Prywatny basen na tarasie - co trzeba wiedzieć | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Prywatny basen na tarasie – co trzeba wiedzieć

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny basen od 小林福村設計事務所/KOBAYASHIFUKUMURA ARCHITECTS Nowoczesny
Loading admin actions …

Lato jest tuż za rogiem, a wraz z gwałtownym wzrostem temperatury zmienia nasze codzienne nawyki. Świeże powietrze i możliwość ochłodzenia się jest czymś koniecznym, jeśli chcemy naprawdę odpocząć po dniu w pracy. Absolutną atrakcją jest basen w domu na tarasie z którego możemy skorzystać kiedy tylko mamy na to ochotę! Jeśli marzysz o basenie na wyłączność, to zdradzamy, jak można ten cel zrealizować krok po kroku!

Znalezienie odpowiedniego stylu

Jaki styl będzie Ci odpowiadać? Jak powinien wyglądać basen? Minimalistyczny, nowoczesny, tradycyjny, rustykalny lub orientalny? Istnieje wiele sposobów montowania basenu oraz aranżacji, więc ważne jest, aby dać sobie odpowiednio dużo czasu  na decyzję. Naturalnie powinieneś dopasować basen do ogólnego stylu swojego domu i ogrodu – aby tworzył spójną całość, a Ty będziesz mógł się zrelaksować z całą rodziną w estetycznie adekwatnym do reszty basenie!

Po pierwsze – miejsce

Wybierając miejsce na basen w ogrodzie musimy zadać sobie pytanie, w którym miejscu w ciągu dnia panuje tam najwięcej słońca? W jakich godzinach na tym obszarze króluje cień? Czy chcemy, aby basen znajdował się w tylko nasłonecznionym miejscu?  Na te wszystkie pytania powinniśmy sobie odpowiedzieć na samym początku!

Zmierz wymiary poprawnie

Skoro już wiesz, gdzie tak naprawdę chcesz mieć basen, to teraz czas na dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni. Należy pamiętać o dokładnym zachowaniu odpowiednich odległości od ścian. W tym przypadku mamy basen zbudowany pomiędzy bujną roślinnością a werandą. Wymarzone miejsce na relaks!

Szukacie przykładów zapierających dech w piersiach? Sprawdźcie w tym artykule: Basen w domu – 13 fenomenalnych przykładów!

Odpowiedni widok

Engel & Völkers Bodrum Nowoczesny balkon, taras i weranda od Engel & Völkers Bodrum Nowoczesny
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Planując basen należy również zwrócić uwagę na środowisko i otoczenie. Prawda, że w niektórych miejscach w ogrodzie widok jest po prostu niesamowity? To chyba oczywiste, że należy wykorzystać ten potencjał! Mając taki widok, nie mamy dużo pracy – to miejsce już wygląda niesamowicie. Na uwagę zasługuje piękny drewniany podest wokół basenu. Możemy wskoczyć do wody i cieszyć się widokiem na miasto.

Z dachem czy bez?

Innym ważnym aspektem podczas planowania basenu jest zadanie sobie pytania, czy chcemy mieć basen kryty, czy otwarty. Oczywiście, jeśli mamy basen kryty, to możemy się taplać w wodzie nawet podczas deszczu, oprócz tego basen nie będzie wymagać częstego czyszczenia – dach stanowi w pewnym stopniu ochronę. Jednak z drugiej strony będzie go osłaniać równie przed słońcem i nigdy odpowiednio się nie nagrzeje, ani my nie będziemy mogli opalać się pływając na dmuchanym materacu… Wybór należy do Was!

Wszystko jest możliwe!

Podczas planowania własnego basenu nie warto ograniczać swoich marzeń – czasem ze względów technicznych będziemy musieli pójść na kompromis, ale zawsze mamy możliwość wypracowania własnych pomysłów tak, abyśmy mogli spełnić nasze życzenia. Czy będzie to basen w ogrodzie, czy na pomysłowo urządzonym tarasie – powinien zapewnić nam możliwość ochłodzenia się w upalne dni, jak i pozwolić na zrelaksowanie się np. dzięki takim widokom, jak na zdjęciu powyżej!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu