Projekty,  Okna zaprojektowane przez Fachwerk4 | Architekten BDA

Sensacyjna rozbudowa

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architekci z niemieckiego studia projektowego Fachwerk4 dostali zlecenie rozbudowy sztampowego i niczym się nie odznaczającego domu. Chcąc nadać całości bardziej niepowtarzalny charakter, zdecydowali się na dobudówkę ekstremalnie kontrastową- zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Dobudowana część jest pudełkowatym sześcianem o elewacji w kolorze ognistej czerwieni.

Kontrasty

Dobudówka jest dwukondygnacyjna, a kontrowersyjny materiał o odważnym kolorze wykorzystano tylko do pokrycia elewacji piętra. Kontrastuje on silnie z przeszklonymi ścianami parteru. Dzięki temu mamy jednak doskonały wgląd do wnętrza, które cieszyć się może stałym dopływem naturalnego światła.

Pierwsze wrażenie

Pod względem oryginalnego designu dom ten bije wszystkie inne w okolicy na głowę- tego możemy być absolutnie pewni! Tym, co czyni tę dobudówkę tak ekscytującą, jest, poza rzecz jasna wyjątkowym kolorem, także faktor zaskoczenia. Inwestorzy i architekci musieli odznaczać się dużą dozą odwagi, aby taki ekstrawagancki projekt zrealizować.

Wnętrze

Także i w aranżacji wnętrz zdecydowano się na ognistą czerwień, wpadającą niemal w pomarańcz. Tym samym zachowano spójność kolorystyczną i utrzymano harmonijny, ale i intrygujący charakter projektu. Strefę dzienną wykończono naturalnymi materiałami o stonowanej kolorystyce, które stanowią dzięki temu doskonałe tło dla wyrazistych mebli i dodatków.

Stylowe dodatki

Czerwień w różnych odcieniach przewija się jako motyw przewodni w aranżacji wnętrz każdego z pomieszczeń w tym domu. Każdy, nawet najmniejszy dodatek czy najsubtelniejsza z dekoracji nawiązują kolorystycznie do barwy fasady. Na wyposażenie składają się stylowe meble wykonane z drewna, które tonują nieco tę ognistą aranżację i nadają jej bardziej uniwersalny charakter.

Pokój dziecięcy z charakterem

pokoju dziecięcym prym wiedzie naturalne, jasne drewno, choć projektanci wnętrz nie omieszkali się także i tutaj wprowadzić różne odcienie czerwieni. Aranżacja tego pomieszczenia jest przykładem nowoczesnego i funkcjonalnego sposobu urządzania wnętrz. Meble są praktyczne, wielofunkcyjne, a ich układ ciekawy. Pokój ten pozostawia mieszkającym w nim dzieciakom duża swobodę jeżeli chodzi o kreatywne życie i dekorowanie.

Podoba Wam się taka dobudówka?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu