Berlin- mieszkanie w modnej dzielnicy Prenzlauer Berg | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Berlin- mieszkanie w modnej dzielnicy Prenzlauer Berg

Alicja Olko Alicja Olko
Salon od Ringo Paulusch
Loading admin actions …

Berlin, jak każda duża metropolia, składa się z wielu dzielnic, które zasadniczo różnią się od siebie charakterem, przyciągając odmienne typy mieszkańców. W niemieckiej stolicy jest to nawet bardziej widoczne, gdyż tutaj poszczególne miejsca zażarcie walczą ze sobą o to, które jest najbardziej cool, które przyciąga niezależnych artystów, które imprezowiczów, a które rzesze turystów. Identyfikacja z dzielnicą jest bardzo silna wśród mieszkańców Berlina, wzmacnia poczucie przynależności do konkretnej przestrzeni w tym multikulturowym, wielonarodowościowym mieście.

Prenzlauer Berg kiedyś okryte było złą sławą, a dzisiaj reprezentuje sobą zupełnie odmienną stronę Berlina. Stało się dzielnicą pełną modnych kawiarni, gdzie napić się można kawy na sojowym mleku i zjeść bezglutenowe ciasto. Przyciąga młodych profesjonalistów z całego świata, studentów oraz świeżo upieczonych rodziców z dziećmi. Charakteryzuje się ponadto pięknymi, starymi kamienicami, licznymi ośrodkami kultury i sztuki oraz dostatkiem zieleni.

Zobaczcie, jak mieszka się w tej stylowej dzielnicy, w mieszkaniu znajdującym się w jednej z charakterystycznych dla niej kamienic.

Salon z jadalnią

W tym wypełnionym światłem pomieszczeniu jest wystarczająco dużo miejsca, zarówno do jedzenia, jak i do odpoczynku. Białe ściany i jasne panele podłogowe pogłębiają dodatkowo otwartość tej przestrzeni, rozjaśniając ją. Stalowe krzesła w kolorach od zgniłej zieleni do ceglanej czerwieni nadają pomieszczeniu modnego, industrialnego charakteru, a stół, który otaczają, jest o prostym kształcie, ale masywny i solidny.

Na jednej ze ścian znajduje się wbudowany regał, który pełni rolę domowej biblioteczki. Jest to świetnie rozwiązanie oszczędzające przestrzeń, które sprawia, że pokój nie jest zagracony i przepełniony. Pomieszczenie to jest doskonałym przykładem na to, jak świetnie wyglądać może minimalistyczny styl dopełniony oryginalnymi, industrialnymi dodatkami.

Połączenie materiałów

W myśl nowoczesnej aranżacji wnętrz, w mieszkaniu tym połączono funkcjonalnie role kilku pomieszczeń, tworząc jedną otwartą przestrzeń. Widać to doskonale na zdjęciu, prezentującym nachodzące na siebie powierzchnie kuchni i salonu. Ciekawe jest zderzenie paneli podłogowych z kafelkami w kuchni, które obrazuje poniekąd symbiozę materiałów użytych do wykonania tego pokoju- drewna i marmuru. Brąz i odcienie szarości współgrają ze sobą, tworząc minimalistycznie urządzoną kuchnię. Tak jak i w pozostałych częściach mieszkania, także tutaj jest dużo wolnej przestrzeni, która umożliwia swobodne poruszanie się i pozwala wnętrzu oddychać.

Indywidualistyczne akcenty

Przyglądając się dokładniej tej kuchni, dostrzegamy, jak silnie spersonalizowana została jej przestrzeń. Szafki, które z oddali wydawały się w kolorze jasnej szarości, są w rzeczywistości o barwie pastelowej, miętowej zieleni. Zostały przyozdobione starymi, blaszanymi numerkami, które zazwyczaj znaleźć można na metalowych szafkach, dodając przestrzeni industrialnego charakteru. Czarne krany komponują się kolorystycznie z połyskliwą ścianą, a białe kontakty stanowią do niej silny, aczkolwiek ciekawy, kontrast.

Oldschoolowo

Jak widać na zdjęciach, mieszkanie to jest dość ubogie w dodatki dekoracyjne. Zadbano jednak o to, aby przyrządy funkcjonalne, jak i gadżety i akcesoria były jak najbardziej stylowe i zadośćuczyniły minimalistycznym zdobieniom. Tak jak na przykład ten gramofon, który jest produktem z przeszłości, jednak ostatnio przeżywa drugą młodość i stał się niezbędnym dodatkiem w stylu retro do każdego modnego mieszkania.

Poziomy

Co dodatkowo powiększa przestrzeń mieszkania, to fakt, iż zostało ono podzielone na poziomy, które oddzielone są od siebie na wysokość jedynie trzech stopni. Dzięki temu następuje podział na pomieszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i niepodzielności przestrzeni. Niższy poziom charakteryzuje się panelami podłogowymi o nieco bardziej rustykalnym charakterze, gdyż są one jaśniejsze i matowe, niepolakierowane. Ciekawym pomysłem z kolei na połączenie poziomów są regały, stanowiące doskonałe wykorzystanie ścianki pomiędzy piętrami.

Podzielona łazienka

Jak to często bywa w starym budownictwie, łazienki są pomieszczeniami najwęższymi i najmniejszymi. Jest tak także w tym mieszkaniu. Część prysznicowa oddzielona jest przeźroczystą, szklana ścianą, co funkcjonalnie przedziela przestrzeń, ale pozostawia ją otwartą i oddychającą. Projektanci tego pomieszczenia zdołali także zmieścić na końcu niewielką saunę, co jest nie lada dokonaniem, a zapewnia mieszkańcom tego apartamentu wyjątkowy luksus, zwłaszcza w czasie mroźnej, berlińskiej zimy.

Jak Ci się podoba to berlińskie mieszkanie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu