PRZED I PO: Duży dom, na maleńkiej dziełce | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

PRZED I PO: Duży dom, na maleńkiej dziełce

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Budowa domu od początku do końca, jest to proces, który wymaga doskonałego planowania, cierpliwości i środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia prac, i mamy tu namyśli zarówno prace projektowe i wykonawcze. Nie da się tego obejść na skróty jeśli zależy nam na pomyślnym wyniku na koniec. Wszystko zaczyna się od pomysłu, poczętego z pierwszego wywiadu architekta z inwestorem. Koncepcja, przekształca się w plan pracy architektonicznej, a dopiero w późniejszych etapach jest wdrażana w budowę. Dziś przeniesiemy Was przez ten proces, posługując się przykładem projektu stworzonego przez ekspertówCCA Architects, którzy byli odpowiedzialni za projektowanie i prowadzenie budowy Casa Centeno. Chodźmy!

Tak się wszystko zaczęło

od homify

Po zdefiniowaniu projektu architektonicznego, jest on przekazywany do fazy budżetowania projektu wykonawczego, gdzie wszystkie szczegóły dotyczące działań mają być odpowiednio rozpracowane i rozpisane. Od wykopu pod fundamentów aż po elewację zewnętrzną i instalacje wewnątrz domu. Oto obraz pracy na początkowym etapie.

Od koncepcji, po realizację

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Na tym zdjęciu widać wyraźnie zamysł formy domu, która opiera się na przesuniętych w stosunku do siebie bryłach – na sześcianie został oparty graniastosłup, wystający lekko przed swoją postawę tworzy pod sobą wnękę, dzięki której mamy zadaszone wejście. Bryły, różnią się także rodzajem elewacji.

Dobry projekt jest kluczem do sukcesu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć konceptualizację projektu.

 Albo inaczej, to co zaczyna się dobrze, kończy się dobrze. Mając dobre podstawy do budowania, są duże możliwości, że wyniki w pracy będą zadowalające. Oczywiście, po drodze, jest sporo przeszkód wykonawczych dlatego konieczny jest odpowiedni nadzór nad każdym poszczególnym etapem. Odpowiednio przygotowane otwory okienne czy drzwiowe pozwalają zyskać cenny czas potrzebny do zamontowania skrzydeł.

Gdy budowa zostanie zakończona…

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

… cała uwaga skupia się na wnętrzu obiektu. Dom położony jest w w malowniczej miejscowości Puebla, w środkowo-wschodnim Meksyku. Na tym etapie, dom został otynkowany białym tynkiem, stolarka została zamontowana co pozwoliło na zakończenie zewnętrznych działań i rozpoczęcie i montażu stałej zabudowy meblowej i akcesoriów. Jest jeszcze wiele do zrobienia, aby osiągnąć końcowy efekt.

Teraz przyjrzyjmy się, w nętrzu:

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Wewnątrz, eksperci zaproponowali zdecydowanie nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne, minimalistycznie urządzone pomieszczenia. Paleta kolorów, daje odrobinę radości i tworzy żywą i swobodną atmosferę do życia z rodziną i najbliższymi. Na otwartym planie parteru znajduje się salon, z jadalnią i aneksem kuchennym. NA wyższym piętrze jest sypialnia.

Oświetlenie przede wszystkim

od homify

Niektórymi z założeń, na których opiera się projekt Centeno House, jest wykorzystanie i integracja naturalnego światła do domu. Świetliki, które powstały w głównej łazience, pozwalają znacznie bardziej zrelaksować się w ciepłej atmosferze. Kształt doświetleń idealnie wtapia się w kanony nowoczesnego wzornictwa i pasuje do stylu, jaki w tej łazience został utworzony. Dach i nowoczesne meble, blaty z granitu i elementy ze szkła hartowanego dodają sporą dozę elegancji do tego miejsca.

Przytulna sypialnia

od homify

sypialni, projekt okazuje się bardziej przytulny i ciepły, a to za sprawą  wykorzystania drewnianej podłogi i mebli, które tworzą jednocześnie szafkę i zabudowę multimedialną. Duże okna pozwalają na przepływ naturalnego światła ale w sposób kontrolowany. Pionowe żaluzje są elektronicznie sterowane dzięki czemu, mogą zapewnić pełną prywatność, jeśli jest to pożądane.

Jasne i przestronne pomieszczenia

od homify

Jak wspominaliśmy powyżej, naturalne światło jest bardzo ważne w koncepcji projektowej tego domu. Duże świetliki w dachu pozwalają na swobodne działanie promieni słonecznych, które zdobią ściany tworząc grę cieni. Oświetlenie, tworzy w tym projekcie niepowtarzalną atmosferę, pełną spokoju i harmonii. Idealnie wtapia się w styl wykończenia wnętrza – betonowe schody zabezpieczone szklaną balustradą, śnieżnobiałe ściany i drewniane drzwi. 

Na koniec, ciekawa kombinacja zewnętrznej elewacji

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Dom, położony jest w w malowniczej miejscowości Puebla, w środkowo-wschodnim Meksyku. Konstrukcja opiera się na dwukondygnacyjnym układzie poziomym, gdzie górna kondygnacja wystaje poza linię dolnej. Elewacja została wykończona w tynku, drewnie i kamieniu. Spełnia wszystkie cechy nowoczesnego stylu o prostych liniach i dyskretnej elegancji. Fasada domu wygląda nowocześnie, z wieloma teksturami. Doskonały układ funkcji mieści się na niezwykle małej powierzchni działki:  zaledwie 144 m2!

Z pewnością, zainteresuje Was także ciekawy, geometryczny dom, z przeszklonym patio wewnątrz. Możecie obejrzeć go dokładnie, w tym katalogu inspiracji: Minimalistyczny dom z niespodzianką!

Podoba Wam się taka bryła budynku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu