Dom o czterech twarzach! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom o czterech twarzach!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Möhring Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam dom, który z każdej strony prezentuje się inaczej, zadziwiając swoim niepowtarzalnym wyglądem. Niezwykłe jest, jak tak niewielki budynek może mieć tak wiele twarzy – w zależności od perspektywy całkowicie zmienia swoje oblicze. 

Poza tym dom ten jest intrygującą hybrydą tradycyjnego, wiejskiego budownictwa z ultra nowoczesnym nurtem w architekturze. Zlokalizowany na działce pod lasem, wpisuje się w naturalny krajobraz, stając się jego integralną częścią. Z kolei w środku zaaranżowano go nowocześnie i funkcjonalnie, maksymalizując komfort życia mieszkańców.

Obejrzyjcie z nami ten fascynujący projekt!

Od frontu

Tak dom ten wygląda od strony ulicy. W przeciwieństwie do większości projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych, od frontu jest otwarty na otoczenie dzięki licznym, wielkopowierzchniowym przeszkleniom. Można przez nie swobodnie zajrzeć do środka. Z tej strony dostrzec możemy także wyjątkowo spadzisty dach ze strzechy, kończący się dokładnie na linii okien. Pozostała część elewacji od strony ulicy wyłożona została drewnianą okładziną.

Z boku

Zadziwiające, jak inaczej dom ten wygląda z profilu. Ta część fasady otynkowana została na ciekawy ceglany odcień. Doskonale komponuje się on z drewnianymi fragmentami oraz strzechą dachu. Niezwykle ciekawe jest to, jak dach otacza bryłę domu niemal w całości.

Z oddali

Patrząc na dom z dystansu doceniamy jego oryginalną bryłę i niekonwencjonalne połączenie kolorów oraz materiałów. Duże okna z każdej strony czynią go niezwykle otwartym i dostępnym, co z jednej strony pozwala naturalnemu światłu swobodnie błądzić we wnętrzach, a z drugiej umożliwia domownikom stały kontakt z otaczającą dom naturą. Na tle okolicy oraz sąsiednich domów ten budynek zdecydowanie się wyróżnia.

Od strony ogrodu

Z tej perspektywy opadający do samej ziemi dach domu przypomina pancerz. Budynek zdawałby się niezwykle zamknięty i niedostępny, gdyby nie wielkoformatowe, wysokie na całą ścianę okno, przez które zaglądać możemy do wnętrza. Okna z dwóch stron domu zlokalizowano względem siebie, co sprawia, że można przez nie spojrzeć na drugą stronę. Przeźroczysty charakter budynku nadaje wnętrzom zupełnie nowy wymiar, czyniąc je jasnymi i przestronnymi.

Otwarta strefa dzienna

Wnętrze domu skąpane jest w naturalnym świetle, napierającym na nie z dwóch stron poprzez wielkoformatowe przeszklenia. Białe powierzchnie ścian i sufitu, jak i białe meble w połączeniu z jasnym drewnianym parkietem potęgują wrażenie jasności i przestronności. Biała kuchnia jest otwarta na zlokalizowaną tuż przy niej jadalnię. Poza drewnem, we wnętrzu dominuje biel i czerń. Wyposażenie jest skąpe, ale stylowe. Wysoki sufit sprawia, że w tym domu może się czuć niezwykle swobodnie.

Salon

Także salon korzysta z hojnie wpadającego do środka naturalnego światła. Jego wnętrze jest nowoczesne, ale jednocześnie przytulne. Szare meble wypoczynkowe doskonale wpisują się w minimalistyczną estetykę. Drewniany parkiet czyni ją nieco cieplejszą i przytulniejszą. Ciekawym rozwiązaniem jest segment z wbudowanym w nim kominkiem oraz systemem półek do przechowywania.

Jasna łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, którą także zaaranżowano w sposób nowoczesny i funkcjonalny. Tak jak i w pozostałych pomieszczeniach tym domu, także i tutaj dominuje biel i drewno. Liczne przeszklenia- lustro i szklana zasłona prysznicowa- powodują, że pomieszczenie to nabiera dodatkowego wymiaru i jawi się większe, niż jest w rzeczywistości.

Jeżeli podobają Wam się domy z dachami ze strzechy, koniecznie obejrzyjcie ten piękny projekt: Dom jak z bajki!

Jak Wam się podoba taki oryginalny dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu