Dom o czterech twarzach!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o czterech twarzach!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Möhring Architekten
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam dom, który z każdej strony prezentuje się inaczej, zadziwiając swoim niepowtarzalnym wyglądem. Niezwykłe jest, jak tak niewielki budynek może mieć tak wiele twarzy – w zależności od perspektywy całkowicie zmienia swoje oblicze. 

Poza tym dom ten jest intrygującą hybrydą tradycyjnego, wiejskiego budownictwa z ultra nowoczesnym nurtem w architekturze. Zlokalizowany na działce pod lasem, wpisuje się w naturalny krajobraz, stając się jego integralną częścią. Z kolei w środku zaaranżowano go nowocześnie i funkcjonalnie, maksymalizując komfort życia mieszkańców.

Obejrzyjcie z nami ten fascynujący projekt!

Od frontu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Südfassade beleuchtet

Möhring Architekten

Tak dom ten wygląda od strony ulicy. W przeciwieństwie do większości projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych, od frontu jest otwarty na otoczenie dzięki licznym, wielkopowierzchniowym przeszkleniom. Można przez nie swobodnie zajrzeć do środka. Z tej strony dostrzec możemy także wyjątkowo spadzisty dach ze strzechy, kończący się dokładnie na linii okien. Pozostała część elewacji od strony ulicy wyłożona została drewnianą okładziną.

Z boku

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Giebelfassade asymmetrisch

Möhring Architekten

Zadziwiające, jak inaczej dom ten wygląda z profilu. Ta część fasady otynkowana została na ciekawy ceglany odcień. Doskonale komponuje się on z drewnianymi fragmentami oraz strzechą dachu. Niezwykle ciekawe jest to, jak dach otacza bryłę domu niemal w całości.

Z oddali

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Fassade Nordansicht Reet

Möhring Architekten

Patrząc na dom z dystansu doceniamy jego oryginalną bryłę i niekonwencjonalne połączenie kolorów oraz materiałów. Duże okna z każdej strony czynią go niezwykle otwartym i dostępnym, co z jednej strony pozwala naturalnemu światłu swobodnie błądzić we wnętrzach, a z drugiej umożliwia domownikom stały kontakt z otaczającą dom naturą. Na tle okolicy oraz sąsiednich domów ten budynek zdecydowanie się wyróżnia.

Od strony ogrodu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Nordfassade mit riesigem Fenster

Möhring Architekten

Z tej perspektywy opadający do samej ziemi dach domu przypomina pancerz. Budynek zdawałby się niezwykle zamknięty i niedostępny, gdyby nie wielkoformatowe, wysokie na całą ścianę okno, przez które zaglądać możemy do wnętrza. Okna z dwóch stron domu zlokalizowano względem siebie, co sprawia, że można przez nie spojrzeć na drugą stronę. Przeźroczysty charakter budynku nadaje wnętrzom zupełnie nowy wymiar, czyniąc je jasnymi i przestronnymi.

Otwarta strefa dzienna

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Ess- und Wohnbereich zweigeschossig mit Galerie

Möhring Architekten

Wnętrze domu skąpane jest w naturalnym świetle, napierającym na nie z dwóch stron poprzez wielkoformatowe przeszklenia. Białe powierzchnie ścian i sufitu, jak i białe meble w połączeniu z jasnym drewnianym parkietem potęgują wrażenie jasności i przestronności. Biała kuchnia jest otwarta na zlokalizowaną tuż przy niej jadalnię. Poza drewnem, we wnętrzu dominuje biel i czerń. Wyposażenie jest skąpe, ale stylowe. Wysoki sufit sprawia, że w tym domu może się czuć niezwykle swobodnie.

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Wohnbefeich mit Kamin

Möhring Architekten

Także salon korzysta z hojnie wpadającego do środka naturalnego światła. Jego wnętrze jest nowoczesne, ale jednocześnie przytulne. Szare meble wypoczynkowe doskonale wpisują się w minimalistyczną estetykę. Drewniany parkiet czyni ją nieco cieplejszą i przytulniejszą. Ciekawym rozwiązaniem jest segment z wbudowanym w nim kominkiem oraz systemem półek do przechowywania.

Jasna łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Möhring Architekten
Möhring Architekten

Minimalistisches Badezimmer mit Dusche

Möhring Architekten

Na koniec zaglądamy do łazienki, którą także zaaranżowano w sposób nowoczesny i funkcjonalny. Tak jak i w pozostałych pomieszczeniach tym domu, także i tutaj dominuje biel i drewno. Liczne przeszklenia- lustro i szklana zasłona prysznicowa- powodują, że pomieszczenie to nabiera dodatkowego wymiaru i jawi się większe, niż jest w rzeczywistości.

Jeżeli podobają Wam się domy z dachami ze strzechy, koniecznie obejrzyjcie ten piękny projekt: Dom jak z bajki!

Jak Wam się podoba taki oryginalny dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu