Zachwycający bungalow w środku lasu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zachwycający bungalow w środku lasu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Bungalow od Justus Mayser Architekt Nowoczesny
Loading admin actions …

Bohaterem naszego dzisiejszego artykułu będzie fantastyczny i bardzo nowoczesny budynek jednokondygnacyjny, czyli tzw. bungalow. Dom znajduje się w Niemczech i powstał dzięki wyjątkowemu projektowi, architekta Justus'a Mayser'a. Można by powiedzieć, że ogromną inspiracją dla stworzenia tego obiektu mieszkalnego była sztuka Bauhausu i jej podstawowe założenia, m.in. wysoka estetyka, funkcjonalność oraz nowoczesność. W tej koncepcji architektonicznej powstał olśniewający i robiący ogromne wrażenie dom, którego lokalizacja zachwyciła nas od pierwszego spojrzenia. Zobaczcie jak prezentuje się w całości i od środka ten fascynujący oraz minimalistyczny dom. 

Wejście

Musicie przyznać, że dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów budowlanych, t.j. drewno czy kamień dom prezentuje się bardzo spójnie i tworzy ciekawy naturalny krajobraz wraz z otoczeniem. Brązowo-czerwone wejście prezentuje się bardzo wyraziście i ciekawie. Przeszklone części budynku mają za zadanie doświetlać wnętrze oraz wizualnie je ocieplać. Dzięki temu przestrzeń wygląda bardziej przytulnie i domowo. 

Widok na ogród

Budynek zaprojektowano w kształcie litery L, w ten sposób utworzył nam się zielony dziedziniec, który stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku lub zabawy na świeżym powietrzu. Patrząc na budynek od strony ogrodu możemy zauważyć, że jest bardziej przejrzysty i otwarty na zieloną przestrzeń. Front domu był zabudowany, aby stworzyć odizolować się od wścibskich sąsiadów i zapewnić gospodarzom trochę prywatności. 

Dziedziniec

Płaski dach, ostre krawędzie i proste formy to najbardziej charakterystyczne elementy nowoczesnej architektury. Domy typu bungalow są błędnie oceniane jako budynki z płaskim dachem. Otóż bungalow może mieć zarówno płaski jak i spadzisty dach, wszystko zależy od koncepcji architekta oraz właścicieli. Dziedziniec zaaranżowano w spokojnej koncepcji. Soczyście zielona trawa ma stwarzać doskonałe warunki do zabawy czy wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu, natomiast szerokie, przeszklone ściany zapewniają spójność i przejrzystość. 

Szkło

Budynek charakteryzuje się dużą powierzchnią szklanych elementów. Aby stworzyć bardziej spójny i przejrzysty krajobraz zdecydowano się na wykorzystanie bardzo neutralnych ram okiennych, które są w zasadzie niewidoczne. Dzięki temu przejście między wnętrzem budynku, a przestrzenią na świeżym powietrzu jest w zasadzie niezauważalne, tworząc tym samym jednolitą, obszerną powierzchnię mieszkalną. Przypomnijmy, że te przeszklenia znajdują się od strony ogrodu, zatem właściciele nie muszą się obawiać gapiów. 

Kuchnia i jadalnia

Przekroczywszy próg tej wyjątkowej posiadłości naszym oczom ukazuje się bardzo przestronna, jasna i przejrzysta przestrzeń mieszkalna utrzymana w minimalistycznej koncepcji. Duża ilość białych nawierzchni, frontów powoduje, że odbija ono światło, dzięki czemu naturalnie rozjaśnia wnętrze. Czarne elementy wyposażenia zestawione z śnieżnobiałą bielą dodają eleganckiego i stylowego wyglądu, dzięki czemu możemy śmiało powiedzieć, że wnętrze to ponadczasowe, eleganckie miejsce o nieprawdopodobnie dobrym guście. 

Salon

Każdy właściciel domu marzy o pięknym kominku, który w chłodne wieczory zapewni niesamowity nastrój i prawdziwy klimat domowego ogniska. W tym przypadku to marzenie się ziściło. Właściciele postawili na nowoczesną obudowę, która zapewnia widok z dwóch stron. W ten sposób możemy cieszyć się niesamowitym klimatem zarówno od strony salonu jak i jadalni. Dla stworzenia większej dynamiki i energicznego charakteru wykorzystano czerwony dywan oraz zielone rośliny, Elegancji dodaje skórzany, czarny komplet wypoczynkowy oraz dyskretne oświetlenie halogenowe. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie, przytulnie i wyraziście.

Wolicie domy jednokondygnacyjne czy wielokondygnacyjne? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu