Co sprawdzić przy wyborze grzejnika łazienkowego?

Press profile homify Press profile homify
Co sprawdzić przy wyborze grzejnika łazienkowego?, Press profile homify Press profile homify Minimalistyczna łazienka
Loading admin actions …

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, gdzie szczególnie duże znaczenie ma komfort termiczny. Wydajny grzejnik łazienkowy jest podstawą do tego, aby przebywanie w łazience należało do przyjemnych. Dzięki temu codzienny prysznic czy kąpiel będą przebiegały w optymalnej temperaturze. Dobrze wybrany grzejnik pomoże również w wysuszeniu ręczników i będzie stanowił estetyczny dodatek do łazienki. Wpłynie na wygląd pomieszczenia i świetnie skomponuje się z pozostałymi elementami wystroju. Niezbędne jest jednak sprawdzenie kilku najważniejszych aspektów, które definiują najlepszej jakości grzejniki łazienkowe. Kierowanie się kluczowymi parametrami skutkuje zadowoleniem z grzejnika i możliwością korzystania z tego przez wiele kolejnych lat.


Grzejniki łazienkowe – moc ma kluczowe znaczenie

Co sprawdzić przy wyborze grzejnika łazienkowego? Press profile homify Minimalistyczna łazienka Budynek, Projektowanie wnętrz, Osprzęt, Drewno, Posadzka, Podłoga, Własność materialna, Prostokąt, Drzwi, Projekt motoryzacyjny

Jednym z podstawowych parametrów, które należy sprawdzić przy wyborze grzejnika jest moc urządzenia. Grzejniki łazienkowe dostępne na rynku mogą posiadać szeroki zakres mocy, który określa ich wydajność cieplną. Wybierając odpowiedni produkt warto w pierwszej kolejności ustalić kubaturę posiadanej łazienki. Stanowi ona iloczyn wszystkich wymiarów i jest wyrażana w metrach sześciennych. W przypadku łazienki należy przyjąć zapotrzebowanie energetyczne na poziomie 100 W/m3. Dobierając odpowiedni grzejnik, który będzie odpowiadał wyliczeniom i spełniał oczekiwania nie będzie problemu z uzyskaniem optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

Warto również pamiętać, że dokładna moc, którą powinien posiadać grzejnik jest zależna od bardzo wielu czynników. Wpływ może mieć kształt pomieszczenia, rodzaj ogrzewania czy wreszcie zastosowana izolacja. Dopiero uwzględniając te wszystkie czynniki możliwe będzie określenie, jak moc grzejnika łazienkowego będzie odpowiednia do konkretnego pomieszczenia. Może się bowiem okazać, że przy posiadaniu ogrzewania podłogowego sam grzejnik łazienkowy stanowi jedynie wsparcie w podniesieniu temperatury.


Odpowiednich rozmiarów grzejnik łazienkowy

Almatea KDJ + S Radaway, Radaway Radaway Nowoczesna łazienka Wanny i prysznice

Kolejny istotny aspekt przy wyborze grzejnika to jego wielkość. Grzejniki łazienkowe elektryczne posiadają zróżnicowane wymiary i warto dokładnie skupić się na tym aspekcie. Warto już wcześniej wybrać miejsce, w którym znajdzie się urządzenie grzewcze i dokonać dokładnych pomiarów. Warto przy tym pamiętać, że można wybrać grzejnik łazienkowy drabinkowy lub grzejniki łazienkowe poziome. Drabinkowe najczęściej sprawdzają się w mniejszych łazienkach. Łatwiej bowiem znaleźć odpowiednią ilość miejsca na ścianie do tego, aby zamontować urządzenie. Są również bardzo funkcjonalne ze względu na to, że można bez problemu zawiesić na nich ręczniki lub odzież do wyschnięcia. Są również bardzo stylowym rozwiązaniem, które świetnie komponuje się nawet z nowoczesnymi łazienkami.

Dobrze dopasowane pod względem rozmiarów grzejniki łazienkowe gwarantują komfortowe korzystanie z nich, a przy tym są w stanie wygenerować odpowiednią ilość ciepła.


Grzejniki łazienkowe elektryczne – dostosowanie do stylu pomieszczenia

Nadmorski apartament CADEE GROUP Skandynawska łazienka Lustro, Nieruchomość, Produkt, Zlew, Osprzęt, Uzyskiwać, Projektowanie wnętrz, Armatura wodociągowa, Oświetlenie, Architektura

Kaloryfery łazienkowe powinny być również dopasowane do stylu pomieszczenia. Zarówno małe grzejniki łazienkowe, jak i duże stanowią bardzo ważny element estetyczny. Grzejnik łazienkowy elektryczny najczęściej znajduje się w widocznym miejscu. Z tego też powodu musi pasować do pozostałych elementów w łazience i komponować się z nimi w odpowiedni sposób. Wybierając grzejniki drabinkowe należy przede wszystkim zwracać uwagę na kolor. Obecnie najpopularniejsze są wersje białe i czarne. Pierwsze są najbardziej klasycznym i uniwersalnym wyborem. Sprawdzają się w większości łazienek i mogą komponować się z pozostałymi elementami. Grzejnik łazienkowy dekoracyjny w kolorze czarnym częściej jest dedykowany do wykorzystania w nowoczesnych pomieszczeniach. Urządzone w minimalistycznym stylu łazienki będą znakomicie prezentowały się z czarnymi dodatkami.

Na rynku można jednak znaleźć również grzejniki łazienkowe chromowane. Rozwiązania te wyróżniają się na tle innych i odpowiednio wykorzystane mogą stanowić interesującą dekorację. Warto tym samym rozważyć postawienie na takowe i w ten sposób sprawienie, że łazienka będzie prezentowała się bardzo wyjątkowo i niepowtarzalnie. Grzejniki łazienkowe pionowe w wersji chromowanej będą świetnie sprawdzały się w instalacji centralnego ogrzewania i zachwycały prezencją.


Marka i sposób montażu

Casa CH, GLR Arquitectos GLR Arquitectos Nowoczesna łazienka

Ostatnie kwestie, które są istotne dla osób wybierających grzejniki łazienkowe drabinkowe oraz poziome to marka produktu i sposób montażu. W przypadku marki najlepiej sięgać po rozwiązania od renomowanych dostawców. Firma Mexen to przedsiębiorstwo, które działa na rynku od długiego czasu i proponuje najlepszej jakości grzejniki łazienkowe. W kwestii montażu warto przede wszystkim kierować się dostępnością podłączeń. Aby zamontować grzejnik łazienkowy niezbędne są bowiem odpowiednie wyprowadzenia. Niezbędne jest sprawdzenie czy grzejnik będzie zasilany od dołu czy od góry. Definiuje to w jaki sposób można będzie umieścić grzejnik łazienkowy i jakiego rodzaju konstrukcja będzie odpowiednia do łazienki. Odpowiednie wykorzystanie dostępnych rozwiązań może prowadzić do świetnych efektów i może być bardzo korzystne.


Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu