Fantastyczny dom modułowy na leśnej polanie

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczny dom modułowy na leśnej polanie

A.D. A.D.
od SOMMERHAUS PIU - YES WE WOOD Skandynawski
Loading admin actions …

Lato w pełni, sezon wakacyjny trwa więc może przydałby się Wam mały wypoczynek? Sommerhaus PIU 65 jest to niewielki,  drewniany dom, który pełni funkcję domku letniskowego ale także, możemy go łatwo przekształcić w nowoczesny dom rodzinny.  Życie w drewnianych domach jest bardzo popularne. I nic dziwnego, bo mieszkanie w nich niesie ze sobą wiele korzyści: są one wykonane z materiałów naturalnych, są przyjazne dla środowiska i zapewniają dobry klimat wewnątrz. Ten projekt należy do niemieckich  architektów SOMMERHAUS. Stworzyli oni domek modułowy PIU, który idealnie nadaje się na działkę, na weekendowy wypad czy nawet dłuższe wakacje. Wystarczy postawić go w urokliwym miejscu i cudowny wypoczynek gwarantowany! 

Prosta bryła – szybka budowa

Dom PIU jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą być właścicielami domu, ale nie mają cierpliwości, niezbędnej by przetrwać długi czas budowy lub pieniędzy na nieoczekiwane koszty. Prefabrykowany dom jest dostarczany na żądaną działkę i montowany na miejscu. Elewacja pokryta drewnem doskonale komponuje się z otoczeniem a dodatkowo projekt jest otwarty na środowisko poprzez duże okna. Budynek stoi na drewnianej podstawie i jest zbudowany na planie prostokąta. Oprócz nowoczesnego wyglądu, dom ma także wiele innych atutów. Przede wszystkim szybki czas realizacji budowy i brak ukrytych kosztów. Ponadto, ma wysoką izolację cieplną i dlatego może być stosowany w ciągu całego roku. 

Zycie w zgodzie z naturą

Celem tego domu, jest to aby zapewnić elastyczną przestrzeń życiową na otwartej przestrzeni, bez konieczności negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego też elewacja zewnętrzna została zrobiona z naturalnie starzejącego się drewna modrzewiowego. Elementy konstrukcyjne wykonano z Brandenburskiej sosny. Drewno jest otrzymywane z lokalnego leśnictwa. Ekologia na pierwszym miejscu.

Drewniany taras

Drewniany taras, który stanowi podstawę budowy, tworzy znakomity miejsca spotkań i odpoczynku. Z godnym pozazdroszczenia widokiem na las, jest idealnym miejscem, aby celebrować kontakt z naturą. Jest miejsce na krzesła i nawet mały zestaw jadalniany, ale idealnie sprawdzają się też poduszki w roli siedzisk. Ogólnie drewniane tarasy cieszą się dużą popularnością, ponieważ w naturalny sposób łączą dom z ogrodem a tutaj właśnie o takie połączenie chodzi. Ideą domu jest życie w zgodzie z naturą dlatego PIU komponuje się idealnie w kontekście środowiska wokoło.

Otwarta przestrzeń

Jasne i otwarte przestrzenie to ogromny atut tego domu. Bo przecież na weekend jedziemy, żeby wypocząć, obcować z naturą. W chłodniejszych porach roku, dom może być ogrzewany piecem lub innym urządzeniem grzewczym.

Tymczasem istnieją cztery różne rodzaje domów do wyboru: PIU 40, 65 PIU , PIU 85 i  PIU 115. 65 był prototypem, który został zaprojektowany przez projektanta przemysłowego Patrick Frey i architekta Björn Götte. Numer po nazwie stoi na placu, który obejmuje budowę odpowiednio.

Kuchnia

Aneks kuchenny mieści się pomiędzy jadalnią a sypialnią. Z obu stron jest ograniczony drzwiami więc swobodnie można go zamykać. Mimo, że kuchnia nie jest wielka, znajduje się w niej wszystko co potrzeba aby komfortowo przyrządzać posiłki. Jasne meble, drewniane blaty i dobrej jakości sprzęt sprawiają, że w tym miejscu chce się przebywać. A dodatkowym atutem są cudowne widoki za oknem,  wystarczy obrócić się przez ramię, w trakcie mycia naczyń, aby naładować się pozytywną energią do dalszej pracy.

Rozkład pomieszczeń

Na planie PIU 65 widać, że mamy w nim kilka pomieszczeń. Na 65 metrach kwadratowych powierzchni mieści się bawialnia, jadalnia, kuchnia oraz dwie sypialnie i łazienka. Drzwi przesuwne mogą tworzyć nowe przestrzenie istnieje zatem duża ilość prywatności.

Obok salonu jest jeszcze co najmniej 35 metrów kwadratowych tarasu. Jest on częściowo zadaszony, dzięki czemu można spędzić czas także w dużym słońcu czy deszczu. A dodatkowo, poza domem jest miejsce na przechowywanie narzędzi ogrodowych.

Te wszystkie cechy sprawiają, że PIU jest projektem wyjątkowym i nowatorskim. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o domach modułowych zajrzyjcie tutaj:  11 nowoczesnych domów modułowych!

A jak Wam podobałaby się perspektywa spędzenia w nim wakacji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu