Podmiejski dom w nowoczesnej odsłonie

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Podmiejski dom w nowoczesnej odsłonie

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od O2 Concept Architecture Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy dokonujemy wyboru biura architektury, któremu chcemy powierzyć konstrukcję naszego nowego gniazdka, warto wybrać ekspertów specjalizujących się w typie prac, jakie chcemy wykonać. Niektóre biura tworzą wspaniałe domy jednorodzinne na przedmieściach, inne ogromne wille. Są też takie, których specjalnością są metamorfozy starych budynków. Do tej właśnie grupy należą francuscy architekci z O2 Concept Architecture. Ich fantastyczną transformację starego domu z lat 80-tych we współczesną perełkę zaprezentujemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji.

Będzie na co popatrzeć!

Nowoczesna metamorfoza

Rozpoczynamy od widoku na dom od strony ogrodu, gdzie skala prac jest najlepiej widoczna. Bryły krytej dwuspadowym dachem jako takiej nie przekształcono, zupełnie jednak zmieniono jej charakter. Po lewej powstała praktyczna dobudówka, otwory okienne oraz drzwiowe zyskały współczesne formy, a tradycyjne mury z jasnego, naturalnego kamienia, zestawiono z czarnym łupkiem… zaraz przyjrzymy się temu z bliska!

Oryginalne rozwiązania

Płyty z łupka odgradzają tak fasadę jak i boki tarasów od strony ogrodu. Wydaje się, że dom na naszych oczach wyrasta spod ziemi! Jak już mogliśmy zauważyć na poprzednim zdjęciu zaprojektowano dwa tarasy wysunięte w stronę ogrodu. Na jednym z nich swoje miejsce ma jadalnia na świeżym powietrzu, za która znajdziemy przestrzeń dobudówki. Czyste geometryczne formy i linie zarysowane w nieoczywisty sposób sprawiają, że nudny dom nareszcie stał się interesujący.

Jadalnia na świeżym powietrzu…

Już nie tylko spoglądamy na taras, czas na niego wejść. Czeka na nas przestronna jadalnia zaprojektowana na sześc osób, ale przy dużym drewnianym stole zasiąść mogłoby wygodnie nawet osiem. To doskonałe miejsce na wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nowoczesne meble doskonale pasują do nowego wizerunku domu. 

Inspirują Was takie metamorfozy? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Świetny pomysł na niewielki nowoczesny dom!

… i we wnętrzu

Do jadalni we wnętrzu domu możemy przejść bezpośrednio z jadalni na tarasie, bądź też z ogrodu. Dzięki otwarciu tej przestrzeni dużymi przeszkleniami stoimy właśnie w centrum jasnej strefy publicznej domu. Dużą rolę w tworzeniu wrażenia przestronności odgrywa także biel sufitu oraz delikatna szarość ścian. Nie bez znaczenia jest także rezygnacja z nadmiernej dekoracji, utrzymanie porządku i prostoty. Zabawne akcenty stanowią wzorzyste rolety rzymskie.

Nietypowa kuchnia

We współczesnych domach przyzwyczailiśmy się już do otwartych kuchni, wręcz ich oczekujemy. Tutaj nasi eksperci nie realizowali projektu od zera, musieli zmierzyć się ze stanem zastanym. W efekcie powstała półotwarta kuchnia, do której prowadza dwa wejścia. Takie rozwiązanie powinny przemyśleć osoby obawiające się roznoszenia się zapachów jedzenia po całym domu. Zwróćmy jeszcze uwagę na to, jak ciekawie do nowoczesnego wystroju udało się wpleść starą szafę.

Minimalistyczna łazienka

Ostatnim pomieszczeniem, do którego dzisiaj zawitamy, będzie główna łazienka. Nasi architekci zaprojektowali ją w stylu minimalistycznym, całkowicie eliminując niepotrzebne dekoracje czy akcesoria, nie obawiając się jednak wprowadzenia silnego akcentu koloru. Intensywny róż półek przyciąga wzrok, zwłaszcza, że wyróżnia się na tle utrzymanego w szarościach pomieszczenia. W tak urządzonej łazience poranna pobudka z pewnością staje się łatwiejsza!

Co sądzicie o tej rozbudowie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu