jak stary dom staje się pełen życia. Przyjrzyjmy się temu z bliska…

Przed renowacją: hall

Zdjęcie pokazuje dolną kondygnację domu, z wejściem po prawej stronie, a następnie małym pokój – kuchnię w stylu amerykańskim, który jest odseparowany od salonu staromodną ścianą z barem. Widać także fragment schodów, które prowadzą na wyższą kondygnację oraz drzwi do niewielkiej toalety. Z estetycznego punktu widzenia, marmurowe podłogi odzwierciedlają zamierzchłe czasy, a w dodatku robią wrażenie brudnych i zniszczonych. Układ funkcjonalny wymaga modernizacji.

Rozbiórka ścian

Wewnętrzne ściany i podłogi tego domu rozebrano, aby zrobić miejsce dla nowej izolacji, a także zmodernizować i udoskonalić systemy wodno-kanalizacyjny i elektryczny. Widać, że już na tym etapie postanowiono usunąć niepraktyczną ścianę między salonem a kuchnią. 

Przed: wejście głowne

Wejście do domu, także jest w potrzebie natychmiastowej modernizacji. Ciemne drewniane drzwi wyglądają przygnębiająco, nie zapraszają do środka ani, tym bardziej nie zachęcają do przekroczenia progu. 

Przed: Elewacja

Z zewnątrz, widać doskonale, że rozbiórka miała wpływ na okna drzwi. Na ich miejscu zostały groźne, ciemne dziury. Przed domem znajdują się tony gruzu, który wcześniej stanowił ściany działowe domu. Ciężko uwierzyć, że ta nieruchomość, może kiedyś dobrze wyglądać.

Po renowacji: hall

Wchodząc do nowego, doskonale zaprojektowanego i wyremontowanego domu, na pierwszym planie, zaraz po otwarciu drzwi, zobaczymy jasny i przestronny salon. Różnica jest niesamowita. Płytki podłogowe i ściany tworzą uroczą minimalistyczną atmosferę, która dodatkowo podkreślona została prostymi meblami. Wejście jest teraz modne i schludne, z wszystkimi nowoczesnymi elementami idealnego letniego domu.

Po: korytarz i schody

Korytarz jest prosty i neutralny. Płytki ceramiczne stworzyły wyrafinowaną i elegancką podłogę, natomiast meble, w neutralnych kolorach,  pasują do pomieszczenia idealnie. Zamiast starych, białych i nudnych schodów, pojawiła się lekka, spiralna konstrukcja okalana metalową, błyszczącą balustradą a drewniane stopnie nowych schodów nawiązują do kolorystyki całego wnętrza. Ogólne wrażenie jest bardzo przytulne i jasne. 

Po: salon

Elegancka i bardzo efektowna kanapa zdaje się zapraszać do wypoczynku. Wygodne, wzorzyste poduchy dekoracyjne sprawiają że delikatne połączenia beżu, brązu i bieli wcale nie są nudne. Postawiono także na drewno, które pojawia się w wielu meblach i detalach. 

Po: kuchnia

Kuchnia nie tylko przeszła całkowitą metamorfozę, ale także znalazła zupełnie inne, bardziej funkcjonalne miejsce. Na przeciw salonu, wygospodarowano przestrzeń na aneks kuchenny, w którym znalazły się najlepszej jakości sprzęty. Biała zabudowa jest bardzo schludna i estetyczna. Panel drewniany, na którym umieszczono TV, optycznie oddziela przestrzeń wypoczynkową salonu od strefy przyrządzania posiłków.

Po: kuchnia z widokiem na salon

Na pierwszy plan, wysuwa się nowoczesny i ciekawy okap, który stanowi jednocześnie dekorację surowej ascetycznej kuchni. Płyta gazowa, piekarnik i kuchenka są sprzętami najwyższej jakości. 

Przed: korytarz na piętrze

Główna sypialnia, pokoje dziecięce i łazienka znajdują się na najwyższym piętrze. I tutaj remont okazał się niezbędny – podłoga i ściany są w nagłej potrzebie renowacji.

Po: korytarz na piętrze

Zmiana bardzo korzystna, nowa błyszcząca podłoga gra teraz pierwsze skrzypce. Wtórują jej szare drzwi harmonijnie skomponowane z białymi ścianami. Detal, w postaci nisko umiejscowionych pionowych lamp, nadaje miejscu wyjątkowości. 

Przed: łazienka 1

Stara łazienka jest w opłakanym stanie, wymaga całkowitego remontu. Fatalny kolor ścian tylko dodatkowo podkreśla mankamenty starych mebli. W takim miejscu aż strach przebywać!

Po: łazienka 1

Na ścianach łazienki zaszły cudowne zmiany, teraz są pokryte neutralnym kolorem płytek ceramicznych – od sufitu do podłogi. Prysznic jest nowoczesny i elegancki, a szafka pokryta fornirem z orzecha sprawia, że wnętrze jest bardzo eleganckie. Subtelnym wykończeniem jest okrągłe lustro, które przyciąga uwagę. 

Wasza łazienka, także prosi o pomoc? Przeczytajcie to: W 8 kroków do piękniejszej łazienki!

Przed: łazienka 2

Tutaj wcale nie jest lepiej niż w pierwszej łazience. Niemodne, i nieciekawe meble odstraszają swoim wątpliwym urokiem. 

Po: łazienka 2

Spektakularna zmiana! Małe, ciemne i niezachęcające miejsce stało się Delikatne i urokliwe. Bardzo ciekawie prezentuje się betonowy zlew ustawiony na szarej konsoli. Jasne płytki powiększają pomieszczenie.

Po: sypialnia dziewczynek

Stylowy i uroczy zagłówek i piękny pikowany puf sprawiają, że  jest to świetna przestrzeń sypialniana dla młodej dziewczyny. Toaletka z lustrem niezmiennie stoi na liście małych i większych kobiet. Szyku nadaje ciepła i pastelowa kolorystyka, która zachęca do wypoczynku. 

Po: sypialnia chłopców

Lekkim krokiem opuszczamy romantyczną atmosferę kwiatów i koronek by udać się do bardzo męskiego pomieszczenia, stanowiącego chłopięcy pokój. Wysoki, miękki zagłówek jest tu niemalże jedyną ozdobą. Chłodne kolory, w spokojnych tonach to dobre rozwiązanie do sypialni a zwłaszcza takiej, która będzie zamieszkiwana przez małych chłopców. 

Po: główna sypialnia

Na koniec, główna sypialnia – w tym przypadku, garderoba i sypialniana szafka nocna pomalowane są w ciemnym odcieniu szarości. Rozwiązanie idealne dla pokoju uniwersalnego pod względem gustów. Ponadto, drewniany parkiet zapewnia przytulny akcent, który kontrastuje z chłodną kolorystyką. 

Jak Wam podoba się taka transformacja?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu