Projekty,  Domy zaprojektowane przez reitsema & partners architecten bna

10 świetnych domów przyszłości

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Tak jak i w innych dziedzinach, tak i w architekturze nieustanie pojawiają się nowe trendy. Architekci zaskakują innowacyjnymi pomysłami, czyniąc domy jednorodzinne czymś więcej, niż tylko miejscem zamieszkania. Domy przyszłości cechować się będą nie tylko wyrafinowanym i oryginalnym designem, ale także dużą dozą funkcjonalności, walorami ekologicznymi i energooszczędnymi. Obejrzyjcie nasze zestawienie dziesięciu najciekawszych projektów.

1. Z dachem krytym strzechą

Powrót tego materiału jako jeden z nowoczesnych trendów w architekturze jest całkowicie zrozumiały. Domy o dachu krytym strzecha emanują wyjątkowym czarem, którego brakuje wielu nowoczesnym budynkom. Odznaczają się także wyjątkowymi walorami ekologicznymi i energooszczędnymi- z całą pewnością ich popularność w przyszłości będzie wzrastać.

2. Nowoczesność w środku lasu

Ten dom o współczesnej, masywnej bryle oraz innowacyjnej fasadzie zlokalizowano na gęsto porośniętej, leśnej działce. Swoją kolorystyką oraz wykorzystanymi materiałami doskonale wpisuje się w ten tajemniczy krajobraz. Wielkoformatowe przeszklenia to jeden z wyznaczników nowoczesnej architektury- dzięki nim z każdego miejsca z domu rozciągają się wspaniałe widoki, a naturalne światło może swobodnie wpadać do środka.

3. Słoneczna oaza

Prosta bryła, płaski dach, ciekawe zestawienie materiałów i wielkoformatowe okna- ten dom ma wszystko, co nowoczesne lokum mieszkaniowe powinno posiadać. Lokalizacja sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, do czego doskonale służy fantastyczny taras z basenem i jacuzzi.

4. Dom z widokiem

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Franklin Azzi Architecture
Franklin Azzi Architecture

Maison V.W. – Extérieur

Franklin Azzi Architecture

Dom przyszłości nie musi być koniecznie minimalistyczny i chłodny. Styl rustykalny, objawiający się w tym przypadku hojnym wykorzystaniem drewna i naturalnego kamienia, także może nabrać nowoczesnego charakteru. W tym domu zachwyca zwłaszcza innowacyjny pomysł na taras- proste rozwiązanie, ale jakie efektowne!

5. Oryginał na palach

Ten dom odznacza się nie tylko oryginalną bryłą opartą na palach, ale także elewacją pokrytą innowacyjnym materiałem oraz dużą dozą funkcjonalności. Przestrzeń pod domem praktycznie wykorzystano jako miejsce na garaż i schowek.

6. Kubistyczny design

Domy o sześciennych kształtach powracają do łask. Nie przypominają jednak znanych nam z rodzimego podwórka kostek, ale odznaczają się nieskazitelnie geometrycznym designem, klarownymi liniami i regularnymi załamaniami. Otwarcia w bryle i wielkoformatowe przeszklenia nadają im jeszcze bardziej innowacyjny charakter.

7. W zgodzie z naturą

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Catherine DANIEL Architecte
Catherine DANIEL Architecte

Décroché de volume au sud pour laisser entrer le soleil

Catherine DANIEL Architecte

Drewno będzie jednym z ulubionych materiałów architektury nadchodzących dziesięcioleci. Ponadczasowo stylowo, ekologiczne, naturalne, a także zapewniające przyjazny człowiekowi, zdrowy klimat- czego można oczekiwać więcej?

8. Eko dom

Nie tylko ekologiczny, dzięki fasadzie z naturalnego drewna, ale także energooszczędny za sprawą rozwiązań takich jak pompa cieplna czy panele słoneczne zamontowane na dachu. Architektura przyszłości położy duży nacisk na zasilanie domu energią z odnawialnych źródeł i instalacje, które uczynią dom inteligentnym.

9. Nowoczesność w hołdzie tradycji

Tradycyjna bryła- innowacyjna elewacja. Klasyczna kolorystyka- nowoczesna mieszanka materiałów. Ten dom to doskonały przykład na to, że nowoczesność i tradycja mogą iść w parze!

10. Klasyka nie do zdarcia

Tysiące innowacyjnych projektów domów, a my Polacy najczęściej decydujemy się na parterowce o wielospadowym dachu. Ten model to jeden z tych, które maja zagwarantowane miejsce w każdym zestawieniu domów przyszłości. Nie można odmówić mu uroku oraz funkcjonalności- zalet, których wielu z nas szuka w swoim domu marzeń!

Który projekt podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu