Dom jednorodzinny o współczesnym designie | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom jednorodzinny o współczesnym designie

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od illichmann-architecture Nowoczesny
Loading admin actions …

Niektóre nowoczesne domy, które prezentujemy Wam na homify, odznaczają się niemal ekstrawaganckim, awangardowym designem. Trudno nam jest wyobrazić sobie je w naszym polskim, wciąż tradycyjnym krajobrazie architektonicznym. Dzisiejszy projekt nie należy jednak do tej grupy. Ten dom z powodzeniem znalazłby amatorów w naszym kraju. Wzniesiono go pod Wiedniem, a architekci postawili na nowoczesny, stylowy design, naturalne materiały oraz stonowaną kolorystykę, gwarantując inwestorom ponadczasowość ich domu.

Prosta bryła

Domy o prostej, sześciennej bryle i płaskim dachu to gwarancja ponadczasowości projektu. Taki budynek nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze emanować będzie współczesnym urokiem. Z tej perspektywy budynek przypomina nieco znane znam polskie kostki- jest to jednak wrażenie mylne, a projekt ten ma o wiele więcej do zaoferowania, zwłaszcza pod względem rozmiaru. Przekonacie się sami, oglądając jego zdjęcia zrobione z innej perspektywy.

Imponujący dom

Od strony ogrodu dom prezentuje się z goła inaczej. Dopiero z tej perspektywy podziwiać możemy go w pełnej krasie. Jest to budynek dwukondygnacyjny, składający się z dwóch segmentów połączonych niższym łącznikiem, gdzie z jednej i z drugiej strony zlokalizowano strefy wejścia. Parter jest niemal całkowicie przeszklony, otwierając wnętrze domu na ogród. Niezwykle istotną role w tym projekcie odrywa oświetlanie zewnętrzne, wydobywające z fasady wyjątkowy blask.

Detale fasady

Elewacja w głównej mierze wyłożona jest drewnianą okładziną o ciekawej optyce. Dzięki temu dom doskonale komponuje się z otaczającym go zielonym krajobrazem. Metalowe balustrady oraz zadaszenia nadają całości współczesny wygląd. Ważne w osiągnięciu tego efektu są także wielkoformatowe przeszklenia na parterze oraz okna o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach na piętrze.

Salon

Salon urządzono w stylu eklektycznym, łącząc zróżnicowane pod względem tekstury i kolorystyki materiały. Dominują tutaj odcienie głębokie- czerwień, intensywna zieleń i fiolet. Tonuje je delikatny kolor naturalnego drewna oraz biel ścian i zasłon. Wnętrzu temu nie można odmówić przytulności, ale i oryginalności.

Lubicie nowoczesną architekturę? Obejrzyjcie ten dom Ultranowoczesny dom!

Przedpokój

Po przekroczeniu progu domu znajdujemy się we wnętrzu jasnym i przestronnym. Jest ono wyjątkowo dynamiczne za sprawą wyrazistych balustrad schodów oraz antresoli na piętrze. W aranżacji postawiono na stonowaną, ale przyjemną kolorystykę zdominowaną przed barwy ziemi- zieleń, beż i brąz. Wyposażenie ograniczone zostało do minimum, a składają się na nie meble stylowe i o nowoczesnym designie. Świetnie dobrano tutaj oświetlenie, które wprowadza do tych czterech ścian wyjątkowy klimat.

Co myślicie o aranżacji wnętrz tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu